Ve svatoanenské nemocnici zemřel pacient s covid-19, dalších pět ve vážném stavu

Ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně zemřel další pacient s nemocí covid-19. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí nemocnice Dana Lipovská. V nemocnici, která se stará o pacienty s koronavirem v těžkém stavu, je to pátá oběť. Nyní tam leží pět pacientů s covid-19 v těžkém stavu. Podle posledních informací je v Jihomoravském kraji 355 potvrzených případů nákazy novým typem koronaviru.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Pacient zemřel v pondělí večer, uvedla Lipovská. "Na anesteziologicko resuscitační klinice je pět pacientů ve vážném zdravotním stavu. Dva jsou napojení na mimotělní podporu života, tři na umělou plicní ventilaci," doplnila mluvčí. Podle ní se na druhé straně zlepšil stav zubního lékaře z Uničova, kterého nemocnice přijala v březnu ve vážném stavu.

"Lékařům na klinice se jej podařilo zachránit, přestože byl ve velmi vážném stavu na umělé plicní ventilaci a několik dní musel být dokonce napojen na mimotělní podporu života," uvedla Lipovská. Muž už několik dní dýchá sám. "Je bez podpory umělé plicní ventilace a den ode dnes se zlepšuje," uvedl primář anesteziologicko resuscitační kliniky Pavel Štětka. Pacient je podle Lipovské nyní v izolaci na oborové jednotce intenzivní péče, v týdnu možná bude přeložený zpět do prostějovské nemocnice.

Podle posledních informací z pondělního večera je v kraji 355 potvrzených případů nákazy novým typem koronaviru. Vyplývá to z webu ministerstva zdravotnictví. Krajští hygienici evidují 348 případů. Ministerstvo uvádí informace jak od hygieniků, tak i z dalších laboratoří, od kterých hygienici zatím data ověřují.

V kraji se vyléčilo podle hygieniků 66 lidí. Celkem osm pacientů zemřelo, byli to ale lidé ve vyšším věku a s více nemocemi. Některé zemřelé pacienty z Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně jihomoravští hygienici do statistiky úmrtí nepočítají, protože byli z jiných krajů. Svatoanenská nemocnice je státem určená pro péči o moravské pacienty s koronavirem v těžkém stavu.

V kraji se testům podrobilo kolem 4300 lidí. Potvrzené případy jsou ve všech věkových kategorií od dětí přes lidi v produktivním věku až po seniory. Nejvíce zasažená je kategorie od 25 do 34 let. Nejvíce potvrzených případů je v Brně, a to kolem 130. Desítky nakažených jsou na Břeclavsku, Brněnsku, Blanensku, Znojemsku a Vyškovsku, necelá desítka je na Hodonínsku.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nový typ koronaviru razantně zasáhl i Česko, zlom nastal 19. března

31.05.2020 09:03 V prvních dnech března počet nakažených rostl jen pomalu, pozitivních testů bylo maximálně několik…

Policie našla pohřešovaného kojence na Mělnicku mrtvého

31.05.2020 00:59 Aktualizováno Policie dnes nalezla tělo hledaného čtyřměsíčního chlapce, po kterém od pátečního večera pátrala v…

Ohnisko koronaviru na Dole Darkov: Nákaza se stále šíří, už 343 případů

30.05.2020 19:36 Aktualizováno V souvislosti s ohniskem covidu-19 v karvinském Dole Darkov těžební společnosti OKD krajští…

Piknik na hranici u Soví brány: Češi a Němci "stolovali" na vlajkách EU

30.05.2020 17:07 Velký piknik na hranici v Labských pískovcích na Děčínsku dnes odpoledne uspořádali přátelé,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy