Žondra dal tip lupičům. Útočník na Kvitovou si trest odpyká, potvrdil soud

Nejvyšší soud odmítl dovolání Radima Žondry, potvrdil tak trest 2,5 roku za tip pro lupiče. V jiném procesu byl Žondra odsouzen za útok na tenistku Petru Kvitovou, nepravomocně dostal souhrnný trest osm let vězení. Nejvyšší soud se ale nyní zabýval jen první kauzou, rozhodnutí zveřejnil na úřední desce.

Přidejte svůj názor

Nejvyšší soud České republiky
doporučujeme

Radim Žondra v dovolání poukazoval na přetrvávající pochybnosti o vině a úmyslu spáchat trestný čin. Podle Nejvyššího soudu ale justice postupovala správně, nejsou žádné rozpory mezi provedenými důkazy, skutkovými zjištěními a právním posouzením.

Na základě Žondrova tipu byl brutálně přepaden advokát v Lysicích na Blanensku. Lupiči jej spoutali, bili a domáhali se peněz. Muž jim vydal platební kartu s PIN kódem. Okresní soud v Prostějově uložil Žondrovi 2,5 roku vězení a trest potvrdil i Krajský soud v Brně. Ve vězení skončili i tři lupiči.

Žondra byl už dříve trestán jako člen gangu, který přepadával seniory na Brněnsku, Prostějovsku, Hodonínsku, Vsetínsku, Olomoucku a Šumpersku. V roce 2012 za to dostal 7,5 roku vězení. Po odpykání části trestu byl podmínečně propuštěn, a právě v době, kdy byl ještě v podmínce, poskytl lupičům tip.

V samostatném řízení se Žondra zodpovídá z napadení tenistky Kvitové z prosince 2016. Útok se stal v bytě Kvitové v Prostějově. Pachatel ji pořezal na levé ruce, ve které tenistka drží raketu. Sportovkyně se musela podrobit komplikované operaci šlach všech prstů a několika nervů. K tenisu se po asi půl roce vrátila.

Krajský soud v Brně Žondrovi nepravomocně vyměřil osm let vězení za těžké ublížení na zdraví a porušení domovní svobody. Jedná se o souhrnný trest. Žondra vinu popíral. Proti rozsudku se odvolal obžalovaný i státní zastupitelství, které navrhovalo potrestat Žondru za vydírání s přísnější sazbou. Rozhodovat bude Vrchní soud v Olomouci.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Útok na romské děti v Lipníku? Začal soud, obžalovaní manželé vinu odmítli

18.11.2019 16:53 Aktualizováno Přerovský soud dnes otevřel případ letošního napadení skupiny romských dětí v zámeckém parku v…

Nejvyšší soud řeší kauzu OKD. Zeman podal dovolání v neprospěch obviněných

18.11.2019 16:50 Nejvyšší soud začal přezkoumávat zprošťující verdikt nad třemi muži obžalovanými v souvislosti s…

Neoficiální novoroční ohňostroj v Praze? Má uctít Gotta, výběr peněz vázne

18.11.2019 16:16 Aktualizováno Spolek Ohňostroj pro Prahu, který chce v Praze navzdory rozhodnutí magistrátu uspořádat novoroční…

Protesty a oslavy zároveň. Prestižní list překvapilo dění v Česku

18.11.2019 14:51 Češi a Slováci vyšli o víkendu do ulic, aby bránili dědictví takzvané sametové revoluce, od které…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama