Policie začala vyšetřovat případ děvčátka, které se narodilo v červnu v pardubické nemocnici a zřejmě kvůli chybě lékařů zůstane postižené. Kriminalisté stanovili právní kvalifikaci možného trestného činu jako těžké ublížení na zdraví z nedbalosti.
"Byly zahájeny úkony trestního řízení, obviněn zatím nikdo nebyl," uvedla mluvčí krajské policie Dita Holečková.
Matka dítěte trpěla v těhotenství streptokokovou infekcí. Děvčátko po porodu zřejmě nedostalo včas antibiotika proti nákaze a ponese si trvalé následky. Představenstvo společnosti Nemocnice Pardubického kraje v pondělí odvolalo ředitelku pardubické a chrudimské nemocnice Štěpánku Fraňkovou. Podle mluvčí firmy Kateřiny Semrádové zůstane lékařkou pardubické nemocnice.
Minulý týden kvůli případu lékaři a primář novorozeneckého oddělení dostali výtky. Ministerstvo zdravotnictví tento týden oznámilo, že do pardubické nemocnice pošle kontrolu.
Pardubická nemocnice také čelí obvinění kvůli pooperačním komplikacím malého chlapce v roce 2017, který následně zůstal v takzvaném bdělém komatu. Obviněny jsou i lékařka a dvě zdravotní sestry, a to z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.
Související
Pardubická nemocnice se dohodla na mimosoudním vyrovnání s rodinou chlapce, který skončil v kómatu
Rodina chlapce, který po operaci mandlí upadl do bdělého kómatu, má právo na odškodnění
Pardubická nemocnice , Zdravotnictví , pardubice , porody
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Předpověď počasí: Co přinese první květnový prodloužený víkend?
včera
Exředitel FBI zveřejnil fotku mušlí na pláži. Vyhrožuje Trumpovi, prohlásilo ministerstvo a zažalovalo ho
včera
Politico: Válka v Íránu odhalila zásadní trhliny v obranyschopnosti NATO
Aktualizováno včera
OBRAZEM: Češi se rozloučili s hercem Janem Potměšilem. Na mši mohl dorazit kdokoliv
včera
EP schválil obří, dvoubilionový rozpočet. Kde na něj vzít? Zdaňte hazard, kryptoměny a Google, navrhují poslanci
včera
Velryba Timmy byla vyproštěna, míří do Severního moře. Vědci se stále neshodnou, zda přežije
včera
Rána pro organizaci, vítězství pro Trumpa. Spojené arabské emiráty oznámily, že vystoupí z OPEC
včera
Teherán mě informoval o kritické situaci, Írán je ve stavu kolapsu, tvrdí Trump
včera
Svět přijde kvůli válce s Íránem o bilion dolarů. Ropné společnosti si ale namastí kapsy
včera
EU schválila povinné čipování psů a koček, zavádí minimální standardy pro jejich chov
včera
Mrazivé počasí se vrací, varovali meteorologové. Bude až šest stupňů pod nulou
včera
Trump po střelbě opět kope kolem sebe. Sám si dělá srandu ze smrti jiných
včera
Írán ponížil Spojené státy, prohlásil Merz
včera
Hormuzem proplula loď s vazbami na miliardáře z okolí Putina
včera
Muž zachytil vír na Kroměřížsku. Tornádo to nebylo, experti prozradili detaily
včera
Karel III. zahájil návštěvu USA. Vítal ho Trump, platí přísná bezpečnostní opatření
včera
Na obranu nedáváme dost. Nemocnice nikoho neodstraší, míní prezident Pavel
včera
Útok psa na dítě na Karlovarsku. Pro chlapce letěl vrtulník
včera
Atentátníka na prezidenta Trumpa obvinili. Hrozí mu doživotí
včera
Výhled počasí na měsíc. Příští týden se ještě oteplí, tvrdí meteorologové
Poslední dny zbývají z letošního dubna, už v pátek se rozběhne květen. Není tak divu, že meteorologové už tuší, jak v Česku bude po většinu následujícího měsíce. Prozradili to v nejnovějším měsíčním výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Zdroj: Jan Hrabě