Praha – Za dobu přímé volby prezidenta republiky se objevily dva jasně vyhraněné tábory podporující jednoho či druhého kandidáta v druhém kole. Odborný mluvčí Paroubkovy NS-LEV21 pro oblast spravedlnosti a boje proti korupci Karel Horák nesdílí tvrzení některých podporovatelů Karla Schwarzenberga, že by tento kandidát byl ušlechtilý oproti hulvátovi Miloši Zemanovi.
Zpěvačka Bára Basiková v rozhovoru pro Magazín Blesk uvedla, že chtěla odejít ze země, když Zeman vyhrál. Chtěla, aby vyhrál Schwarzenberg, který pro ni představuje moudrost a slušnost, nikoli hulvátství jako protikandidát Zeman, který se nakonec stal vítězem.
Horák však toto tvrzení považuje za nepravdivé, neboť našel v lednovém rozhovoru Karla Schwarzenberga pro deník Právo spoustu sprostých slov od kandidáta, jakými jsou: nechlastal, kecat, nasraný, blbě, blbosti, blbých, volovina, podělal.
„Ruku na srdce, paní Basiková, toto je moudrý, slušný a vznešený šlechtic? Srdečný pozdrav do páté cenové skupiny," vzkazuje Horák Basikové opomíjejíc, že druhý kandidát označuje všechny kolem sebe za idioty.
2. března 2026 18:05
Svět si připomíná důležitý milník. Je to 130 let, co byla objevena radioaktivita
Související
Komentář: Česko podle Basikové aneb opravdu chce zničenou kulturu a tisíce mrtvých?
„StBáku, vrať se na Slovensko.“ Na Letné zněly protikomunistické vzkazy
Aktuálně se děje
před 8 minutami
Ceny ropy na světových trzích dál prudce rostou. Zklidnění situace zatím nehrozí
před 1 hodinou
Íránské drony zaútočily v Ázerbájdžánu. Alijev slibuje odvetu, uvedl armádu do stavu nejvyšší pohotovosti
před 1 hodinou
ANO Babiše a Okamuru ke stíhání nevydá. Porušuje vlastní kodex, tepe koalici opozice
před 2 hodinami
NATO údery na Írán podporuje, prohlásil Rutte. Aktivaci článku 5 ale nezvažuje
před 3 hodinami
Válka mezi Íránem, Spojenými státy a Izraelem nabírá na obrátkách. Konflikt otevírá dveře čtvrté straně
před 4 hodinami
Brutální metoda zachraňující životy. Před sestřelením amerických F-15 se piloti katapultovali, hrozí jim doživotní problémy
před 4 hodinami
Proč válka v Íránu tlačí ceny ropy nahoru? Nehraje se o nedostatek, ale očekávání
před 5 hodinami
„Přestaňte fňukat.“ Opozice před hlasování o vydání tepe Babiše
před 6 hodinami
Nebojím se vás, ale vy se bojte mě, řekl Babiš. Požádal poslance, aby ho nevydávali ke stíhání
před 7 hodinami
Napětí z války v Íránu se přenáší na další země. Kurdové se bojí o svůj sud
před 8 hodinami
Sněmovna začala rozhodovat o vydání Babiše a Okamury ke stíhání
před 8 hodinami
Izraelská armáda opět udeřila v Íránu a Libanonu. Íránská armáda vyslala na Izrael rakety
před 10 hodinami
Počasí bude v příštím týdnu stabilní. Ranní a odpolední teploty se mají výrazně lišit
včera
Pošta od dubna mění ceník. Platby zákazníků budou vyšší
včera
Slovensko stupňuje tlak. Fico oznámil ukončení nouzových dodávek elektřiny na Ukrajinu
včera
Počasí v Česku: Uplynulá zima očima meteorologů. Možná vás překvapí, jaká byla
včera
Irák zasáhl blackout. USA vyzvaly občany k evakuaci
včera
Válka v Íránu vráží klín mezi USA a EU. Madrid se bouří proti Washingtonu, nesouhlasí ani s Merzem
včera
Izraelské letectvo zničilo připravené íránské odpalovací zařízení balistických raket
včera
Hegseth: Írán se pokusil zavraždit Trumpa, íránský režim je vyřízený. Amerika vítězí rozhodně, ničivě a bez milosti
Americký ministr obrany Pete Hegseth na tiskové konferenci v Pentagonu prohlásil, že Írán se pokusil zavraždit prezidenta Donalda Trumpa. Podle Hegsetha se však „prezident Trump smál jako poslední“, protože Spojené státy v úterý vypátraly a zlikvidovaly velitele jednotky, která byla za tento pokus o atentát zodpovědná. Ministr tímto tvrzením vnesl do probíhajícího konfliktu rozměr osobní odvety.
Zdroj: Libor Novák