Jak se ochladit v horkém dni? Lidé se navzdory zákazu opět koupou ve fontáně u Janáčkova divadla

Poblíž Janáčkova divadla v Brně byl v sobotu odpoledne k vidění zvláštní úkaz. Skupina místních občanů se rozhodla v parném dni ochladit a ze zdejší fontány si udělala soukromé koupaliště. Město s podobným problémem bojovalo už loni, nově zavedený řád ale očividně nezvané hosty neodradil.

Park před Janáčkovým divadlem prošel v roce 2014 rozsáhlou rekonstrukcí za více než 50 milionů korun. Záhy se ale ukázalo, že nově vybudovaná fontána přitahuje jak turisty, tak místní, kteří si z ní udělali koupaliště.

Zájem o ochlazení se mezi obyvateli moravské metropole stupňoval a v loňském roce už bylo koupání ve fontáně takřka na denním pořádku. Správa parku, která plochu před divadlem spravuje, se proto rozhodla koupání zakázat.

Nařízení Veřejné zeleně města Brna se ale očividně minulo účinkem. Část občanů fontánu nadále využívá jako koupaliště, a tento zvláštní pohled se kolemjdoucím naskytnul i dnes. Podle městské policie by tyto osoby v první řadě měl vykázat vlastník nebo správce parku.

"V případě, že návštěvník neuposlechne, mohou požádat o asistenci při vymáhání provozního řádu městskou policii," řekl serveru EuroZprávy.cz strážník Tiskového oddělení Městské policie Brno Pavel Šoba.  

"Naše hlídky tento park kontrolují několikrát denně a stejně jako na jiných místech zde dohlížejí hlavně na dodržování veřejného pořádku a městských vyhlášek. Předcházejí tak zejména poškozování majetku a znečišťování prostranství. V těchto kontrolách budeme samozřejmě pokračovat," dodal.

Podle Šoby však policie v posledních dnech žádný konkrétní podnět o nedodržování provozního řádu od správce parku nezaznamenala. "Ani strážníci při svých kontrolách žádné protiprávní jednání v parku u Janáčkova divadla nezaznamenali," dodal pro EuroZprávy.cz policejní mluvčí.

Související

Více souvisejících

Brno Janáčkovo divadlo v Brně Krimi (jednorázové)

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Meta Platforms

Threads startuje v Česku. Meta zveřejnila datum a čas spuštění, příspěvek v ní ale možná nenapíšete

Jak už jsme na serveru EuroZprávy.cz informovali, americká internetová firma Meta Platforms spustí v tomto měsíci svou novou sociální síť Threads v Evropě. Několik měsíců po ostrém startu v USA se jí tak dočkají i uživatelé v Česku. Nyní je známo nejen který den, ale také v kolik hodin bude síť dostupná. Otázkou nadále zůstává, zda v ní půjde vůbec něco dělat.

před 3 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

Mateusz Morawiecki

Morawiecki neobstál. Novým polským premiérem bude Tusk

Menšinová vláda polského premiéra Mateusze Morawieckého v pondělí neuspěla v hlasování o vyslovení důvěry. Parlament následně podle očekávání vybral Donalda Tuska, který se tak stal pověřeným premiérem. Následovat bude další hlasování o důvěře.

před 4 hodinami

Aktualizováno před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

Jan Lipavský

Lipavský mluvil s ukrajinskými novináři. Řekl jim, kdo by měl rozhodnout o míru

Rozhodnutí ohledně konce války a míru musí být schválena Ukrajinci a respektovat teritoriální integritu Ukrajiny, uvedl český ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) v rozhovoru s ukrajinskými novináři. Svět podle něj nesmí dopustit stav, který by Rusku umožnil přezbrojení a následné obnovení konfliktu během několika dalších let. 

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

před 12 hodinami

před 13 hodinami

před 13 hodinami

před 14 hodinami

před 14 hodinami

před 15 hodinami

Žádný ze zadržovaných rukojmí nevyvázne živý, varuje Hamás Izrael před koncem jednání

Radikální ozbrojená skupina Hamas varovala, že žádný ze zadržovaných rukojmí v palestinském Pásmu Gazy nevyvázne živý "bez vyjednávání a bez reakce na požadavky" vznesené palestinským "odbojem".

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy