Média šílí. Dvojčata Clooneyové a Beyoncé změnily mateřství v trhák

Los Angeles - Narození dvojčat amerického herce George Clooneyho a jeho manželky přivedlo média k šílenství. Těhotenství celebrit se stalo velkým byznysem v roce 1991.

Řada fotoreportérů se sešla před londýnskou nemocnicí ve snaze zachytit první snímky malé Elly a Alexandera Clooneyových. Titulní stránky bulvárních plátků pak zaplnily zprávy s názvy jako "Deset důvodů proč bude George Clooney skvělý otec".

Největším letošním příběhem mateřství se stalo druhé těhotenství americké zpěvačky Beyoncé (35), která má také v nejbližší době porodit dvojčata.

Přestože se obě ženy od sebe nápadně liší, právě na ně se soustředí dětmi posedlé publikum. Beyoncé se na rozdíl od právničky Amal Clooneyové s radostí podělila se světem fotografiemi těhotenského bříška na sociálních sítích i během svých vystoupení. Obhájkyně lidských práv Clooneyová naproti tomu během svého těhotenství vyzvala fanoušky, aby se více soustředili na její práci než na vypouklé břicho.

"Zprávy o Clooneyho dětech jsou velmi vzrušující, protože herec je vnímán jako člověk, kterému trvalo dlouho, než se usadil a ke všemu s tak skvělou a zajímavou ženou," řekl zástupce šéfredaktora magazínu People J.D. Heyman.

Americká herečka Demi Mooreová v roce 1991 nafotila v sedmém měsíci těhotenství akty pro časopis Vanity Fair. Fotografie byla v roce 2016 zařazena magazínem Time na seznam "100 Fotografií: Nejvlivnější snímky všech dob". Time fotografii označil za ukázku toho, jak silné a zároveň sexy může být mateřství. Fotografie podle magazínu navíc proměnila soukromou záležitost ve veřejnou událost.

Podle spoluautorky knihy o mateřství v americké popové kultuře Ann Hallové se mateřství už více něž 25 let potýká s mnoha očekáváními a předsudky o tom, co by ženy měly nebo neměly dělat. "Některé z nás by chtěly zjistit, co si vlastně s dětmi počneme. Jak spojíme naši kariéru a mateřství? To, že pro to už neexistují žádná pravidla, je sice osvobozující, ale zároveň i znepokojující," řekla Hallová.

Beyoncé a Amal Clooneyová také poukazují na rostoucí trend starších matek, který zvyšuje obavy z neplodnosti a rostoucího trhu s její léčbou, na kterou se kvůli oddalování těhotenství v USA vydá až čtyři miliardy dolarů (93,5 miliardy Kč).

Bezdětným celebritám přitom věnují média, jak upozornila americká herečka Jennifer Anistonová, stejnou míru pozornosti. V otevřeném dopise v roce 2016 kritizovala nekonečné spekulace o tom, zda je nebo není těhotná a zda to vůbec plánuje. "Jsme úplné s partnerem i bez něj, s dítětem i bez něj... nepotřebujeme být vdané nebo matkami, abychom byly dokonalé. Máme možnost si samy určovat naše vlastní "šťastně až do smrti"," napsala.

Související

film

Vánoce na Netflixu. 3Bobule, dvakrát George Clooney a mnoho pořadů pro děti

Otevření Kin je stále v nedohledu, takže pokračujeme s exkurzí nabídky VOD služeb. Netflix se již pevně etabloval na českém trhu a přinejmenším nabízí slušný titulkový servis. Na druhou stranu však nabízí také řadu dabovaných snímků, a především zajímavou kolekci českých snímků včetně oblíbených komedií.

Více souvisejících

George Clooney Beyoncé těhotenství Demi Moore děti

Aktuálně se děje

před 5 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Vladimir Putin

Budou Rusové grilovat Putina? Pětinu lidí zajímá, kdy skončí válka proti Ukrajině

Podle průzkumu provedeného nezávislým střediskem Levada by se Rusové nejraději zeptali svého prezidenta Vladimira Putina na to, kdy skončí válka proti Ukrajině. Otázka týkající se ukončení "speciální vojenské operace," jak Moskva nazývá konflikt s Ukrajinou, v průzkumu zaujala vedoucí pozici před ostatními dotazy. Uvedl to server Ukrajinska pravda.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Německá policie, ilustrační fotografie.

Sasko má problém s prodloužením kontrol na hranicích s ČR. Je moc krátké

Sasko požaduje prodloužení kontrol na německých hranicích s Českem a Polskem nejméně o šest měsíců, řekl to v úterý ministr vnitra této spolkové země Armin Schuster (CDU). Spolkové ministerstvo vnitra v pondělí oznámilo, že prodlouží kontroly na hranicích s Českem, Polskem a Švýcarském do 15. prosince. 

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR

Minimální mzda po roce 2023 vzroste. Jurečkovo ministerstvo definitivně rozhodlo

Minimální mzda od ledna 2024 vzroste o 1600 korun na 18 900 korun, vyplývá z vládního nařízení vypracovaného ministerstvem práce a sociálních věcí. Podle předlohy poroste také několik úrovní zaručené mzdy v 1., 2., 3. a 8. skupině prací. Polepšit by si mělo asi půldruhého milionu zaměstnanců. Vláda bude návrh definitivně schvalovat příští týden. 

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

včera

Policie, ilustrační fotografie.

Policie chce jezdit k méně nehodám na silnicích. Návrh už řeší s ministerstvem a pojišťovnami

Policisté si přejí zvýšení hranice škody, při které mají řidiči povinnost oznámit dopravní nehodu. Vzniknout by měla speciální on-line platforma, jejímž prostřednictvím by se nehoda nahlašovala včetně dokumentace pro pojišťovny. Nyní jsou podle ředitele dopravní policie Jiřího Zlého hlášeny některé nehody zbytečně, přičemž policisté poté chybí jinde. 

včera

Zelenskyj na poslední chvíli zrušil projev před americkým Senátem

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na poslední chvíli zrušil plánovaný úterní projev pro americké senátory, které měl informovat o současné situaci na Ukrajině. Oznámil to lídr demokratů v Senátu Chuck Schumer. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy