Vědci zjistili, co s vámi udělá, když budete dva týdny sedět. Výsledek studie děsí

Pohyb je život a lenošení člověku neprospívá. Když člověk nevyvíjí žádnou aktivitu roste obsah tuku v jeho těle a tím se zhoršuje fungování jeho srdce a plic. Podle deníku Corriere della Sera stačí dva týdny bez pohybu, aby se zhoršil metabolický profil, tedy poměr mezi svalstvem a tukem v těle. Tělo se dostane do normálního stavu, když začne znovu sportovat.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

ženy
doporučujeme

Všichni lidé by se měli více pohybovat, protože pravidelná fyzická aktivita je důležitá. Studie britských vědců, která byla prezentována na sjezdu Evropského sdružení pro studium cukrovky ukázala, že zdraví může narušit i krátkodobé sezení.

Výzkum byl realizován na skupině mladých a fyzicky aktivních lidí, kteří denně ušli více než deset tisíc kroků a jejich tělesná hmotnost byla normální. Vědci u nich před začátkem studie zjišťovali funkčnost dýchací soustavy, měřili podíl tuku v těle a srdeční činnost. Dobrovolníci poté dva týdny seděli denně více než sto minut a méně chodili.

Po dvou týdnech s omezením pohybu se jejich výsledky pohoršili. Funkčnost plic se zhoršila a v těle vzrostl podíl tuku na úkor svalstva, který se začal soustřeďovat do jater. Snížila se citlivost na inzulin, který kontroluje metabolismus glukózy. "Jestliže znovu začneme s normální fyzickou aktivitou, v krátké době se zlepší srdeční činnost a dýchání a totéž platí o tuku v játrech, o obvodu pasu, o tělesném tuku a citlivosti na inzulin," řekla autorka studie Kelly Bowdenová-Daviesová.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Největší strašák důchodců? Nemoc, o které většina z nich neslyšela, z nich…

19.01.2020 22:02 Aktualizováno Choroba zvaná sarkopenie je jedním z největších strašáků seniorů. Ovlivňuje totiž svalovou hmotu a…

V Miss Global zvítězila Češka Karolína Kokešová

19.01.2020 13:20 Nejkrásnější dívkou na mezinárodní soutěži Miss Global se dnes v Mexiku stala Češka Karolína…

Muž v Německu zakašlal. Zničil sedm aut za dva a půl milionu

18.01.2020 08:07 Německý řidič kvůli záchvatu kašle způsobil kuriózní nehodu s řetězcem nešťastných událostí.

Harry a Meghan nejsou v Kanadě vítáni? Vlivný deník napsal drsný komentář

16.01.2020 13:27 Nedávné rozhodnutí britského prince Harryho a jeho manželky Meghan udělat si z Kanady druhý domov…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama