Letošní Velikonoce přinesly všelijaké počasí. Na úvod svátečního období pršelo, pak se vyjasnilo a oteplilo téměř na letní teploty. V pondělí večer dorazily bouřky. Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) nejsou vyloučeny další bouřky v příštích dnech.
Nejsilnější byly večerní a noční bouřky na Vysočině, uvedli meteorologové na sociální síti X.
"V pondělí večer a v noci na dnešek se zejména na českomoravském pomezí vyskytly místy bouřky, které byly hlavně v jižní a východní části Českomoravské vrchoviny mezi 19. a 22. hodinou ojediněle i silné," informoval ústav.
Na Vysočině během krátké doby napršelo kolem 30 milimetrů. Například v Jemnici spadlo 34 milimetrů mezi půl devátou a půl desátou večer. "Během noci se déšť, přeháňky a bouřky přesouvaly dále k východu a postupně slábly," konstatovali meteorologové.
Dnes a v noci na středu jsou podle nich bouřky nepravděpodobné. V dalším průběhu týdne by se mohly znovu vyskytnout. "Ve středu během dne se mohou bouřky objevit při zvětšené oblačnosti v oblasti Beskyd. Později odpoledne a večer se v Čechách vyskytnou místy přeháňky a ojediněle i bouřky," dodali meteorologové.
Související
Víkendové počasí bude nejteplejší na jihu Moravy
Počasí jako na houpačce má vysvětlení. Meteorologové prozradili, co za ním stojí
Aktuálně se děje
včera
Novinky z vyšetřování bývalého prince Andrewa. Řeší se i případ z roku 2002
včera
Influencer skončil pro podezření z obchodování s lidmi ve vazbě
včera
Dagmar Havlová následuje mecenáše. Od Knihovny Václava Havla dává ruce pryč
včera
Vítkovi ve Francii nařídili zbourat obří vilu. Už potřetí
včera
Na Sokolovsku se našla část lidského těla. Případ si převzala policie
včera
Počasí jako na houpačce má vysvětlení. Meteorologové prozradili, co za ním stojí
včera
Pavel se kvůli summitu NATO osobně zúčastní jednání vlády
včera
Německo kvůli migraci odmítá zrušit kontroly na hranicích
včera
V Praze byl údajně zavražděn izraelský „král automatů“
včera
Rubio: Grónsko je součástí Dánska, alespoň prozatím
včera
Miloš Zeman i Pan Nikdo. Poslanci poslali na Hrad návrhy vyznamenání
včera
Izrael otočil. Bude pokračovat v útocích na Libanon, příměří navzdory
včera
Trump potvrdil, že označil Netanjahua za šíleného. Experti popsali, co se děje v Bílém domě
včera
O víkendu nastane průlom ve vztazích s Íránem, slibuje Trump. Vždyť jsme nikam nepokročili, tvrdí Teherán
včera
Evropská unie plánuje uvalit sankce na čínské společnosti podporující Rusko
včera
Ruské vzdušné útoky na Ukrajinu výrazně nabraly na intenzitě
včera
Izrael a Libanon se dohodly na obnovení křehkého příměří
včera
Počasí o víkendu: Tropické teploty nedorazí, naopak hrozí déšť
3. června 2026 21:01
Země kvůli ebole zavádí zákazy cestování. WHO je silně proti
3. června 2026 19:47
Evropu spaluje stále extrémnější počasí. Proč s tím vlády nic nedělají?
Začátek meteorologického léta s sebou přinesl spalující horka, která kontinent zasáhla ještě před koncem jara. Ačkoliv západní Evropa se již z velké části vymanila z vlivu horké vzduchové hmoty, která v předchozích dnech překonala květnové teplotní rekordy ve Velké Británii a Irsku, celý region se již nyní připravuje na další extrémně horké léto.
Zdroj: Libor Novák