Po čtvrtečních intenzivních bouřkách, které zasáhly Moravu, vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pátek výstrahu před dalšími silnými bouřkami, tentokrát pro oblast Čech. Podle meteorologů by se měly bouřky objevit v pátek i v sobotu v odpoledních a večerních hodinách.
Páteční výstraha platí od 11:00 do 22:00, kdy se podle předpovědi mají lokální bouřky tvořit především na severu, západě a jihozápadě Čech. Varování se týká Karlovarského, Plzeňského, Ústeckého a Libereckého kraje, západní části Jihočeského a Středočeského kraje, a rovněž oblasti Krkonoš v Královéhradeckém kraji. Bouřky mohou být doprovázeny přívalovým deštěm, s úhrny kolem 40 mm během krátkého času.
V horských oblastech, jako jsou Krkonoše, Jizerské a Lužické hory, hrozí kvůli nasáklé půdě zvýšené riziko lokálního zatopení či vzniku přívalových povodní.
Výstraha před silnými bouřkami platí i na sobotu, opět v časovém rozmezí od 11:00 do 22:00. K územím uvedeným ve výstraze na pátek se nově přidává celý Středočeský kraj, Jihočeský kraj a západní část Vysočiny. Meteorologové upozorňují, že bouřky budou mít převážně lokální charakter, přičemž hlavním nebezpečím zůstává silný déšť, který může během krátké doby přinést až 40 mm srážek.
Související
Počasí způsobí problémy řidičům či chodcům. Platí výstraha
Počasí o víkendu: V noci bude mrznout, přes den se citelně oteplí
Aktuálně se děje
před 9 minutami
Občanské demokraty čeká kritické období. Kuba mohl svůj odchod dohodnout s Babišem, tvrdí analytik
před 37 minutami
Pomoc Ukrajině je i v našem zájmu, prohlásil Rutte před summitem NATO
před 49 minutami
Nejdůležitější je nezpanikařit. Hasiči pro EZ radí, jak prožít advent v bezpečí a bez požárů
před 1 hodinou
Izrael v Eurovizi zůstane, ohlásila EBU. Čtyři země budou největší soutěž světa bojkotovat
před 2 hodinami
Internet po celém světě opět kolabuje. Cloudflare hlásí problémy, výpadky má LinkedIn, X nebo Zoom
před 3 hodinami
Putin v Indii vyjednává jednu dohodu za druhou. Země obnoví dodávky paliv z Ruska
před 4 hodinami
Putin: Rusko se za každou cenu zmocní celého Donbasu
před 4 hodinami
Počasí způsobí problémy řidičům či chodcům. Platí výstraha
před 5 hodinami
Opozice zpochybňuje Babišovo řešení. Měl Agrofert prodat, zní od Pirátů
před 5 hodinami
Rusko má kapacity napadnout nejen Evropu. Rádo jich využije, když vycítí slabost
před 6 hodinami
S Turkem ve vládě nemá problém pouze prezident, ukázal průzkum
před 7 hodinami
Merz na poslední chvíli mění plány. Nečekaně pojede kvůli Ukrajině do Bruselu
před 8 hodinami
Počasí o víkendu: V noci bude mrznout, přes den se citelně oteplí
včera
Pavel v úterý jmenuje Babiše premiérem
včera
Britský expert pro EZ: Globální potravinová bezpečnost bude stabilní, rizikem ale zůstává Putin
včera
Babiš oznámil, že se navždy vzdá Agrofertu
včera
New York Times podává žalobu na Pentagon a Hegsetha
včera
Letadlo se Zelenským pronásledovaly záhadné vojenské drony
včera
Je naprostá iluze věřit, že by Rusko mohlo na Ukrajině prohrát, prohlásil belgický premiér
Aktualizováno včera
Na Hrad dorazil Zůna, Šebestyán a Macinka. Jmenování Turka ministrem není pravděpodobné, řekl Pavel
Prezident Petr Pavel pokračuje v jednání s osobnostmi, které navrhl Andrej Babiš (ANO) pro obsazení pozic v nové vládě. Kabinet má vzniknout ve spolupráci hnutí ANO, SPD a Motoristů sobě. Jako první ve čtvrtek na Hrad dorazil nominant SPD na ministra obrany, Jaromír Zůna, a kandidát stejné strany pro zemědělství, Martin Šebestyán. Poté se Pavel sešel s lídrem Motoristů, Petrem Macinkou.
Zdroj: Libor Novák