V Česku hrozí v neděli i v pondělí silné bouřky, varoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v příslušné výstraze. Meteorologové upozornili, že bouřky mohou přispět k dalšímu vzestupu hladin vodních toků, a to zejména na západě.
Meteorologové uvedli, že nad Českem se nachází vlhký a instabilní vzduch. V důsledku toho se v neděli odpoledne a večer vyskytnou na většině území bouřky, ojediněle i silné. Budou je doprovázet přívalové srážky s úhrny kolem 30 milimetrů, hrozí také krupobití.
Obdobnou situaci slibuje předpověď i na zítra. Silné bouřky se srážkovými úhrny kolem 40 milimetrů hrozí na většině území s výjimkou severozápadní poloviny Čech.
Ústav upozornil, že v povodí Mže dojde po zasažení bouřkami k prudkým vzestupům hladin vodních toků s možností překročení prvního stupně povodňové aktivity. V povodí horní Radbuzy přetrvá až do pondělí ve Staňkově třetí stupeň. Berounka se na horním toku pohybuje na prvním stupni, přičemž není vyloučeno i překročení druhého stupně.
"Vzhledem k silnému nasycení v oblasti jihozápadních a západních Čech mohou toky reagovat na intenzivní srážky v bouřkách výraznými vzestupy hladin. Místy může dojít krátkodobě k překročení 1. SPA i na dalších místech," dodali meteorologové.
Související
Páteční počasí přinese další silné bouřky, varovali meteorologové
Počasí: Do Česka o víkendu dorazí přeháňky a ochlazení
Počasí , Bouřky , Povodně , ČHMÚ
Aktuálně se děje
včera
Budoucí důchodci mají být obezřetní. ČSSZ upozornila na podivné kampaně
včera
Estébáci pronásledovali herce Töpfera. Na trestech se dohodli
včera
Čína zadržela Čecha, důvod není jasný. Macinka odmítá vyhlašování války
včera
Česko zreviduje krizovou a obrannou legislativu, rozhodla vláda
včera
Babiš se nadále odmítá scházet s Pavlem. Vybral si mě za cíl, tvrdí premiér
včera
Páteční počasí přinese další silné bouřky, varovali meteorologové
včera
Rusko balamutí veřejnost. Výmysly o postupu odhalují, jak moc na Ukrajině krvácí
včera
Dostat se do EU vyžaduje notnou dávku trpělivosti. Nový hraniční systém je problémový, rozbila jej dvojčata
včera
Policie prověřuje Foldynu kvůli podezření z týrání manželky a dětí. Hrozí mu až osm let vězení
včera
Google zakročil. Z obchodu Play smazal ruský mail, sociální síť i chatovací aplikaci Kremlu
včera
Ukrajinským premiérem se stal bývalý šéf Naftogazu Koreckyj
včera
Lidé demonstrují, vojáci se bouří. Ukrajinou mohutně otřásá konec Fedorova
včera
Jeřáb spadl v Praze na ulici. Zasahují hasiči, místem nejezdí trolejbusy
včera
Policie vykázala z domu poslance Foldynu. Je podezřelý z domácího násilí
včera
Trumpova administrativa zveřejňování Epsteinových spisů totálně zvorala, přiznal Vance
včera
CNN: Útok na školu, při němž zemřelo na 170 dětí, v USA prakticky nikdo nevyšetřuje
včera
Spojené státy oznámily nová, pětadvacetiprocentní cla
včera
Spojené státy provedly další vlnu leteckých úderů proti Íránu
včera
Počasí: Do Česka o víkendu dorazí přeháňky a ochlazení
15. července 2026 21:40
Francouzský parlament schválil asistovanou sebevraždu. Premiér se chce obrátit na ústavní soud
Dolní komora francouzského parlamentu ve středu schválila finální podobu zákona, který dospělým lidem s nevyléčitelnými chorobami umožní legálně požádat o asistovanou smrt. Národní shromáždění tak po letech intenzivních etických a politických debat definitivně odsouhlasilo normu, jež upravuje podmínky pro podání smrtící látky. Prezident Emmanuel Macron, který tento krok sliboval již ve své předvolební kampani, po hlasování ocenil kultivovanou a respektující diskuzi, kterou zákonodárci k tomuto citlivému tématu vedli.
Zdroj: Libor Novák