Nejvyšší české hory Krkonoše dnes zasáhl déšť. Zájem návštěvníků hor o lyžování v první den letošního roku byl proto velmi slabý. Z hor dnes také začali odjíždět lidé, kteří do nich přijeli strávit Silvestra. Na silnicích z hor se od dopoledne začaly tvořit několikakilometrové kolony, například na příjezdu ke Studenci a k Nové Pace.
Ve vrcholových partiích hor dnes vál silný vítr, který zastavil horní úsek kabinové lanovky z Pece pod Sněžkou na Sněžku. Turisté se tak mohli svézt jen na spodním úseku na Růžovou horu, odkud to je na vrchol 2,5 kilometru pěšky. Lanovka může jezdit do rychlosti větru 60 kilometrů v hodině.
"Je obleva a prší, lyžování je pro srdcaře. Výhodou je lyžování bez front na prázdných sjezdovkách," řekl ČTK jeden z lyžařů v areálu Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně. Ve středisku je na 19 kilometrech sjezdovek 20 až 60 centimetrů sněhu. Vlekaři věří, že s nadcházejícím ochlazením, které má přijít ve středu, se jim v příštích dnech podaří otevřít další sjezdovky.
Policie dnes na okraji Špindlerova Mlýna kontrolovala řidiče. Ti si pak vystáli kolonu na příjezdu od Vrchlabí ke Studenci. V koloně následně pokračovali až do Nové Paky na Jičínsku.
Sněhu je na hřebenech Krkonoš asi 90 centimetrů, například Luční bouda má 96 centimetrů. V lavinových katastrech stále platí druhý nejnižší stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové škály.
Související
Hazard, jaký se nevidí. Žena v Krkonoších bruslila na tenkém ledu i s kočárkem
Počasí dnes: Na horách i sněžilo. Nejvíce na známém místě v Krkonoších
Aktuálně se děje
před 43 minutami
Diplomaté jsou skeptičtí: Trumpův mírový plán je rok starý, pro Írán byl těžko přijatelný
před 1 hodinou
Likvidace jaderného programu výměnou za konec sankcí. Unikly první detaily íránského mírového plánu
před 2 hodinami
Trump: Válku s Íránem jsme vyhráli. Teherán zoufale touží po dohodě
před 3 hodinami
NASA představila první konkrétní plány na kolonizaci Měsíce
před 4 hodinami
Počasí přinese sněžení do části republiky. Spadne až 20 centimetrů sněhu
včera
V Prachaticích se vraždilo na ubytovně. V případu je podezřelý cizinec
včera
Sarah Fergusonová řeší dilema. V USA chtějí kvůli Epsteinovi rozhovor i svědectví
včera
Zemřela Božena Jirků, stála za Nadací Charty 77 a Kontem Bariéry
včera
Vražda v Prostějově. Obviněný je podezřelý i z dalších sedmi trestných činů
včera
Jarní počasí se v dubnu vrátí, naznačuje výhled. Bude až 16 stupňů
včera
Novinky k pardubickému případu. Policie zadržela první údajné pachatele
včera
Hrozí slovinský scénář? Zjistili jsme, jak to v Česku vypadá s pohonnými hmotami
včera
Dva miliony dolarů za plavbu? Írán údajně zpoplatnil průjezd Hormuzským průlivem
včera
Oligarchie, korupce, potlačování odpůrců. Macinka táhne Česko špatným směrem, podporou Orbána velebí kolaboraci a ruské praktiky
včera
„Budeme bojovat až do úplného vítězství.“ Írán odmítá jakoukoliv dohodu s USA
včera
Pákistán chce zprostředkovat rozhovory USA s Íránem. Hlavním vyjednavačem má být Vance
včera
Jeho díla chrání vlády i ničí skartovačky. Legendární umělec Banksy byl po 25 letech odmaskován
včera
Ruská armáda zahájila na Ukrajině rozsáhlou jarní ofenzívu
včera
Další podezření na únik informací: AfD může předávat citlivé dokumenty o Ukrajině Kremlu
včera
„Normální součást diplomatické praxe.“ Maďarsko je překvapeno, že s Lavrovem nekomunikují i další ministři
Evropská komise vyjádřila hluboké znepokojení nad zprávami, podle kterých maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó předával Rusku citlivé informace z interních jednání Evropské unie. Deník Washington Post s odvoláním na bezpečnostní činitele uvedl, že Szijjártó během přestávek na summitech pravidelně informoval svého ruského protějška Sergeje Lavrova. Maďarský ministr tato obvinění rezolutně odmítl a označil je za nesmyslné konspirační teorie a falešné zprávy.
Zdroj: Libor Novák