Na Šumavě sněží, lyžařské areály připravují sjezdovky

Lipno - Lyžařská střediska na Lipně a v rakouském Sternsteinu a Hochfichtu zaznamenaly sněhovou nadílku. Díky nízkým teplotám jsou v provozu také sněžná děla, řekl v úterý agentuře Mediafax Martin Řezáč ze společnosti Lipno Marketing.

Noc na úterý přinesla na Lipno sněhovou nadílku. Na Sternstein a Hochficht dorazilo sněžení o den dřív, díky vhodným teplotám v noci zahájila provoz sněžná děla. "Na Lipně a Sternsteinu napadlo přes noc do pěti centimetrů, na Hochfichtu přibylo 10 centimetrů nového sněhu," řekl Řezáč. Pokud se vyplní předpověď počasí slibující sněžení a teploty pod nulou, můžou se lidé dočkat už brzy lyžování ve Skiareálu Lipno, na Sternsteinu i Hochfichtu. "Lyžařská sezóna 2011-12 na Lipně, Sternsteinu i Hochfichtu začne, jakmile se podaří kvalitně zasněžit a upravit hlavní sjezdovky," dodal Řezáč.

Související

Více souvisejících

sníh Počasí

Aktuálně se děje

před 57 minutami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

Íránská delegace v Pákistánu

Mírová dohoda s USA je daleko, prozradil Teherán

Mír na Blízkém východě je daleko, zní z Teheránu k průběhu diplomatických jednání se Spojenými státy americkými, jejichž cílem je dosažení trvalé mírové dohody. Írán v sobotu opět uzavřel Hormuzský průliv v reakci na pokračující americkou námořní blokádu. 

Aktualizováno včera

včera

včera

Pavel Gross bude jedním z nových trenérů národního týmu.

Rulíka nahradí silné trenérské duo. Moták a Gross začnou po mistrovství světa

Již je jasné, že po letošním mistrovství světa v hokeji nebude na lavičce národního A-týmu pokračovat realizační tým v čele s Radimem Rulíkem. Kouč, který v roce 2024 dokázal s reprezentací po letech vyhrát světový šampionát, jenž se tehdy navíc konal v Praze, minulý měsíc oznámil, že u reprezentace po MS pokračovat nehodlá. Od té doby tak prezident Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) Alois Hadamczik hledal Rulíkova nástupce a nakonec je našel. Ve čtvrtek, kdy začala příprava na blížící se světový šampionát ve Švýcarsku, na tiskové konferenci potvrdil, že novými trenéry se od příští sezóny stanou Zdeněk Moták a Pavel Gross.

včera

Donald Trump

USA se nenechají vydírat, vzkázal Trump do Teheránu

Americký prezident Donald Trump poprvé reagoval na nejnovější události na Blízkém východě, kde Írán kvůli pokračující námořní blokádě opět uzavřel Hormuzský průliv. USA se podle nejvyššího představitele nenechají vydírat. 

včera

včera

Je neprávem pozapomenuta. Před 120 lety převzala Nobelovu cenu první Češka

Před 120 lety, 18. dubna roku 1906, obdržela jako první Češka Nobelovu cenu Berta von Suttnerová. Tato žena je pozapomenutou osobností naší historie, přitom se výrazně zapsala do dějin, a to jako pacifistka a první držitelka Nobelovy ceny za mír. Někdy bývá dokonce označována jako největší Češka.

Zdroj: Lucie Žáková

Další zprávy