Praha - Počasí v příštích čtyřech týdnech by mělo být teplotně průměrné až mírně nadprůměrné. Maximální teploty se podle meteorologů budou pohybovat okolo 20 stupňů Celsia, v polovině května se ale denní maxima mohou dostat až na 25 stupňů. Srážkově by se nadcházející období nemělo příliš lišit od průměru předchozích let. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologické ústavu (ČHMÚ).
Počasí v příštích čtyřech týdnech očekáváme teplotně průměrné až mírně nadprůměrné. Předpokládáme, že první týden (21.-27.4.) bude teplotně nadprůměrný, další dva týdny teplotně průměrné až mírně nadprůměrné a poslední týden (12.- 18.5.) by se podle současných předpokladů také neměl od dlouhodobých průměrů příliš odchylovat.
Dlouhodobý průměr teplot pro období mezi 21. dubnem a 18. květnem je v ČR 12,6 stupně Celsia. Nejchladnější byl rok 1980, kdy průměrná teplota klesla na 7,8 stupně Celsia. Naopak nejtepleji bylo v roce 2000, teplotní průměr byl tehdy 16,5 stupně Celsia.
Srážkově období příštích čtyř týdnů očekáváme průměrné, první týden tohoto období (21.-27.4.) by mohl být srážkově i mírně nadprůměrný, informuje chmi.cz.
Předpověď počasí na týden
Předpověď na pondělí:Většinou oblačno, místy přeháňky nebo bouřky. Večer ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 15 až 19 °C. Mírný jihovýchodní vítr 2 až 5 m/s.
Předpověď na úterý:Polojasno, během dne přechodně oblačno a místy přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.
Předpověď na středu:Polojasno až skoro jasno, během dne přechodně až oblačno a místy přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C. Slabý severovýchodní vítr 1 až 4 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.
Předpověď na čtvrtek:Oblačno až polojasno, na většině území přeháňky, místy bouřky. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C. Mírný severní až severovýchodní vítr 2 až 6 m/s.
Vyhlídka počasí od pátku do neděle:Většinou oblačno, místy přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 10 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 17 až 22 °C.
Související
Předčasné letní počasí definitivně ukončilo zimu v Česku
Počasí se po víkendu změní, i když ne hned. Dorazí i kýžené srážky
Aktuálně se děje
před 29 minutami
Tři mrtví, další mohou následovat. Co jsou hantaviry, které ohrožují cestující na výletní lodi?
před 1 hodinou
Carney: Evropa se nepodrobí brutálnímu světu, stane se základnou pro obnovu mezinárodního řádu
před 2 hodinami
Nagyová dostala za kauzu Čapí hnízdo podmínku. Selhání justice, opáčil Babiš
před 2 hodinami
Policie obvinila exministra Pavla Blažka v bitcoinové kauze
před 3 hodinami
Vláda schválila obnovení povinného EET. Vrací také školkovné
před 4 hodinami
Trump stupňuje tlak na OSN. Už tak čelí bezprostřednímu finančnímu kolapsu varuje Guterres
před 5 hodinami
Trumpův Projekt Svoboda vyvolává mezi experty řadu otázek. Íránu ale výrazně uškodí
před 6 hodinami
Babiš zpražil Turka: Kdyby měl podobnou rétoriku jako ministr, ve vládě by nezůstal
před 6 hodinami
Bývalý starosta New Yorku Rudy Giuliani je v nemocnici v kritickém stavu
před 7 hodinami
Není kam utéct. Na palubě turistické lodi se šíří smrtelný virus
před 8 hodinami
Trump zahájil Projekt Svoboda. Armáda bude vyvádět uvízlá plavidla z Hormuzského průlivu
před 9 hodinami
Předčasné letní počasí definitivně ukončilo zimu v Česku
včera
Trump slíbil zrušení cel na whiskey. Zásluhy připsal králi Karlovi
včera
Čeká Real Madrid velký fotbalový návrat? Šéf klubu si přeje příchod trenéra Mourinha
včera
Vracím České televizi peníze, přiznal novinář Moravec
včera
Kupka se opřel do Babiše kvůli novému zmocněnci Landovskému
včera
Počasí se po víkendu změní, i když ne hned. Dorazí i kýžené srážky
včera
Hasiči hasí požár v Českém Švýcarsku na několika úsecích. Počasí vše komplikuje
včera
Spotify se snaží upozornit na hudbu od AI. Experti ale varují
včera
Vojáků stáhneme mnohem víc, vzkázal Trump do Německa
Nebude to jen pět tisíc vojáků, naznačil americký prezident Donald Trump ohledně plánů na stažení armádních příslušníků z Německa. Spojené státy americké mají u našich sousedů svou nejpočetnější evropskou posádku.
Zdroj: Lucie Podzimková