Praha - Po horkém týdnu se v České republice konečně ochladí. Teplota má klesnout až na 17°C a to ve čtvrtek. Jaké je ale počasí v nejnavštěvovanějších přímořských destinacích nebo třeba v Paříži?
Prázdniny jsou v plném proudu a mnoho lidí míří na dovolenou. Nejnižší teploty budou tento týden v Chorvatsku. Naopak nejvyšší můžeme očekávat v Itálii u Tyrhénského moře. V okolí Říma může rtuť teploměru vystoupat až na 35°C.
Chorvatsko
Na severu Chorvatska v okolí Rijeky se tento týden budou teploty pohybovat okolo 24°C. Nejchladnější den bude ve čtvrtek, kdy teploměry naměří 22°C. Místy hrozí přeháňky a déšť.
Ve Splitu se budou teploty pohybovat o něco výše, okolo 27°C. V neděli se dokonce oteplí až na 32°C. Teploty moře se budou celý týden pohybovat okolo 25 až 28°C.
Itálie
Jasno, polojasno a zataženo. Taková bude obloha v Benátkách. Nejteplejší den bude úterý, kdy teplota vyšplhá na 31°C. Zbytek týdne se budou teploty pohybovat kolem 29°C.
U Tyrhénského moře naopak teploty pod 30°C neklesnou. Maximální teplota 35°C bude v sobotu. Celý týden bude jasno až polojasno. Teplota moře 27 až 29°C.
Psali jsme: Červenec byl tropický, co přinese srpen? Čtěte dlouhodobou předpověďFrancie
Teploty v Paříži se budou pohybovat okolo 22°C. Během dneška a zítřka očekáváme přeháňky. V týdnu bude jasno a polojasno. O víkendu se oteplí a v neděli tak můžeme očekávat teplotu kolem 27°C.
Na pobřeží Středozemního moře se budou teploty pohybovat o něco výše. A to okolo 30°C. Místy se budou vyskytovat přeháňky a bouřky. Teplota moře 26 až 28°C.
Španělsko
V Barceloně bude jasno až polojasno. Meteorologové očekávají nejvyšší teploty v úterý a středu, kde má být na teploměru 30°C. Ve čtvrtek hrozí místy přeháňky. Teplota moře se bude 25 až 28°C.
Řecko
V Athénách bude celý týden jasno. Maximální teploty budou dosahovat k 33°C a to v úterý, středu a čtvrtek. Podobně na tom bude i počasí na ostrovech Rhodos a Corfu.
Na Krétě budou celý týden přeháňky a teploty se budou pohybovat okolo 30°C. O víkendu se mírně ochladí na 27°C. Teplota moře 25 až 28°C.
27. května 2026 17:22
Extrémní počasí spaluje Evropu. Brutální připomínka klimatické krize, varuje OSN
Související
Další tornádo potvrzeno. Meteorologové ho zachytili v Děčíně
Medardovské počasí dorazí se zpožděním, potvrdili meteorologové
Aktuálně se děje
včera
Do Varů dorazí dvě hollywoodské hvězdy. Oscarové nominace zatím neproměnily
včera
Další tornádo potvrzeno. Meteorologové ho zachytili v Děčíně
včera
Šéfka poslanců ANO Malá skončila v nemocnici. Babiš je s ní v kontaktu
včera
Česko dá v příštím roce více peněz za státní pojištěnce, rozhodla vláda
včera
Konec jedné kapitoly. Exprezidenta Čaputová oznámila rozchod
včera
Taxikář střílel v Poleradech. Pro raněného letěl vrtulník, případ řeší policie
včera
Medardovské počasí dorazí se zpožděním, potvrdili meteorologové
včera
Kuba je na suchu. Ropná blokáda USA nechala zemi v kritickém stavu
včera
Čína devastuje evropský chemický průmysl. Zasáhněte, než bude pozdě, žádají firmy EU
včera
Počet mrtvých po zemětřesení na Filipínách překročil tři desítky
včera
Trump vyzval Írán a Izrael k okamžitému zastavení palby. Ukončili jsme operaci, reagoval Teherán
včera
Obama byl zděšen, Washington měl Londýn za neschopný. Nová kniha odhaluje, jak USA reagovaly na brexit
včera
EU slaví, Rusko zuří. V Arménii zvítězila ve volbách vládnoucí proevropská strana
včera
Pavel z jednání vlády po pár minutách odešel. Povede delegaci na OSN
včera
Si Ťin-pching dorazil na návštěvu Severní Koreje. Experti vysvětlují, proč přiletěl za Kimem
včera
Zelenskyj se sešel s evropskými lídry. Definovali pět základních podmínek pro příměří
včera
Netanjahu Trumpa neposlechl. Izraelská armáda zahájila bombardování Íránu
včera
Filipíny zasáhlo silné zemětřesení. Počet mrtvých roste
včera
Počasí se příští víkend ochladí, mohou se objevit deště i bouřky
7. června 2026 21:44
Arménci dali Rusku košem. Ve volbách jasně vyhrává strana premiéra Pašinjana, ukazují odhady i první výsledky
V arménských parlamentních volbách přesvědčivě vede vládnoucí strana Občanská smlouva současného premiéra Nikola Pašinjana. Podle prvních odhadů výsledků zveřejněných bezprostředně po uzavření volebních místností získalo premiérovo uskupení 56,7 procenta hlasů. Hlavní opoziční blok Silné Arménie vedený rusko-arménským oligarchou Samvelem Karapetjanem výrazně zaostal, když podle těchto prognóz obdržel pouhých 17,5 procenta hlasů. Oficiální předběžné výsledky plánuje Ústřední volební komise zveřejnit v pondělí.
Zdroj: Libor Novák