Češi znají soupeře na Euru 2024. Utkají se s Portugalskem, Tureckem a vítězem baráže

V německém Hamburku se v sobotu v podvečer dozvěděli fotbaloví fanoušci složení základních skupin nadcházejícího mistrovství Evropy, které se v příštím roce uskuteční v Německu. Český tým se tak po losu, kterého se zúčastnil i Tomáš Rosický, dozvěděl, že první zápas v rámci šampionátu sehraje 18. června v Lipsku proti Portugalsku s Cristianem Ronaldem. Dále se pak ve skupině F utká s postupujícím z barážové větvě C (Řecko, Gruzie, Kazachstán nebo Lucembursko) a na závěr pak s Tureckem. Tyto dva duely se odehrají v Hamburku.

Češi tak s největší pravděpodobností budou mít poslední možnost utkat se s Cristianem Ronaldem (vzhledem k jeho věku) na evropském šampionátu, přestože samozřejmě hvězdný Portugalec ještě neohlásil, že by byl evropský turnaj v Německu jeho posledním. Pikantní by pak bylo, kdyby se z baráže na Euro probojovalo Řecko. Jednak by se tak na evropské scéně zopakoval po dvaceti letech souboj českých fotbalistů s tímto soupeřem (připomeňme, že se s Řeckem Češi ve skupině potkali i v roce 2012 v Polsku), ale hlavně by pak došlo na pikantnější souboj Řecka s Tureckem.

I pro kapitána českého týmu Tomáše Součka je favoritem barážové větve C právě Řecko. "Největším favoritem je pro mě řecký tým. Ale uvidíme až v březnu, kdo k nám přijde," připomněl kapitán, že třetího soupeře bude Česko znát až na jaře příštího roku. V rozhovoru pro ČT sport se pak nechal slyšet, že los je přívětivý i pro české fanoušky. "Velká spokojenost. Nejlepší je, že začínáme v Lipsku, což je pro českého fanouška nejlepší. Bude tam obrovská podpora. Navíc dva týmy, Portugalsko a Turecko, dobře známe a hráli jsme s nimi v poslední době," řekl konkrétně.

Vedle Rosického se slavnostního losu zúčastnili i takové fotbalové legendy, jakými byli Gianluigi Buffon, Angelos Charisteas, Wesley Sneijder či David Silva. Společně tak rozhodli mimo jiné o skupině smrti, kterou se stala skupina B ve složení Španělsko, Chorvatsko, Itálie, Albánie. 

O úvodní zápas se v pátek 14. června od 21:00 postarají domácí Němci a Skotové. Dalšími účastníky ve skupině A jsou pak Maďaři a Švýcaři. Další zajímavý duel se rýsuje v rámci skupiny D mezi Nizozemskem a Francií, Slováci se pak v rámci skupiny E utkají mimo jiné s Belgií a Rumunskem. Dodejme, že evropský šampionát bude trvat měsíc, tedy až do 14. července.

Los skupin mistrovství Evropy ve fotbale 2024 v Německu:

Skupina A: Německo, Skotsko, Maďarsko, Švýcarsko

Skupina B: Španělsko, Chorvatsko, Itálie, Albánie

Skupina C: Slovinsko, Dánsko, Srbsko, Anglie

Skupina D: vítěz play-off A, Nizozemsko, Rakousko, Francie

Skupina E: Belgie, Slovensko, Rumunsko, vítěz play-off B

Skupina F: Turecko, vítěz play-off C, Portugalsko, Česko

Program českého týmu ve skupině:

18. června (Lipsko): Česko – Portugalsko

22. června (Hamburk): Česko – vítěz play-off C

26. června: (Hamburk): Česko – Turecko

Související

Jaroslav Šilhavý

Kouč fotbalové reprezentace Šilhavý krátce po postupu na Euro oznámil svou rezignaci

Kvalifikace na mistrovství Evropy ve fotbale 2024 je minulostí. Z českého pohledu nakonec skončila úspěšně, když v pondělí večer Češi v Olomouci porazili 3:0 Moldavsko a díky tomu tak postoupili na Euro. Většina kvalifikace byla ale z českého pohledu hrána pod velkým tlakem, vzhledem k nevýrazným výkonům národního týmu, podivnostem kolem nenominace Antonína Baráka a v neposlední řadě vzhledem k opilecké aféře Vladimíra Coufala, Jakuba Brabce a Jana Kuchty. Už měsíc se řešila budoucnost kouče Jaroslava Šilhavého, nakonec tuto otázku dal překvapivě on sám. Hned po zápase s Moldavskem oznámil svoji rezignaci. 
Ilustrační foto

Češi v zápase o všechno porazili Moldavsko 3:0 a na Euru opět nebudou chybět. Šilhavý a spol. už ale ano

Poosmé v řadě si zahrají čeští fotbalisté na mistrovství Evropy a to i navzdory všem strastem, které skončivší kvalifikace na závěrečný turnaj v Německu českému týmu přinesla. Rozhodla o tom až pondělní závěrečná domácí výhra nad Moldavskem 3:0. Přestože i tentokrát byl začátek zápasu z české strany opatrný, podařilo se tentokrát svěřencům kouče Jaroslava Šilhavého vstřelit vcelku rychle vedoucí gól, o který se postaral Douděra. 

Více souvisejících

fotbal ME Fotbal UEFA

Aktuálně se děje

včera

Delon, Alain

Delon opět zaměstnává justici. Má desítky zbraní, ale bez oprávnění

Francouzská policie provedla domovní prohlídku u legendárního Alaina Delona a nestačila se divit. Ačkoliv slavný herec nevlastní zbrojní průkaz, našlo se 72 střelných zbraní a přes tři tisíce kusů munice. Na pozemku je navíc soukromá střelnice. Zahájeno tak bylo vyšetřování kvůli podezření z nelegálního držení zbraní.

včera

Fotbal, ilustrační fotografie

O první jarní trenérský vyhazov se postarali v Olomouci. Po nevydařených výsledcích končí Jílek

Po čtyřech jarních kolech fotbalové Fortuna ligy přikročil první prvoligový klub ke změně trenéra. Stalo se tak v Olomouci, kde se kvůli třem prohrám a jedné remíze rozhodlo klubové vedení ukončit spolupráci s trenérem Václavem Jílkem. Zároveň ve svém pondělním prohlášení klub uvedl, že ho nahradí dosavadní asistent Jiří Saňák, přičemž ale půjde o dočasnou variantu.

včera

včera

včera

včera

Jaromír Soukup (TV Barrandov)

Soukup získal pro TV Barrandov ochranu před věřiteli. Dostal tři měsíce na nápravu

Už to není tajné. Firma Barrandov Televizní Studio podnikatele Jaromíra Soukupa dluží téměř miliardu korun, ukazují údaje v insolvenčním rejstříku. Pražský městský soud v pondělí souhlasil s návrhem firmy a vyhlásil moratorium na majetek dlužníka, které na tři měsíce ochrání společnost před věřiteli. Je ale nutné připravit reorganizaci. 

včera

Praha hostila summit premiérů zemí V4. (27.2.2024)

Nelehký summit V4 v Praze. Představy zemí o pomoci Ukrajině se liší

Premiéři zemí V4 se na úterním summitu v Praze shodli, že ruská agrese vůči Ukrajině je porušením mezinárodního práva. Kyjev podle všech čtyř státníků potřebuje pomoc, rozdílné jsou jen představy o ní. Podle českého premiéra Petra Fialy (ODS) nebyla dnešní diskuze politiků lehká. 

včera

včera

včera

včera

film Po čem muži touží

České romantické komedie: Spotřební zboží a nepochopení žánru? Proč kvalitativně nestačí na filmy Láska nebeská či Pretty Woman?

České romantické komedie jsou v posledních letech často zmiňované téma. V internetových diskusích panuje přesvědčení, že se u nás netočí nic jiného a nedá se na ně dívat, přesto jsou stále komerčně úspěšné. Je tomu ale skutečně tak? A jsou skloňované kasovní trháky opravdu romantickými komediemi? Nebo je to zkrátka trochu složitější? 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Severokorejské továrny se nezastaví. Rusko zásobují municí výměnou za jídlo

Podle jihokorejského ministra obrany Sina Won-sika pracují severokorejské muniční továrny na plný výkon s cílem dodávat zbraně do Ruska výměnou za potraviny a další komodity.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy