Djokovič tentokrát bude hrát na Australian Open. Dostal víza

Novak Djokovič potvrdil úterní informace médií, že dostal australská víza a bude moci startovat na lednovém Australian Open. Letos byl hvězdný srbský tenista krátce před startem úvodního grandslamu sezony ze země vyhoštěn kvůli chybějícímu očkování proti koronaviru.

Australská víza obdržel Djokovič navzdory tomu, že se s jeho vyhoštěním původně pojil tříletý zákaz vstupu do země. Australian Open se bude hrát od 16. do 29. ledna a pětatřicetiletý rekordman turnaje na něm bude moci usilovat o jubilejní desátý titul.

"Měl jsem velkou radost, když jsem se to včera dozvěděl," řekl Djokovič novinářům na Turnaji mistrů v Turíně, kde dnes postoupil do semifinále. "Byla to samozřejmě velká úleva, protože dobře vím, čím jsme si já a lidé mně blízcí museli projít kvůli tomu, co se dělo v Austrálii a po Austrálii," dodal.

Do Melbourne letos v lednu navzdory chybějící vakcinaci Djokovič přiletěl, skončil však v karanténním hotelu a po několika soudních stáních byl ze země den před startem turnaje vyhoštěn.

"Australian Open je můj nejúspěšnější grandslam, mám na něj krásné vzpomínky. Takže samozřejmě tam chci znovu jet, chci hrát tenis, dělat to, co mi jde nejlíp. Doufám, že zažiju skvělé australské léto," řekl Djokovič, jenž letos kvůli svému odmítavému postoji k povinné vakcinaci proti covidu-19 přišel také o start na US Open.

Povinnost pro cestující ze zahraničí prokazovat svůj očkovací status zrušila Austrálie v červenci.

Související

Více souvisejících

Novak Djoković Australian Open Austrálie

Aktuálně se děje

včera

Princezna Kate oznámila, že má rakovinu.

Princezna Kate řekla pravdu o nemoci kvůli hackerům, tvrdí expertka

Zítra uplyne přesně měsíc od chvíle, kdy princezna Kate oznámila světu, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Stalo se tak po mnoha spekulacích. Podle české odbornice na britskou královskou rodinu by si manželka následníka trůnu nechala pravdu pro sebe, kdyby ji k reakci nedonutily okolnosti. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

Josef Laufer

Zemřel legendární herec a zpěvák Josef Laufer

Českou uměleckou obec zasáhla v neděli smutná zpráva. Ve věku 84 let zemřel herec a zpěvák Josef Laufer. Informaci o jeho skonu přinesl deník Blesk. Laufer strávil poslední čtyři roky života na nemocničním lůžku v umělém spánku. 

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Odejde František Straka ze Slovenska do Afriky? O jeho služby má prý zájem Gambie

V současnosti je bývalý kouč Sparty, Slavie i české fotbalové reprezentace František Straka zaneprázdněn svou další záchranářskou misí na Slovensku, kde tentokrát vede Michalovce a počíná si tam poměrně úspěšně. Mohlo by se však stát, že navzdory záchraně tohoto slovenského klubu ve slovenské první lize by Straka nemusel v tomto angažmá pokračovat v další sezóně. Zajímá se totiž o něj fotbalová reprezentace Gambie, kde před nedávnem skončil belgický stratég Sainflet.

včera

včera

Senát Spojených států bude o penězích pro Ukrajinu hlasovat 23. dubna

Senát, tedy horní komora amerického Kongresu, se připravuje dokončit proces schvalování pomoci Ukrajině, Izraeli a Tchaj-wanu. Hlasování je naplánováno na úterý 23. dubna, uvedl vůdce senátní většiny Chuck Schumer.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy