Djokovič je šampionem všech šampionů. Vítězstvím na US Open získal 24. grandslamový titul

Novak Djokovič dokázal zvítězit nad Daniilem Medveděvem v finále US Open 2021 s výsledkem 6-3, 7-6(5), 6-3. Tímto vítězstvím Djokovič vyrovnal rekord Margaret Courtové v počtu získaných grandslamů, což je 24. Toto vítězství mu také zajistilo čtvrtý titul US Open a významný úspěch v jeho kariéře. Uvedla agentura Reuters.

Novak Djokovič dosáhl své čtvrté vítězství na turnaji US Open, což je jedním z nejprestižnějších grandslamových turnajů, a to z deseti finále, do kterých postoupil. Toto vítězství bylo součástí jeho pozoruhodné sezóny, kdy zvítězil na australském, francouzském a americkém grandslamu. Srb je od pondělí opět světovou jedničkou, když v čele žebříčku ATP vystřídal Carlose Alcarase. 

Šestatřicetiletý Srb se stal nejstarším vítězem US Open mezi muži v období Open Era a také prvním hráčem, který vyhrál tři grandslamové turnaje v jedné sezóně čtyřikrát.

Právě se přehrává: Championship Point | Novak Djokovic Wins Record 24th Grand Slam Title | 2023 US Open

Championship Point | Novak Djokovic Wins Record 24th Grand Slam Title | 2023 US Open Video: US Open Tennis Championships

"Samozřejmě to pro mě znamená svět," řekl Djokovič o svém 24. Slamu. „Opravdu žiju svůj dětský sen. Tvořit historii tohoto sportu je něco opravdu pozoruhodného, ​​je těžké popsat slova. Měl jsem dětský sen, když mi bylo 7, 8, chtěl jsem se stát nejlepším hráčem na světě."

Poté, co si zajistil svůj historický titul, Srb padl na zem, uklouzl a opřel se o raketu. Tenisoví experti, včetně legendárního Johna McEnroea, si mysleli, že jde o křeče. Ale bělehradský hráč se s tím popral. 

Djokovič si také upevnil pozici lídra historických tabulek mužů, druhý Španěl Rafael Nadal má 22 trofejí z turnajů velké čtyřky. Nadalův krajan jako obhájce titulu prohrál s Medveděvem v semifinále.

"Nole" si z Flushing Meadows odveze prémii tři miliony dolarů před zdaněním a 2000 bodů do žebříčku. Předtím na US Open triumfoval v letech 2011, 2015 a 2018. Na loňském turnaji nemohl startovat, protože nebyl očkován proti nemoci Covid-19.

Neuspěl pouze ve finále Wimbledonu, kde prohrál v pěti setech s Alcarazem. V rozhodujícím zápase na US Open Medveděv podruhé remizoval, v roce 2019 podlehl Nadalovi po pětisetovém dramatu.

Související

Více souvisejících

Novak Djoković US Open

Aktuálně se děje

před 47 minutami

Aktualizováno před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Petr Fiala

Vláda schválila novou obrannou strategii, reaguje na válku na Ukrajině

Česko bude mít novou obrannou strategii, která reaguje na aktuální bezpečnostní situaci v Evropě, která se zásadně zhoršila po ruském útoku na Ukrajinu. Dokument schválila vláda Petra Fialy na jednání ve středu 4. října 2023. Podpořila také poslanecký návrh novely školského zákona, který mimo jiné zavádí elektronický systém přihlášek na střední školy a rozhodla o dočasném znovuzavedení ochrany vnitřních hranic se Slovenskem na dobu deseti dnů.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Wagnerova skupina v Rostově na Donu (24. června 2023).

Co pro Ukrajinu znamená návrat wagnerovců? Za určitých podmínek představuje vážnou hrozbu

Po srpnovém úmrtí velitele Wagnerovy skupiny Jevgenije Prigožina se zdálo, že budoucnost pro jeho žoldáky nevypadá nijak příznivě. Část z nich se odebrala do Běloruska, zatímco jiní podle nejrůznějších zpráv skončili zpátky v Africe, kde se v minulosti zapojovali do konfliktů v několika státech. Nejnovější zprávy ale hovoří o jejich návratu na Ukrajinu, kde mohou v případě sjednocení pod novým velitelem představovat pro Kyjev vážný problém.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Moungi Bawendi, Louis Brus a Alexej Jekimov

Nobelovu cenu za chemii získala trojice vědců z USA a Ruska za kvantové tečky

Trojice vědců z USA a Ruska letos získala Nobelovu cenu za chemii za své revoluční objevy a výzkum polovodičových nanokrystalů známých jako kvantové tečky. Laureáty jsou Moungi Bawendi, Louis Brus a Alexej Jekimov. Informace o čerstvých vítězích unikla na veřejnost několik hodin před oficiálním oznámením Královské švédské akademie věd.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

V Benátkách se zřítil autobus z nadjezdu

Proč došlo k tragédii v Benátkách? Itálie má zatím jediné vysvětlení

Za zřícením autobusu z nadjezdu nad železniční tratí u Benátek, při němž zemřelo nejméně 21 lidí, může podle prvních informací stát chyba řidiče. Čtyřicetiletý Alberto Rizzotto z provincie Treviso je jedinou italskou obětí nehody a policie pracuje s verzí, že zkušený řidič mohl trpět zdravotními problémy.

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Policisté zastavili dodávku s migranty

Policisté zadrželi už desítky příchozích migrantů. Slovensko zavádí hraniční kontroly s Maďarskem

Slovenská vláda v Bratislavě dnes rozhodla, že od čtvrtka dočasně zavede kontroly na hranicích s Maďarskem kvůli migrační situaci. Tento krok je pokračováním podobných opatření, která v úterý ohlásily také Česká republika, Polsko a Rakousko. Krátce poté, co Česko začalo na hranicích se Slovenskem kontrolovat vytipovaná vozidla, už policie zachytila desítky nelegálních migrantů.

před 10 hodinami

Jednání v Baku s prezidentem Ilhamem Alijevem. Tajemník Jurij Kim a hlavní poradce pro jednání Kavkazu Louis Bono řeší naléhavou humanitární situaci v Náhorním Karabachu.

Politico: USA, EU a Rusko před útokem Ázerbájdžánu tajně jednali o Náhorním Karabachu

Zástupci Spojených států, Evropské unie a Ruska se v září setkali v Turecku na neveřejných mimořádných jednáních, s cílem najít řešení pro složitou situaci týkající se Náhorního Karabachu. Tato schůzka se uskutečnila jen krátce před tím, než Ázerbájdžán zahájil vojenskou ofenzivu, snažící se získat kontrolu nad územím spravovaným etnickými Armény. 

před 10 hodinami

před 10 hodinami

Firma z Česka chtěla vyvézt díly pro jaderné zbraně. Povolení neměla

Firma z Česka chtěla bez povolení vyvézt díly použitelné k výrobě jaderných zbraní do Pákistánu. Společnost se o export věcí pokusila dvakrát a má jednatelku ruského původu, která kvůli tomu čelí obžalobě. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy