Předposlední boj o startovní pozice do jisté míry ovlivnilo počasí a také pár drobných incidentů, které ještě mohou pořadím zamíchat. Jisté také jsou hned dvě penalizace v podání Ricciarda a Ocona.
Lehce zamračená obloha a 60 % predikce deště, to byly aspekty, se kterými museli účastníci brazilského závodu počítat. Nakonec sice zajel nejlepší čas Lewis Hamilton a byl také jediným, kdo v posledních pokusech v Q3 dokázal vylepšit svůj čas, ale Ferrari se povedl v Q2 dobrý tah s nasazením měkkých pneu, takže dvojice Vettel a Räikkönen může do závodu odstartovat s jistou výhodou.
V první části prohospodařil svou šanci především Sainz jr., jemuž unikl postup o směšných pět desetin. Do Q2 se tak překvapivě posunul Sirotkin, jenž měl o pár minut později v závěrečném sektoru kontroverzi s Hamiltonem, když mu pětinásobný mistr světa vjel nečekaně do stopy. Piloti Ferrari si odpustili první pokusy na superměkké směsi v Q2, místo toho vyměnili pneu a zajeli na vlhnoucí trati časy dostatečně rychlé na postup.
Právě onen deštík skrápějící část okruhu kolem zatáčky 12 rozdával karty, nakonec se s ním nejlépe vypořádal právě Hamilton, jehož první čas nikdo nepřekonal, navíc se ještě dokázal o 0,020 vteřiny zlepšit.
KVALIFIKACE NA GP BRAZÍLIE:
1. Lewis HAMILTON (GB), Mercedes - 1:07,2812. Sebastian VETTEL (D), Ferrari + 0,0933. Valtteri BOTTAS (SF), Mercedes + 0,1604. Kimi RÄIKKÖNEN (SF), Ferrari + 0,1655. Max VERSTAPPEN (NL), Red Bull + 0,487
Podrobnou reportáž z kvalifikace najdete na www.f1news.cz
15. června 2025 22:33
GP Kanady: George Russell slaví triumf, McLareny se střetly v dramatickém souboji
Související

GP Kanady: George Russell slaví triumf, McLareny se střetly v dramatickém souboji

Lewis Hamilton poprvé za volantem Ferrari před zraky věrných Tifosi
Formule 1 , kvalifikace , Lewis Hamilton , Sebastian Vettel (F1) , Brazílie
Aktuálně se děje
před 1 hodinou

Zelenskyj mluví o jednom z nejhorších útoků. V Kyjevě přišlo 14 lidí o život
před 1 hodinou

Vrahovi zákonodárců z Minnesoty hrozí trest smrti. Na mušce měl i další politiky
před 2 hodinami

Izrael nařídil evakuaci Teheránu, Írán vypálil další salvu raket. Trump nečekaně odešel ze summitu G7
před 2 hodinami

Čína bije na poplach, Rusko kalkuluje. Válka Íránu s Izraelem a rozdílné přístupy autoritářských mocností
před 4 hodinami

Počasí o nadcházejícím víkendu tropické teploty nepřinese
včera

Nepatří mu, přesto ho mění k nepoznání: Jak si Rusko upravuje Krym k obrazu svému?
včera

Konflikt mezi Izraelem a Íránem se vyostřuje. Přibývají mrtví, hrozí další eskalace
včera

Ne dny, ale týdny. Válka na Blízkém východě bude tentokrát mnohem delší a krvavější
včera

Vláda nás úplně opustila. Budou to civilisté, kdo za válku zaplatí, říkají obyvatelé Teheránu
včera

Drama opět narůstá. Izrael vyzývá k evakuaci velkou část Teheránu, Írán vyzývá k jednání
včera

Evropská unie si na summitu G7 klade vysoké cíle. Jde o Trumpa
včera

Pravda o zásahu policie na FF UK. Němka schvalovala masakr, soud rychle trestal
včera

Překvapivý vzkaz z EU. Von der Leyenová jasně podpořila Izrael proti Íránu
včera

Střelci z Kostelce nad Černými lesy hrozí výjimečný trest. Oběti znal
včera

Trumpovo dilema. Existuje šance fatálně zasáhnout Írán i s jaderným programem, ale cena je vysoká
včera

Revoluce v moderním válčení. Analytici už rozebírají konflikt mezi Izraelem a Íránem
včera

Rozsáhlé pátrání v Českých Budějovicích. Pohřešuje se devítiletá dívka
včera

Tragédie při protestech v USA. Smrt náhodného kolemjdoucího vyšetřuje policie
včera

Metro na lince C nejezdí. Vlak usmrtil ženu v kolejišti
včera
Izraelci po prvním útoku podcenili možnosti Íránu. Jaderná zařízení jsou mimo dosah
Navzdory efektivní, pečlivě připravené a rozsáhlé izraelské ofenzivě, která v pátek zasáhla íránské vojenské velení, si Teherán udržel schopnost rychlé reakce. Během čtyř dnů vypálil až 370 balistických raket a stovky dronů. Izraelské ztráty přesáhly dvě desítky mrtvých, Írán hlásí 224 obětí. Analytici varují, že Izrael podcenil schopnost íránské armády přeskupit se. Varují i před limity vojenského zásahu proti íránskému jadernému programu.
Zdroj: Jakub Jurek