Barcelona - Ve středu byly na programu další a tentokrát již poslední dva odvetné osmifinálové duely nejprestižnější evropské klubové fotbalové soutěže Ligy mistrů UEFA. V Dortmundu se utkala tamní Borussia s Juventusem Turín. Zatímco první celek se ve své domácí soutěži trápí, ten druhý zas vede s přehledem italskou Serii A. Právě italský celek v prvním utkání na svém stadionu německého soupeře porazil 2:1 a tak museli svěřenci kouče Jürgena Kloppa vyhrát na svém hřišti minimálně 2:0, aby se mohli zúčastnit čtvrtfinálových bojů. Vestfálský klub, ale toho mnoho nepředvedl a i díky tomu nakonec Juventus vyhrál s přehledem 0:3 a to ho tak posouvá do čtvrtfinále. I Barcelona byla v souboji s Manchesterem City v úvodním utkání, které se konalo na britských ostrovech, úspěšná a taktéž tam vyhrála výsledkem 1:2. Jenže ani úřadujícímu anglickému šampionovi se nějak zvlášť na věhlasném Camp Nou nedařilo, jediný, kdo podával pořádné výkony za hosty z Anglie byl gólman Joe Hart. Jen díky němu totiž neskončilo nějakou vysokou výhrou Katalánců. Ti nakonec díky gólu Rakitiče vyhráli pouze 1:0, ovšem i to stačilo na postup.
To, že to anglický klub nebude mít rozhodně v Barceloně nějak jednoduché, bylo vidět už po pěti minutách. Tehdy totiž po rychlé akci trefil Neymar ve své šanci tyč Hartovy branky a nutno dodat, že za zády reprezentačního gólmana Anglie v tomto duelu nezvonila branková konstrukce naposledy. Od Neymarovy příležitosti uběhlo pouhých šest minut a byla tu další, ovšem tentokrát byl blízko gólu Lionel Messi. Proti hvězdnému Argentincovi byl však v tomto střetnutí vynikající Joe Hart. Ovšem i přes jeho famózní výkon jedinkrát v tomto duelu kapituloval a stalo se tak ve 31. minutě, kdy se Messi tentokrát obsadil do role nahrávače, jeho nadýchaný oblouček dopadl přesně k nohám jeho kolegy Rakitiče a ten přeloboval vyběhnuvšího gólmana Harta, 1:0.
I přesto, že měl tým Manchesteru City ve svém držení balón o něco málo času než jeho katalánský soupeř, tak vlastně nic moc kloudného směrem dopředu v prvním poločase nevymyslel. A ta k jediné, co družina Manuela Pellegriniho, pod nímž se v poslední době hodně rozkývala židle, předvedla v této části hry, bylo jednak zblokovaná střela Nasriho a také čtyři žluté karty, které dokázali bleděmodří nasbírat. Ovšem mohlo se i červenat a to v případě až surového zákroku Nasriho na Suáreze.
Ve druhé půli pak ještě více vynikal gólman hostů Joe Hart. Ani jeden z trojice hvězddných útočníků Barcelony nenašel ve druhém dějství recept na to, jak tohoto muže v brance překonat. Neymar, Messi i Suárez si na něm vylámali zuby. Během druhých pětačtyřiceti minut se dopředu přeci jen dostávali i hráči Citizens. Čím dál více se snažili o ofenzivní hru, tím ale otevírali zadní vrátka, těmi pak mohli projít domácí fotbalisté se svými brejky. Všechny tyto rychlé výpady ale dopadly úplně stejně a to výtečným zákrokem Joea Harta. Běhemdruhé půle se také na hřiště podíval za manchesterský tým bývalý sparťan Bony Wilfried, ovšem ani ten nepomohl svému klubu k obratu.
Ten nenastartoval ani Yaya Touré, jenož střela lízla síť jen z boku. Neuspěli ani Milner, Agüero a Nasri. Dvanáct minut před koncem dostali hosté možnost zahrávat pokutový kop. Nutno však dodat, že nařízená penalta byla hodně sporná, neboť z předcházejícího zákroku v šestnáctce se vlastně ukázal nafilmovaný pád faulovaného. Penaltu ale Agüero neproměnil, neboť ho gólman Ter Stegen vychytal a tak duel skončil výhrou Barcelony 1:0.
Stará dáma nepustila po většinu času Kloppovy svěřence ke slovu
Jak se má s přehledem postoupit do čtvrtfinálových bojů Ligy mistrů, tak to předvedl i Juventus Turín. Ten přijel na svůj odvetný duel do Dortmundu, který musel dohánět jednobrankové manko z prvního utkání, ve kterém na Apeninském poloostrově prohrál 1:2. Naděje pro vestfálský klub však zhasla již ve 3. minutě. Argentinský forvard Tevez svou nádhernou střelou otevřel skóre již v tak brzkém čase. Domácí sice drželi míč na svých kopačkách, ovšem žádná velká příležitost nepřicházela. Buď šly střely daleko mimo branku či byly ztečovány. Gólman Buffon si tak mohl vzít do branky klidně i dalekohled a mohl tak v klidu pozorovat hvězdnou oblohu.
Druhý gól Juventusu padl dvacet minut před koncem, kdy Morata vstřelil gól. Napotřetí se mu to tak povedlo. Nejen první, ale i poslední gól tohoto zápasu vstřelil Tevez. V 79. minutě se tento výtečně hrající útočník mohl radovat ze svého druhého gólu. Juventus tak postupuje díky jasné výhře v odvetě nad Dortmundem 0:3.
Konečné výsledky odvetných osmifinálových zápasů Ligy mistrů (18.3.2015):
FC Barcelona - Manchester City 1:0Branka: 31. RakitičPrvní zápas: 2:1, postupuje Barcelona
Borussia Dortmund - Juventus Turín 0:3Branky: 3. a 79. Tévez, 70. Morata První zápas: 1:2, postupuje Juventus
26. prosince 2025 21:05
Fotbalová liga hlásí první zimní přestupy. Posily vítají Plzeň, Olomouc i Pardubice
Související
Slavia hrála v Londýně sympaticky, kvalita soupeře ale byla jinde. Tottenham vyhrál 3:0
Slavia ani na pátý pokus v Lize mistrů nevyhrála. Tentokrát remizovala s Bilbaem
Liga mistrů , FC Barcelona , Fotbal
Aktuálně se děje
Aktualizováno před 8 minutami
Nebezpečné počasí hrozí už dnes večer. Výstraha se týká celé ČR
před 31 minutami
Trump měl na telefonu Putina. Hovor byl dobrý a produktivní, tvrdí šéf Bílého domu
před 1 hodinou
Vážná nehoda na Benešovsku. Na místě hořelo
před 2 hodinami
Smrt Bardotové zasáhla i české politiky. Ozvali se Babiš či Klempíř
před 2 hodinami
Příměří u jaderné elektrárny v Záporoží. Začaly kritické opravy vedení
před 3 hodinami
Muž s nožem v Budějovicích vyhrožoval kolemjdoucím. Policista ho zpacifikoval
před 4 hodinami
Francie oplakává Bardotovou. O dojmy se podělil i prezident Macron
před 5 hodinami
Lavrov promluvil o úmyslech Moskvy a varoval Evropany
před 7 hodinami
Hazard, jaký se nevidí. Žena v Krkonoších bruslila na tenkém ledu i s kočárkem
před 8 hodinami
Zemřela ikonická herečka Brigitte Bardotová
před 8 hodinami
Turek se nevzdává. Pavel by měl dodržet svá slova, říká poslanec
před 9 hodinami
Zimní počasí na přelomu roku. Napadnout mohou desítky centimetrů sněhu
před 10 hodinami
Trump přivítá Zelenského. Zbývá deset procent a plán bude hotový, tvrdí Kyjev
před 11 hodinami
Anonym vyhrožoval střelbou v teplickém obchodním domě. Policie po něm pátrá
před 12 hodinami
Předpověď počasí: Poslední týden roku bude ve znamení pravé zimy
včera
"Zelenskyj nemá nic, dokud to neschválím." Trump dal jasně najevo, kdo rozhoduje o válce na Ukrajině
včera
Obrana za miliardy. Polsko se opevňuje před Ruskem, staví dračí zuby i protidronové bariéry
včera
Rusko válkou ničí samo sebe. Chytilo se do své vlastní ekonomické pasti
včera
Období hlubokého otřesu a nejistoty. Rok 2025 se zapíše do dějin Evropské unie
včera
Revoluce ve válčení. USA podle expertů vytváří zbraně, které budou využívat umělou inteligenci
Americké ministerstvo války učinilo zásadní krok k transformaci moderního válčení spuštěním nové platformy GenAI.mil. Podle vojenské expertky Emelie Probasco představuje tento nástroj „kritický první krok“, který má americkým vojákům a civilním zaměstnancům Pentagonu umožnit bezpečné experimentování s umělou inteligencí přímo v jejich každodenní pracovní agendě.
Zdroj: Libor Novák