Nyon – Evropská fotbalová federace UEFA nominovala na zítřejší duel Ligy mistrů Ajax Amsterdam – Barcelona jako hlavního rozhodčího jedničku mezi českými arbitry Pavla Královce. Jeho kolegové budou také z Česka, jeden pomezní rozhodčí bude Slovák.
Jmenovitě to bude takto: pomezními sudími budou Martin Wilczek a právě Slovák Roman Slyško, brankovými rozhodčími budou Radek Příhoda a Michal Paták. Čtvrtým sudím bude Antonín Kordula. Oznámila to UEFA na svých stránkách.
Pro česko-slovenskou rozhodcovskou sestavu je dobře, že v zápase, který budou pískat, vlastně už o nic moc nepůjde. Katalánská Barcelona už má zajištěný postup ze skupiny H do osmifinálových bojů. A tak by nemusel být na sudí veliký tlak. Doprovodit katalánce do jarní fáze soutěže může další tým z této skupiny AC Milán. Italskému velkoklubu se sice ve své domácí soutěži moc nedaří a dokonce se mluví i o vyhazovu jejich kouče Allegriho, v evropské Lize mistrů to naopak klubu jde a pokud Barcelona zítra porazí Ajax, což je pravděpodobné, a samotný AC Milán venku porazí Celtic Glasgow, postup italský klub nemine.
Co se týče samotného rozhodčího Pavla Královce, ten pískal už několik zápasů v Lize mistrů a i několik zápasů s evropskými velkokluby. Například ve skupinové fázi v loňské Lize mistrů pískal duel mezi Dortmundem a Manchesterem City, kde se nebál v poslední minutě odpískat proti Dortmundu penaltu, konečný výsledek byl tehdy nakonec 1:1.
Královec pískal i na Santiago de Bernabeu, kde si po zápase prohodil řeč i s tehdejším trenérem Realu Madrid José Mourinhem. Letos na jaře pískal osmifinálový odvetný duel mezi Bayernem Mnichov a Arsenalem, ve kterém ukázal žlutou kartu i Tomáši Rosickému, který v tomto duelu zfauloval Robbena. Poslední zápas vůbec, který zatím Královec pískal, byla v sobotu liga. Konkrétně zápas mezi Spartou a Mladou Boleslaví.
Související
Slavii se poslední zápas v Lize mistrů nevydařil. Ani na Kypru si výhru nepřipsala
Slavia hrála v Londýně sympaticky, kvalita soupeře ale byla jinde. Tottenham vyhrál 3:0
Liga mistrů , Ajax Amsterdam , FC Barcelona
Aktuálně se děje
před 35 minutami
Policie vyšetřuje požár v Pardubicích. Hlásí se k němu skupina hájící zájmy Palestinců
před 1 hodinou
Dubnové počasí. Teploty budou stoupat, naznačuje předpověď
před 2 hodinami
Pavel přes výhrady podepsal rozpočet. Zodpovídat se bude Babišova vláda
před 2 hodinami
Metro opět staví ve všech stanicích linky B. Českomoravská hlásí otevřeno
před 3 hodinami
Dánové počítali s americkou invazí do Grónska. Vojáci měli jasné rozkazy
před 4 hodinami
Tragédie v Prostějově. Jeden člověk nepřežil fyzické napadení
před 5 hodinami
Netanjahu promluvil o útoku na íránské ropné pole. Jednali jsme sami, řekl
před 6 hodinami
Počasí bude o víkendu deštivé, pak se oteplí
včera
Jak se zbavit závislosti na Hormuzském průlivu? Netanjahu navrhuje vybudování potrubí přes Arabský poloostrov
včera
Írán už nedokáže obohacovat uran, není jasné, kdo zemi vede, řekl Netanjahu. Nevyloučil pozemní invazi
včera
Ostře sledovaná návštěva se odkládá. Trump kvůli Íránu do Číny zatím nepojede
včera
Babiš asi dokáže v NATO lépe vysvětlit, proč Česko neinvestuje do obrany, poznamenal ironicky Pavel
včera
Summit Evropské unie průlom nepřinesl. Maďarsko a Slovensko se přesvědčit nepodařilo
včera
Kuba se kvůli ropné blokádě ocitá na hraně úplného kolapsu
včera
„Likvidace padouchů něco stojí.“ Hegseth odmítl upřesnit, kdy USA ukončí válku s Íránem
včera
Největší rezervy zemního plynu na světě. Gigantické ložisko South Pars je světový unikát
včera
Trump tvrdí, že o útocích na South Pars USA nevěděly. Pomáhaly je přitom zrealizovat, píše CNN
včera
BBC: Evropská unie se nepoučila. Zaspala a probudila se v další energetické krizi
včera
Válka s Íránem stojí USA astronomické částky
včera
Trump hrozí Íránu zničením největšího pole zemního plynu na světě
Během posledních hodin došlo k výraznému vyostření konfliktu na Blízkém východě, který trvá již téměř tři týdny. Americký prezident Donald Trump pohrozil Íránu, že Spojené státy jsou připraveny zcela zničit ložisko South Pars, což je největší pole zemního plynu na světě. Tato hrozba přišla v reakci na íránské útoky cílící na energetickou infrastrukturu v Kataru.
Zdroj: Libor Novák