Další případ nakaženého koronavirem v Karviné? LFA uklidňuje, že se nejedná o nový

Fotbalová Karviná nadále nenechává první fotbalovou ligu chladnou. Ve čtvrtek přišla totiž z zpráva od Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje, že se v týmu nakazil koronavirem další jeho člen. Podle Ligové fotbalové asociace (LFA) se ale o žádný nový případ v klubu nejedná, naopak o něm věděli již od úterý, kdy se situací v Karviné zabýval ligový výbor.

Připomeňme, že celý klub se aktuálně nachází ve čtrnáctidenní karanténě poté, co se v něm začátkem tohoto týdne objevilo hned několik případů nákazy covidem-19. Podle Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje se nyní v Karviné objevil další takový případ. „Mohu potvrdit dalšího pozitivně testovaného hráče, ve čtvrtek jsme dostali zprávu od Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje," uvedl k tomu kubový tiskový mluvčí Adam Januszek.

Podle samotného zřizovatele dvou profesionálních fotbalových soutěží u nás LFA ale klub tímto svým prohlášením zbytečně vyvolává paniku. „Poslední zmiňovaný případ není nový. Takhle to vypadá, že se nákaza dál šíří. Přitom ústně jsme o něm my i klub byli informováni již od úterý, jen ve čtvrtek byl potvrzen písemně," stojí konkrétně v její reakci na aktuální dění v Karviné.

Z obou těchto vyjádření je patrné, že mezi Karvinou a LFA nepanuje zrovna přátelská atmosféra. Právě LFA by ráda ligu dohrála i přes několik nakažených v karvinském klubu a tak během tohoot týdne přišla s návrhem, že přeloží závěrečná kola skupiny o záchranu a baráž na konec června potažmo na 1. srpna, kdy by měla sezóna skončit právě odvetnými duely baráže. V případě nedohrání se šéf LFA Dušan Svoboda nechal slyšet, že by muselo příští sezónu Fortuna ligy hrát netradičně 17 mužstev, pořičemž by se tak v příští sezóně nadstavba nehrála.

O Karviné a koronaviru v tomto klubu se bude zabývat ligový výbor 17. července. Právě na tento datum bylo svoláno grémium tuzemských profesionálních klubů. Ještě před tímbudou v Karviné další plošné testy na covid-19 za účelem aktuálních informací o epidemiologické situaci v klubu.

Dodejme, že v Karviné byly pozitivně testovaní tři hráči a jeden člen vedení.

Související

Ilustrační fotografie.

LFA si schválila změnu stanov. Skončí funkce předsedy, o chod asociace se budou starat kluby

Od příští sezóny bude zřizovatel tuzemské nejvyšší fotbalové soutěže Ligová fotbalová asociace (LFA) bez předsedy, a to na základě změny stanov, které si sama asociace tento týden ve čtvrtek odsouhlasila. Ve vedení LFA se tak nově objeví zástupci prvních čtyř klubů první ligy a k nim se pak ještě navíc přidá zástupce nejlepšího nepostupujícího celku z druhé ligy, přičemž každý z těchto celků bude mít právo vždy na jednoho člena. Obě profesionální soutěže pak bude mít pod sebou nově na starosti výkonný ředitel LFA, jehož funkce se tím tak výrazně posílí.
Fotbal, ilustrační fotografie

U fotbalistů Karviné zůstanou trenéři Bielan a Grussmann. Budou pod kuratelou Lubomíra Vlka

Po nedávném konci Juraje Jarábka ve funkci hlavního trenéra Karviné figurující aktuálně na předposledním místě ligové tabulky převzala trenérské kormidlo dvojice Marek Bielan a Radim Grussmann. Budou pokračovat nakonec i nadále, přinejmenším do konce této sezóny, a to s tím, že ochrannou ruku bude nad nimi držet držitel potřebné trenérské licence Lubomír Vlk.

Více souvisejících

Fotbalová 1. liga ČR Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) Karviná Fotbal

Aktuálně se děje

před 16 minutami

Aktualizováno před 49 minutami

před 1 hodinou

Policie Austrálie

Útočník ubodal v Sydney pět lidí. Podle policie mohlo jít o terorismus

Po dnešním útoku nožem v obchodním domě v Sydney zahynulo pět lidí. Několik dalších osob, včetně malého dítěte, utrpělo zranění. Útočník jednal sám a je po smrti. Australská policie, která informovala o této události agenturu Reuters, uvedla, že na místě nenalezla žádné důkazy o motivaci útočníka, ale nevyloučila možnost terorismu.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Petr Fiala

Petr Fiala bude dnes v Ostravě na kongresu ODS obhajovat mandát předsedy

Premiér Petr Fiala bude dnes v Ostravě na kongresu Občanských demokratů popáté obhajovat mandát předsedy ODS. Před nedělním odletem do Spojených států, kde ho čeká návštěva Bílého domu, delegátům slíbí, že bude pokračovat v prosazování tradičních priorit strany, jako jsou zdravé veřejné finance či efektivní stát.

včera

včera

včera

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Roboti kradou lidem práci? Podle ředitele Amazonu naprostý nesmysl

Mýtus o tom, že roboti a jiné technologie berou lidem práci, podle ředitele globální robotiky, mechatroniky a udržitelného balení společnosti Amazon Stefana La Rovera, neodpovídá realitě. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy