Karviná

ANO 2011, Občané městských částí a Zelená pro Opavu podepsali koaliční smlouvu. Uprostřed Tomáš Navrátil

Polovina statutárních měst už skládá koalice. Primátora má Karviná, Opava i Teplice

Zástupci vítězné ČSSD a hnutí ANO podepsali dnes v Karviné koaliční smlouvu. Opavu povede v příštích čtyřech letech koalice ANO a uskupení Občané městských částí Opavy (OMČO) a Zelená pro Opavu. Alespoň předběžně domluvenou koaliční spolupráci má týden po volbách 15 z 27 statutárních měst. Koalice dnes vznikly i v některých okresních městech. Chrudim by měla vést koalice ANO, Chrudimáků a Pirátů, z větší části obdoba dosavadního vedení. V Chebu budou zřejmě spolupracovat vítězné ANO, Volba pro kraj (VOK) a ODS. Litoměřice povede vítězné ANO s uskupením Naše Litoměřice, jedná se ještě o vstupu třetího do koalice. V Jeseníku se na koalici opět domluvilo vítězné uskupení Jeseník srdcem a PRO Jeseník. V Teplicích dnes večer podepsalo koaliční smlouvu vítězné ANO s druhou ODS, která kandidovala s TOP 09.
Ilustrační foto

Přes 500 zaměstnanců OKD odejde dohodou, dostanou vyšší odstupné

Všech 530 bývalých zaměstnanců OKD, kteří letos absolvovali propouštěcí pohovory v podniku Diamo, se rozhodlo ukončit pracovní poměr dohodou. Zaručuje jim to vyšší odstupné, až jedenáctinásobek průměrného měsíčního výdělku. ČTK to dnes řekla mluvčí státního podniku Diamo Jana Dronská.
Covid-19, ilustrační foto

OKD zahájilo preventivní testování zaměstnanců na covid-19

OKD dnes ráno zahájilo preventivní testování zaměstnanců na covid-19. U čtyř dolů působí celkem čtyři odběrové týmy. Každý den odeberou vzorky až od 600 lidí. Výsledky budou horníci znát nejpozději do 36 hodin. ČTK to řekla mluvčí těžební společnosti Naďa Chattová.
Covid-19, ilustrační foto

Ve Slezsku opět přibývá nakažených koronavirem. Hejtman zveřejnil nové grafy

V Moravskoslezském kraji přibylo v pondělí 46 lidí nakažených koronavirem. Je to dvojnásobný nárůst proti neděli, kdy bylo 22 nově nemocných. Celkem už v regionu covidem-19 od počátku pandemie onemocnělo 4600 lidí. Vyplývá to z grafů chytré karantény, tedy Centrálního řídícího týmu Covid-19 (CŘT), které dnes zveřejnil hejtman Ivo Vondrák (ANO).
Ivo Vondrák

Ve Slezsku roste počet hospitalizovaných s covidem-19, nemocnice Karviná přidává lůžka

V Moravskoslezském kraji narůstá počet hospitalizovaných pacientů s covidem-19, podle údajů chytré karantény je jich 63, v pondělí statistika uváděla 53. Důvodem je skutečnost, že nákaza zasáhla v kraji domov seniorů. Informoval o tom dnes na svém facebooku hejtman Ivo Vondrák (ANO). Nákaza se dostala do Domova pro seniory Havířov, z něhož byli nakažení senioři převezeni do nemocnic.
Ivo Vondrák

Nejvíce nakažených koronavirem stále přibývá na Karvinsku, OKD plošně testuje

V Moravskoslezském kraji přibylo od pondělní aktualizace dat 66 potvrzených případů nákazy koronavirem. Nejvíce nových případů znovu připadá na Karvinsko, kde v neděli začalo další plošné testování v OKD. Celkově se počet pozitivně testovaných od počátku pandemie navýšil na 4082, v pondělí to bylo 4016 lidí. Vyplývá to z grafů chytré karantény, které dnes ráno zveřejnil hejtman Ivo Vondrák (ANO).
OKD, ilustrační foto

Mezi horníky z OKD a příbuznými přibylo 20 lidí s covidem-19

Mezi horníky Dolu ČSM-Sever a ČSM-Jih a jejich příbuznými za poslední den přibylo 20 lidí nakažených nemocí covid-19. Celkem je v ohnisku 1084 nemocných. Na svých stránkách to dnes uvedli pracovníci Krajské hygienické stanice Ostrava. Čísla ještě mohou narůst. Příští týden začne mezi pracovníky OKD další plošné testování.
OKD, ilustrační foto Komentář

Karvinské ohnisko může do hnutí ANO zavléci novou infekci. Stát má pomáhat, ne jen zaklekávat

KOMENTÁŘ – Mohou si sami do svých řad zavléci novou nekontrolovatelně šířící infekci. A tentokráte se nejedná o covid-19. Hnutí ANO totiž hrozí, že onemocní nepříjemnou diagnózou, která může zavinit podstatný úbytek voličských preferencí. Karvinsko, kde propuklo ohnisko koronavirové nákazy, se může cítit pořádně ukřivděno tím, že politici, které převážně volili, je nechali nyní v pořádné bryndě. Hnutí ANO, jež v Moravskoslezském kraji při parlamentních volbách získalo přes 35 procent hlasů, může ohledně své budoucnosti v tomto regionu vážně trnout. A když k tomu ještě přidáme zrušení nemocnice v Orlové, pak se odveta u volebních uren může proměnit i v debakl současného lídra, byť zatím stále bezpečně vede.
Olga Richterová (Piráti) Rozhovor

Stát dlouho nechtěl přiznat chybu, proto doly na Karvinsku běžely dále, říká Richterová pro EZ

ROZHOVOR – Její hněv neutichá. Místopředsedkyně České pirátské strany Olga Richterová se zlobí na stát, který liknavým přístupem podle ní zavinil nynější koronavirové ohnisko na Karvinsku. Tamní region v současné době pod infekcí úpí. „Od poloviny března jsme vládu vyzývali, aby uzavřela doly, které jsou pro šíření nemoci rizikové. Stát vypnul ekonomiku v zemi, ale doly běžely dále. Pozdějším zastavením těžby, tak přiznal svoji chybu, což dlouho oddaloval a pak nastal tento malér,“ říká v rozhovoru pro EuroZprávy.cz poslankyně Olga Richterová.
Ilustrační foto

Složitá situace na Moravskoslezsku. Lidé čekají na testy, nákaza se šíří dál

Situace se na Moravskoslezsku, které je momentálně lokálním ohniskem nákazy novým typem koronaviru, zhoršuje. Kapacity odběrových míst jsou přeplněné, a tudíž lidé čekají na výsledky testů několik dní, během nichž se normálně pohybují mezi lidmi, a mohou tak nemoc šířit dál. Armádu, která by teoreticky mohla pomoct, však nasadit nelze, jelikož by musel být vyhlášen nouzový nebo mimořádný stav, k čemuž se ale moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák (ANO) nechystá.
OKD, ilustrační foto

Nakažený horník nevědomky roznášel infekci. Dozvěděl se o ní až v práci

Situace v současném lokálním ohnisku nákazy novým typem koronaviru na Karvinsku se i nadále zhoršuje. Jeden z infikovaných pracovníků tamních dolů OKD dokonce uvedl, že se o pozitivním výsledku dozvěděl až při nástupu do práce. Nemoc přitom mohl už předtím směle šířit dál mezi lidmi. Dále přibývají stížnosti na diskriminaci agenturních horníků, kteří během odstávky nepobírají plný plat.
sport

Další případ nakaženého koronavirem v Karviné? LFA uklidňuje, že se nejedná o nový

Fotbalová Karviná nadále nenechává první fotbalovou ligu chladnou. Ve čtvrtek přišla totiž z zpráva od Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje, že se v týmu nakazil koronavirem další jeho člen. Podle Ligové fotbalové asociace (LFA) se ale o žádný nový případ v klubu nejedná, naopak o něm věděli již od úterý, kdy se situací v Karviné zabýval ligový výbor.
Ilustrační foto

Covid-19 na Karvinsku: Starostové považují situaci za vážnou, vinu dle nich nese vláda

Starostové z Karvinska považují situaci týkající se koronavirové nákazy v okrese za velmi vážnou a vinu připisují vládě, ministerstvu zdravotnictví a krajským hygienikům. Chytrá karanténa podle nich nefunguje, lidé se pozdě dozvídají výsledky svých testů a Krajská hygienická stanice (KHS) organizaci nezvládá, uvedl svazek v prohlášení, které má ČTK k dispozici. Žádá vládu o přípravu programu na podporu Karvinska a opatření k co nejrychlejšímu trasování nakažených.

Aktuálně se děje

před 32 minutami

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy