MS v hokeji: Krutá prohra s Kanadou. Slováci přestřelku prohráli gólem v poslední vteřině, Švédové si smlsli na Norech

Neuvěřitelný zápas se hrál v Košicích, kde se domácí Slováci po Američanech a Finech střetli s dalším těžkým soupeřem ve skupině A a to s Kanaddou. Jenže i tentokrát nechali na ledě Slováci všechno, bojovali o vítězství do samotného konce a to doslova. Přestože Slováci dvakrát v zápase vedli o dvě branky (2:0 a 4:2), Kanaďané pokaždé toto slovenské vedení dokázali vyrovnat. Vedoucí gól Kanaďanů na 5:3 pak vyhnal z branky gólmana Rybára, jenž byl nahrazen Čiliakem. A i když Sukel ještě dokázal vyrovnat na 5:5, duel do prodloužení nedospěl. Pouhou sekundu před koncem se totiž trefil narozeninový oslavenec Mark Stone a hráči s javorovým listem se tak mohli radovat ze tří bodů za výhru 6:5. To v Bratislavě už delší dobu před koncem zápasu bylo jasno, že z něj odejdou vítězně Švédové. Ti po druhé třetině vedli nad svým serverským rivalem už 8:0, Norové pak už pouze snížili na konečných 1:9.

Slováci hnáni stejně jako v předešlých dvou duelech zaplněnou košickou arénou i proti Kanaďanům začali bez bázně a hany a vlastně tak hráli celý zápas. Nebojácnost našich východních sousedů pak přineslo své ovoce a to už po osmi minutách hry, kdy díky své důraznosti dostal Slováky do vedení Sukel. Stačilo dalších čtyřiašedesát vteřin aby Slováci předvedli rychlý protiútok, na jehož konci pak bylo lehké zakončení Lišky v brankovišti. Dvougólové slovenské vedení však nevydrželo do konce první částí. Ještě během ní se zásluhou Manthy a Theodora, jenž se trefil v přesilovce, Kanadě podařilo vyrovnat na 2:2.

I když měli Slováci na přelomu první a druhé části hry k dispozici hned dvojnásobnou přesilovku 5 na 3, využít tuto početní výhodu nedokázali, ovšem za následné přesilovky 5 na 4 se díky teči Nagy zapsal do střelecké listiny a vrátil tak Slovensku vedení. Běžela 26. minuta utkání, když se pak do listiny podruhé zapsal Liška a rázem tu bylo další dvougólové slovenské vedení v zápase.

Ale ani to Slovákům nestačilo. Přestože Kanaďané nehráli nejlepší zápas, nějakou kvalitu stále mají a ve 29 minuty to díky dvěma slepeným kanadským gólům bylo 4:4. Ve 33. minutě pak sice Tatar dostal puk do branky, slovenská radost ale byla krátká, jelikož branka nebyla nakonec uznána po shlédnutí videa kvůli postavení hráče v brankovišti. Štvát to Slováky mohlo ještě víc, když ve 37. minutě Stecher dostal Kanaďany do vedení 5:4.

Přestřelka pokračovala i ve třetí třetině, ve které se rozhodlo. V 52. minutě se v utkání Sukel trefil podruhé, i když s přispěním bránícího Seversona, a postupem času domácí hokejisté doufali alespoň v prodloužení. Jenže vteřinu před koncem se napřáhl Mark Stone. V Košicích tak byla cítit z hlediště i slovenských hokejistů velká zloba a křivda, ze které bude potřeba se oklepat.

Švédové si s Nory pohráli jako kočka s myší

V duelu v Bratislavě bylo už od samotného úvodního buly znát, kdo bude ve střetnutí mezi Norskem a Švédskem favoritem. Už po 39 vteřinách hry se totiž Tre Kronor trefili poprvé zásluhou Wennberga. Po sedmi minutách už rto bylo o dvě branky, když se po dalších švédských příležitostí tentokráte z gólu radoval Hörnqvist díky jeho sklepnutí ze vzduchu. V první části zápasu se pak modrožlutí prosadili ještě jednou.

Jestliže si Norové po první třetině říkali, že to ještě celkem dopadlo dobře, když jim Švédové dali jen tři branky, po druhé třetině už mnoho optimistických slov nenacházeli. Do druhé přestávky se totiž Švédům podařilo skórovat ještě pětkrát, přičemž dvakrát rozvlnil norskou sít Kampe a podruhé se v duelu trefil i Wannberg.

Ani by snad nikdo nedivil, kdyby Švédové uštědřili Norům desítku, nikdo se ale nedivil ani tomu, že Švédové v závěrečném dějství zvolnili a tudíž tak bezmocného soupeře vzali na milost. Přestože jim ještě v závěru vstřelili devátý gól, snad jim i dovolili vstřelit čestnou branku, o kterou se v 52. minutě postaral Trettenes.

Konečné výsledky zápasů hokejového MS na Slovensku (13.5.2019):

SKUPINA A (Košice):

Slovensko - Kanada 5:6 (2:2, 2:3, 1:1)Branky a nahrávky: 8. Sukel (Studenič, Nagy), 9. Liška (Jaroš, Lunter), 22. Nagy (Marinčin, Lantoši), 26. Liška (Buc, Lunter), 52. Sukel - 17. Mantha (Turris, McCann), 19. Theodore (Mantha, Severson), 28. Marchessault (Chabot), 29. Cirelli (Reinhart, Theodore), 37. Stecher, 60. Stone (Chabot)

SKUPINA B (Bratislava):

Norsko - Švédsko 1:9 (0:3, 0:5, 1:1)Branky a nahrávky: 52. Trettenes (Valkvae Olsen) - 1. Wennberg (W. Nylander), 7. Hörnqvist (Ekman-Larsson, W. Nylander), 19. W. Nylander (Wennberg), 23. A. Kempe (Lander), 26. Hörnqvist (Ekman-Larsson, A. Larsson), 27. M. Kempe (Lander, E. Gustafsson), 30. Wennberg (W. Nylander), 39. L. Eriksson (E. Lindholm, E. Pettersson), 58. Lindblom (W. Nylander, Lander)

Související

Alois Hadamczik, český hokejový trenér

Jalonen tuší, že národní tým mohl hrát lépe. Hadamczik žádá vysvětlení

Po čtvrtečním konci ve čtvrtfinále v pátek přistáli v Praze svěřenci kouče Kariho Jalonena. Ten v rozhovoru přiznal, že jeho tým mohl mít na víc než na konečné osmé místo, což je nejhorší umístění českého týmu na MS v historii. Nyní se podle všeho může Jalonen začít strachovat o pozici, jelikož se už šéf českého hokeje Alois Hadamczik nechal slyšet, že bude po něm žádat vysvětlení neúspěchu. A není sám, kdo je po tomto turnaji rozčarován. Ozval se totiž také věčný kritik poměrů v českém hokeji a zároveň majitel Pardubic Petr Dědek. 
Hokej, ilustrační fotografie.

Švédi a Švýcaři nezvládli ve čtvrtfinále role favoritů. Kanaďané oplatili Finům porážku z loňského finále

Pouze zámořští účastníci potvrdili ve čtvrtfinálové fázi letošního hokejového MS v Rize a v Tampere svou roli favoritů. Zatímco Spojené státy americké si bohužel bez potíží poradily s českou reprezentací, Kanaďané si zase pro změnu vychutnali před finským publikem výhru nad Finskem a tím tak odplatu za jeho vítězství nad „javorovými listy“ v loňském finále. Ve zbývajících dvou čtvrtfinále však došlo k překvapení. 

Více souvisejících

Hokej MS Hokej MS CAN Tým Hokej MS SVK Tým Hokej MS SWE Tým Hokej MS NOR Tým hokej

Aktuálně se děje

včera

Influencer zemřel po živém vysílání na síti, kdy soupeřil s kolegou v pití lihoviny.

Influencer zemřel po živém vysílání soutěže v pití čínského alkoholu

Influencer „Sanqiange“ (nebo-li „Brother Three Thousand“ "Bratr tři tisíce") byl nalezen mrtev jen několik hodin poté, co se v živém streamu účastnil soutěže s jiným influencerem, což zahrnovalo pití Baijiu, čínského likéru s normální hladinou alkoholu 30 až 60 procent. Informovala o tom CNN s odvoláním na Shangyou News.

včera

včera

Sociální síť Facebook a Twitter

Twitter ustoupil od kodexu EU o dezinformacích

Americká společnost Twitter se podle eurokomisaře pro vnitřní trh Thierryho Bretona rozhodla nepřistoupit k naplňování unijního kodexu o dezinformacích. Nicméně, jak uvedla agentura Reuters, to nezbavuje provozovatele sociální sítě Twitter povinností v této oblasti. Toto oznámení přišlo v pátek pozdě večer.

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Alois Hadamczik, český hokejový trenér

Jalonen tuší, že národní tým mohl hrát lépe. Hadamczik žádá vysvětlení

Po čtvrtečním konci ve čtvrtfinále v pátek přistáli v Praze svěřenci kouče Kariho Jalonena. Ten v rozhovoru přiznal, že jeho tým mohl mít na víc než na konečné osmé místo, což je nejhorší umístění českého týmu na MS v historii. Nyní se podle všeho může Jalonen začít strachovat o pozici, jelikož se už šéf českého hokeje Alois Hadamczik nechal slyšet, že bude po něm žádat vysvětlení neúspěchu. A není sám, kdo je po tomto turnaji rozčarován. Ozval se totiž také věčný kritik poměrů v českém hokeji a zároveň majitel Pardubic Petr Dědek. 

včera

včera

včera

Občanský průkaz

Konec rodných čísel: ČR chce platit miliardy za zrušení něčeho, co po desetiletí bezproblémově funguje. Jde o IT lobby, která chce snadné peníze daňového poplatníka

Česko chce být v řadě věcí jako Dánsko nebo Švédsko. Ale když už v něčem jako tyto země je, konkrétně v bezproblémovém používání rodných čísel v úředním styku, tak si vážně pohrává s myšlenkou přestat být jako Dánsko či Švédsko – a ještě za to zaplatit miliardy. Komentuje situaci ekonom Lukáš Kovanda.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

NATO vyzvalo k deeskalaci v Kosovu, Srbsko je k roli aliance kritické

NATO v sobotu vyzvalo Kosovo k deeskalaci a hledání řešení konfliktu prostřednictvím dialogu. V pátek začaly ozbrojené střety mezi kosovskou policií a etnickými Srby, kteří se snažili nedávno zvoleným zástupcům zabránit v převzetí úřadů v několika obcích na severu země. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy