Hokej MS NOR Tým

Hokej, ilustrační foto

Po vyrovnaném úvodu Kanada přehrála Itálii. Norové až na nájezdy zdolali Británii

Obhájci titulu mistrů světa z Rigy hokejisté Kanady se po duelu s Německem (5:3) představili ve finským Helsinkách na letošním mistrovství světa podruhé a to v duelu s outsiderem z Itálie. Přestože byly karty rozdány před tímto duelem celkem jasně, po první třetině i tak svítil na výsledkové tabuli překvapivě vyrovnaný stav 1:1 a zvlášť překvapivé to bylo pak tehdy, když skóre tohoto zápasu otevřeli Italové zásluhou Pietronira. V dalším průběhu už ale Kanaďané dominovali a nakonec ustanovili skóre na konečných 6:1. Daleko vyrovnanější polední zápas se hrál v rámci skupiny B v Tampere mzi Norskem a Británií. I díky dvěma trefám kapitána Mathise Olimba sice Norové vedli 3:0, v rámci poslední desti minut ale Britové dokázali vyrovnat na 3:3 a duel tak dospěl do proloužení a nájezdů. V něm nakonec uspěli Seveřané.
MS v hokeji 2019

MS v hokeji: O posledním vítězství na domácím MS se postaral rozhodujícím gólem z nájezdu loučící se Nagy, Lotyšsko porazilo Nory

O odpolední úterní hokejovou zábavu se na Slovensku v rámci právě probíhajícího světového šampionátu postaraly zápasy duely, ve kterých vlastně už o nic nešlo. Ve skupině A se domácí Slováci loučili s turnajem zápasem s Dánskem, ve kterém se zase loučil nejen s reprezentační kariérou Ladislav Nagy. A byl to právě on, kdo si připsal v jinak ne příliš oku lahodícímu utkání rozhodující branku, když proměnil svůj samostatný nájezd a právě po samostatných nájezdech tak Slováci vyhráli nad Dány 2:1. Už nic neřešící duel se ve stejnou dobu odehrával v Bratislavě, kdy Lotyšsko hrálo s Norskem. Pobaltský celek potvrdil ve svém poslední zápase na turnaji, že je přeci jenom více hokejovějším mužstvem a že nebylo náhodou, že až do včerejšího pondělí bojovali o postup do čtvrtfinále. Norsko nakonec porazil 4:1.
MS v hokeji 2019

MS v hokeji: Němci neměli proti Kanadě nárok. Italové vstřelili první gól na MS, s Nory i tak prohráli

Sobotní program hokejového světového šampionátu v Bratislavě a v Košicích pokračoval dalšími dvěma odpoledními zápasy. V Košicích se utkali Kanaďané a Němci. Naši západní sousedé ale v zápase poznali, že proti hokejistům s javorovými listy na hrudi nemají vůbec žádnoiu šanci uspět a to zvlášť tehdy, když se nechají vyloučit. Několikrát Kanada ukázala, jak umí přesilovky využít a když pak ještě mají ve svém kádra Marka Stonea, jenž dokázal v zápase nasázet hattrick, konečný stav 8:1 pro Kanadu nebyl pro nikoho žádným překvapením. I tak ale mají Nšmci spolu s Kanadou jisté čtvrtfinále. V souběžně hraném zápase v Bratislavě pak Italové hráli s Nory. V tomto utkání se Jihoevropanům sice po dlouhých 457 minutách podařilo vstřelit na elitním mistrovství světa gól, v duelu, kde většina branek padla až ve třeřtí třetině, ovšem s Nory prohráli 1:7.
MS v hokeji 2019

MS v hokeji: Slováci tentokrát žádné drama s Francií nepřipustili a stále myslí na postup. V souboji Norů s Rakouskem byl k vidění hattrick

V pátek se v Košicích předtsavili opět domácí slovenští hokejisté, kteří se tak snažili odčinit nezvláádnuté závěry z předešlých svých dvou utkáních s Kanadou (5:6) a Němci (2:3) a stále se tak snažit o přibližení se do vysněného čtvrtfinále. Po pátečním souboji s Francií jejich naděje na postup mezi nejlepších osm nakonec stále žije, protože zemi galského kohouta dokázali naši východní sousedé přehrát 6:3 a další hektický závěr zápasu tak nepřipustili. Francouzi tak budou bojovat o záchranu v elitní soutěži především v dalším zápase s Velkou Británií. O záchranu jde také Norsku, přičemž tak potřebovalo porazit Rakousko, aby se záchraně Seveřané přiblížili. Norsko vyhrálo 5:3 a k důležitým třem bodům Norům pomohl hlavně svým hattrickem obránce Bull.
MS v hokeji 2019

MS v hokeji: Američané dovolili Britům vstřelit tři branky, Švýcaři si s Nory bez potíží poradili

Jak už to tak na tomto hokejovém mistrovství světa v Bratislavě a Košicích bývá, když hraje velký favorit proti velkému outsiderovi, stačí mu k zisku tří bodů tréninkové tempo. Přesně to praktikovali ve středu odpoledne i Američané v duelu s Velkou Británií. Přesto se ale nejdedná o žádný velký debakl, kterých bylo na Slovensku k vidění už spousta. Ostrované se totiž dočkali i tří přesných tref a nakonec tedy z košického ledu odcházeli s porážkou 3:6. K pohodovému vítěuzství si došli ve svém zápase i Švýcaři, na kterých v duelu s Norskem nebyla nikterak znát pouhá sedmnáctihodinová pauza mezi tímto a předešlým zápasem. Především díky Ambühlovi, jenž se treefil hned dvakát, země helvétského kříže vyhrála nad Seveřany 4:1.
Hokej, ilustrační foto

MS v hokeji: Krutá prohra s Kanadou. Slováci přestřelku prohráli gólem v poslední vteřině, Švédové si smlsli na Norech

Neuvěřitelný zápas se hrál v Košicích, kde se domácí Slováci po Američanech a Finech střetli s dalším těžkým soupeřem ve skupině A a to s Kanaddou. Jenže i tentokrát nechali na ledě Slováci všechno, bojovali o vítězství do samotného konce a to doslova. Přestože Slováci dvakrát v zápase vedli o dvě branky (2:0 a 4:2), Kanaďané pokaždé toto slovenské vedení dokázali vyrovnat. Vedoucí gól Kanaďanů na 5:3 pak vyhnal z branky gólmana Rybára, jenž byl nahrazen Čiliakem. A i když Sukel ještě dokázal vyrovnat na 5:5, duel do prodloužení nedospěl. Pouhou sekundu před koncem se totiž trefil narozeninový oslavenec Mark Stone a hráči s javorovým listem se tak mohli radovat ze tří bodů za výhru 6:5. To v Bratislavě už delší dobu před koncem zápasu bylo jasno, že z něj odejdou vítězně Švédové. Ti po druhé třetině vedli nad svým serverským rivalem už 8:0, Norové pak už pouze snížili na konečných 1:9.
Norové Mads Hansen, Andreas Bastiansen a Kristian Forsberg

MS v hokeji: Norům se nepodařilo udržet vedení a s Lotyši nakonec prohráli. Alpské derby zvládli lépe Švýcaři

Kodaň - V neděli pokračuje svým druhým hracím dnem 82. hokejové mistrovství světa, které se v těchto květnových dnech koná v Dánsku a jak už to bývá v posledních letech zvykem, o víkendových dnech je na programu hned šestice duelů. Jako první se tak tentokráte již v poledním čase v rámci skupiny B představil Norové, jež nastoupili proti Lotyšsku a přestože Seveřané v zápase, ve kterém bylo vidět i mnoho hráčů z české extraligy na obou stranách, dlouho vedli, Lotyšsko to nevzdalo a nejen, že dokázalo duel dovést do prodloužení, ale dokonce v prodloužení i zvítězit 3:2. Naprosto stejným výsledkem pak skončil druhý souběžně hraný zápas ve skupině A mezi Švýcarskem a Rakouskem. I tady se favorit ze země helvétského kříže kolikrát trápil, taktéž vedl, ovšem nováček z Rakouska také dokázal duel vyrovnat. V prodloužení to ale byli Švýcaři, kteří získali potřebný bod navíc.
Fanoušci USA

Američané po nádherném boji zdolali Lotyše, Norové sebrali bod Finům

Kolín nad Rýnem/Paříž - Střetnutí mezi USA a Lotyšskem nabídlo jeden z nejkrásnější zápasů letošního MS. Tři body nakonec putují na konto Američanů, kteří zvítězili 5:3. V souběžném hraném duelu předvedli další utrápený výkon Finové, proti Norům vydřeli vítězství 3:2 až v prodloužení.
Norové na MS zvítězili nad Slovinci

Norové zvítězili nad Slovinci i díky budoucímu Sparťana, Lotyšsko otočilo duel s Italy díky dvěma trefám Džerinše

Paříž/Kolín nad Rýnem - Nejeden hráč spojený s českou nejvyšší hokejovou soutěží se zapsal do střeleckých listin v úterních odpoledních duelech letošního hokejového světového šampionátu konaného v Paříži a Kolíně nad Rýnem. Tak například v pařížském duelu skupiny B mezi Slovinskem a Norskem byli hned dva takoví, kteří mají zkušenosti s tuzemskou nejvyšší soutěží. Za Norsko, za které se mimo jiné trefili oba bratři Olimbové, jejichž formace to byla především, která se o norské vítězství 5:1 zasloužila, se trefil i Alexander Reichenbreg, jenž od příští sezóny bude nastupovat za pražskou Spartu. O jedinou slovinskou trefu se pak postaral pro změnu bývalý Sparťan Robert Sabolič. V Kolíně nad Rýnem se pak v rámci skupiny A střetli Italové s Lotyši byli to překvapivě nováčci tohoto turnaje z Apeninského poloostrova, kteří šli jako první do vedení, nakonec ale pobaltský celek dokázal otočit na konečných 2:1 a to předevvším díky dvěma trefám dalšího ze zástupců české extraligy na tomto mistrovství Andrisi Džerinšovi, útočníkovi hradeckého Mountfieldu.
Norský národní tým, ilustrační foto

Češi mohou klidně mistrovství vyhrát, tvrdí před duelem s nimi norský kouč

Moskva - Po třech úvodních úspěších proti Rusku, Lotyšsku a Švédsku se český národní tým pokusí ve čtvrtek odpoledne o čtvrtou výhru v řadě proti Norsku. Naopak Seveřané se budou snažit o to, aby zopakovali jediné vítězství z dosavadních 24 vzájemných utkáních, které se uskutečnilo už v roce 2010. Norové mají ještě o jednu motivaci navíc, neboť by chtěli odjet z tohoto šampionátu s co nejlepším výsledkem i kvůli tomu, že jejich šestapadesátiletý kouč Roy Johansen se s národním týmem po 15 letech po tomto světovém šampionátu rozloučí. Duel začne v 15:15 SEČ.

Aktuálně se děje

před 3 minutami

před 49 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Ilustrační fotografie.

Školní rok v minulosti nezačínal v září. Co se dříve děti učily?

Žákům v září začal školní rok a pravidelné vyučování. Jeho struktura a složení prošly za staletí mnohými proměnami. Jaké předměty se v minulosti na školách vyučovaly? A kdy začínal školní rok? Žáci dříve neusedali do školních lavic dne 1. září a učili se zcela jiné věci než dnešní děti.

před 3 hodinami

před 5 hodinami

před 7 hodinami

Jak ukazuje snímek z reportáže NBC News, voda je skutečně všudypřítomná (NYC, 29. září 2023).

New York po mohutném dešti zaplavila voda. Doprava zkolabovala

Dešťové srážky paralyzují jednu z největších světových metropolí. Guvernér státu New York vyhlásil v New Yorku kvůli prudkým lijákům a místním záplavám stav nouze. Jen za poslední tři hodiny v Brooklynu napršelo více než 10 centimetrů srážek. Voda přerušila provoz metra a autobusů, uvěznila lidi v autech a chodci se brodili po zatopených ulicích, kde hladina vody někdy sahala až do pasu.

včera

včera

včera

Vladimír Růžička s hokejovým týmem ČR 2010, autor: Jarba

Vladimír Růžička se domluvil na prvním zahraničním angažmá. Bude trénovat na Slovensku

Bývalého reprezentačního trenéra Vladimír Růžička čeká nová výzva v podobě prvního zahraničního angažmá. Mluvilo se totiž o jeho odchodu do Slovanu Bratislava a tyto spekulace zesílily poté, co jej druholigový klub Ústí nad Labem nahradil Jiřím Mertou, jak oznámilo ve čtvrtek vedení Severočechů. Růžička tak měl díky tomu umetenou cestu do Bratislavy, což se nakonec potvrdilo.

včera

včera

včera

Ilustrační fotografie.

ČEPS koupila NET4GAS, který provozuje plynovody na českém území

Státní společnost ČEPS v pátek podepsala kupní smlouvu na nákup společnosti NET4GAS Holdings, která je výlučným držitelem licence pro přepravu plynu přes české území. Nákup ve středu schválila vláda, dokončení transakce podléhá souhlasu regulačních orgánů.

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie

Karviná sáhla po osvědčeném jméně. Po dvou a půl letech se do klubu vrací kouč Jarábek

Poté, co se v Karviné nedávno rozloučili s dosavadním trenérem Tomášem Hejduškem, se dočasným trenérem na jeden zápas 9. kola stal Lubomír Luhový. Ani on ale zatím náladu v karvinské kabině nikterak nezlepšil, když se Slováckem o posledním víkendu prohrál slezský celek 0:2. Nyní by měl zlepšit tuto náladu zkušený šedesátiletý slovenský stratég Juraj Jarábek.

včera

včera

včera

včera

včera

"Mimořádně nepřátelský krok." Rusko varuje Arménii před připojením se k ICC

Rusko upozornilo, že případné rozhodnutí Arménie podepsat Římský statut zřizující Mezinárodní trestní soud (ICC), který na jaře letošního roku vydal zatýkací rozkaz na ruského prezidenta Vladimira Putina v souvislosti s nelegálními deportacemi ukrajinských dětí, by vnímalo jako "mimořádně nepřátelský krok".

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy