Nejdiskutovanějším momentem posledního ligového kola je bezesporu zákrok plzeňského útočníka Tomáše Chorého na sparťanského obránce Asgera Sörensena, kdy v sobotním vzájemném zápase prvně jmenovaný hlavičkoval do obličeje toho druhého. Přestože se dle všech dostupných záběrů jednalo o úmysl, rozhodčí u videosystému VAR Pavel Franěk nedal svému kolegovi na hřišti Daliboru Černému žádný signál k tomu, že by měl být Chorý po zásluze vyloučen. K vyloučení dojít mělo, což v úterý potvrdila komise rozhodčích. Sparta pak navíc žádá pro Chorého dodatečný trest.
"Ve 45. minutě měl být vyloučen domácí hráč za úmyslné udeření soupeře hlavou. Pro rozhodčího na hřišti se jednalo o velmi složitou situaci, měl intervenovat VAR," uvedla v úterý k inkriminovanému sobotnímu zákroku ve svém prohlášení komise rozhodčích. Ta prakticky záhy po zápase v reakci na chybné rozhodnutí VARu stáhla sudího Pavla Fraňka z nominace na další utkání.
Novinkou je pak fakt, že pražská Sparta nyní po disciplinární komisi Ligové fotbalové asociace (LFA) žádá dodatečný trest pro plzeňského útočníka Chorého. "Sparta žádá o důsledné prošetření případu surové hry T. Chorého k A. Sörensenovi ze strany Disciplinární komise LFA. Jednalo se o zákrok vážně ohrožující zdraví. Dle odborného stanoviska Komise rozhodčích měl být hráč vyloučen. Proto by DK měla zahájit disciplinární řízení,“ uvedla v úterním prohlášení zveřejněném na twitterovém účtu.
Jak umožňuje disciplinární řád, právě disciplinární komise může zahájit s fotbalistou trestní řízení v případě, že bude takový fotbalista vyloučen v zápase za surovou hru anebo tehdy, pokud hráč za surovou hru vyloučen chybně nebude. Danému fotbalistovi, jenž svému soupeři zaviní zranění či dokonce předčasný odchod ze zápasu, pak hrozí stopka na jeden až šest zápasů a kromě toho může přijít i finanční pokuta ve výši až 50 000 korun. Vzhledem k tomu, že Sörensen utkání dohrál, Chorému nebude hrozit vyšší trest.
Související
Fotbalová Sparta hlásí vytouženou posilu. Přivedla bratrance Erlinga Haalanda
Sparta se na úvod boje o Ligu mistrů utká s Lyonem, pohárové soupeře znají i další české týmy
Aktuálně se děje
včera
Páral nebude mít veřejný pohřeb. Rodina se chce rozloučit jinak
včera
Situace se stabilizuje, hlásí ministerstvo. Jde o důležitý lék na rakovinu
včera
Bývalý šéf České pošty Knap podlehl vážné nemoci
včera
Policie vyšetřuje pondělní tragickou zkoušku potrubí v Praze
včera
Houbaři už pamatují lepší časy. Zelená místa na mapě vesměs chybějí
včera
Padlo obvinění kvůli útoku v Tanvaldu. Útočníka poslal soud do vazby
včera
Podporovat Trumpa už se v Evropě nenosí. Pro politiky se stal přítěží
včera
Britové po 10 letech brexitu litují. Přijala by je EU zpátky?
včera
Trump označuje globální oteplování za podvod. Američané mu to ale vůbec nevěří
včera
36 hodin po ničivém zemětřesení v Kolumbii záchranáři stále nachází živé
včera
Vance potají jednal se Zelenským. Požaduje, aby se Ukrajina vyhnula útokům na klíčovou trasu pro vývoz ropy
včera
MAPA: Kde pozorovat zatmění Slunce? Najděte si místo přímo ve vašem okolí
včera
Zatmění Slunce nás v příštích letech čeká ještě několikrát. Z Česka jej opět uvidíme už za rok
včera
Zatmění Slunce vám může poškodit oči i zničit mobil. Jak jej sledovat a fotit bez speciálních brýlí?
včera
Počasí se zde zhoršuje dvakrát rychleji než kdekoliv jinde. Proč se Evropa otepluje nejrychleji na světě?
včera
Zákaz sociálních sítí nefunguje. Většina mladých jej už obešla
včera
Zelenskyj: Ukrajina předala USA konkrétní návrhy na ukončení války
včera
Trump potvrdil, že ze summitu NATO odjel v kontejneru na jídlo. Rubio a Bessent zůstali v ohroženém letadle
včera
Počasí dnes bude na pozorování zatmění Slunce a Perseid ideální
11. srpna 2026 21:58
Trump změnil názor. Licenci k výrobě raket systému Patriot Ukrajině neudělí
Americký prezident Donald Trump přehodnotil svá původní prohlášení a ustoupil od plánu udělit Ukrajině licenci k domácí výrobě rakety systému Patriot. Bílý dům k tomuto kroku vedou především obavy z možného úniku vysoce citlivých vojenských technologií, které by v budoucnu mohly skončit v ruských rukách. Rozhodnutí tak opět prohlubuje nejistotu ohledně ukrajinské protivzdušné obrany před očekávanými zimními útoky ze strany Ruska.
Zdroj: Libor Novák