Ledecká si ve druhém paralelním slalomu po návratu po zranění suverénně dojela pro vítězství

V sobotu se zúčastnila česká snowboardistka Ester Ledecká v německém Berchtesgadenu druhého paralelního slalomu na snowboardu po návratu po zranění klíční kosti. Zatímco uprostřed týdne ve slovinské Rogle skončila na druhém místě, nyní si počínala jako v dobách před zraněním a naprosto suverénním způsobem projela celým závodem a dojela si tak až k prvnímu místu a tudíž ke svému již 21. triumfu ve Světovém poháru na snowboardu. 

Pro českého fanouška jistě bylo pohlazením po duši sledovat Ester Ledeckou jako v dobách před jejím zraněním, neboť už v kvalifikaci česká reprezentantka dala najevo všem svým soupeřkám, že by to mohla být z její strany tradiční dominance. 

Právě zmiňovanou kvalifikaci ovládla Ledecká tím způsobem, že měla před ostatními závodnicemi celkový náskok více než jedné sekundy. Odpolední vyřazovací fáze závodu začala čtvrtfinálovými jízdami, v té své se Ledecká utkala s čerstvou světovou šampionkou Švýcarkou Julií Zoggovou, kterou nakonec porazila o 19 setin sekundy. Následné semifinále s Rakušankou Sabine Schöffmannovou vyhrála především proto, že její soupeřka po chybě jízdu nedokončila.  

Samotná finálová jízda s Němkou Ramonou Theresií Hofmeisterovou začala více než dobře, jelikož v polovině trati měla na ni česká závodnice náskok až 85 setin. Přestože se tento náskok postupně ztenčoval, Ledecká i tak nakonec vyhrála o 23 setin. 

I když sezóna pro ni trvala jen týden, jelikož celou sezónu se léčila ze zmiňovaného zranění klíční kosti, po které následovaly hned dvě operace, nakonec může být díky těmto dvěma startům na snowboardu v závěru spokojená. "Závod byl úžasný, opravdu jsem si užívala každé kolo. Jsem šťastná, že jsem zpátky," nechala se slyšet Ledecká v rozhovoru po závodě. 

SP ve snowboardingu v Berchtesgadenu (Německo) - paralelní slalom (18.3.2023): 

Muži: 

1. Obmann, 2. Auner (oba Rak.), 3. Marguč (Slovin.), 4. Winters (USA), ...v kvalifikaci 39. Minárik, Počinek (oba ČR) diskvalifikován 

Konečné pořadí slalomu (po 5 závodech): 1. Obmann 297, 2. Bormolini (It.) 295, 3. Auner 251 

Konečné pořadí SP v paralelních závodech (po 11 závodech): 1. Obmann 485, 2. Bormolini 481, 3. Prommegger (Rak.) 465 

Ženy: 
1. Ledecká (ČR), 2. Hofmeisterová, 3. Lochová (obě Něm.), 4. Schöfmannová (Rak.), ...v kvalifikaci 21. Maděrová (ČR) 

Konečné pořadí slalomu (po 5 závodech): 1. Zoggová (Švýc.) 345, 2. Ulbingová (Rak.) 290, 3. Schöfmannová 288, ....15. Ledecká 100, 16. Maděrová 80, 43. Keclíková (ČR) 3 

Konečné pořadí SP v paralelních závodech (po 11 závodech): 1. Zoggová 595, 2. Hofmeisterová 584, 3. Schöffmannová 549, ...18. Ledecká 180, 19. Maděrová 171, 43. Šonková (ČR) 10, 51. Keclíková 3 

Související

Ester Ledecká

Vydařený víkend Ester Ledecké. V sobotu i v neděli ovládla paralelní slalomy na snowboardu

Poprvé od návratu po zranění klíční kosti se česká reprezentantka Ester Ledecká zúčastnila paralelního slalomu na snowboardu v rámci Světového poháru. Stalo se tak v bulharském Pamporovu. Všem soupeřkám hned ukázala, že na její dominanci v této disciplíně se nic nezměnilo. Návrat to byl totiž fenomenální. V sobotu ovládla nejprve kvalifikaci a pak i další fáze závodu včetně samotného finále. Až do semifinále jí pak dělala společnost další česká závodnice Zuzana Maděrová, která nakonec skončila čtvrtá. V neděli triumf zopakovala. Zatímco v sobotu ve finále porazila Němku Ramonu Theresii Hofmeisterovou, v neděli byla její finálovou soupeřkou Rakušanka Sabine Schöffmannová.
Ester Ledecká

Ledecká poprvé po téměř roční pauze závodila na prkně. Ve Slovinsku si dojela pro druhé místo

Od loňského léta se Ester Ledecká potýkala se zdravotními problémy týkajícími se zlomené klíční kosti a s nimi souvisejícími dvěma operacemi. Až tento týden ve středu se vrátila na snowboardové prkno, aby se mohla zúčastnit krátce po podepsání nové reprezentační smlouvy závodu paralelního slalomu ve slovinském Rogle v rámci Světového poháru. A návrat to byl pro ni velice povedený. Skončila totiž na druhém místě, když nestačila pouze na Rakušanku Sabine Schöffmannovou, která byla o pět setin lepší. 

Více souvisejících

Ester Ledecká Snowboarding

Aktuálně se děje

před 33 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 5 hodinami

včera

včera

včera

Bayern Mnichov

Po mizerném týdnu se Bayern Mnichov dohodl na předčasném konci s koučem Tuchelem

Nejprve prohra 0:3 v Leverkusenu, následně prohra 0:1 na hřišti Lazia Řím v rámci osmifinále Ligy mistrů a pak prohra 2:3 v Bochumi. To vše společně s tím, že v Bundeslize ztrácí Bayern Mnichov už osm bodů na vedoucí tým, nakonec vyústilo v dohodu mezi klubovým vedením a trenérem Thomasem Tuchelem na předčasném ukončení spolupráce, přičemž bývalý kouč Dortmundu, Paris Saint Germain či Chelsea by měl z mnichovského velkoklubu odejít až po této sezóně 2023/24.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Petr Pavel

Pavel se přihlásil k myšlence administrativních odvodů do armády

Prezident Petr Pavel se v dnešním vydání pořadu Za pět minut dvanáct televize Nova přihlásil k myšlence náčelníka generálního štábu Armády ČR Karla Řehky o odvodech do armády. Prezident však výslovně zdůraznil, že odvody jsou administrativním úkonem, který pomáhá státu získat přehled o personální situaci. 

včera

Jurečka o revizi sociálních dávek: Nesmí to být životní styl

Revizi systému sociálních dávek nejvíce dopadne na občany, kteří nechtějí pracovat a spolupracovat se státem, naznačil ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) v dnešním vydání diskuzního pořadu Partie Terezie Tománkové na stanici CNN Prima News.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy