Český svaz motocyklového sportu bude uznávat všechny licence

Praha - Zahájení nové sezony v motocyklových sportovníich disciplínách provází neklid mezi jezdci a funkcionáři vzhledem k tomu, že národní sportovní autoritu získal Český svaz motocyklového sportu (ČSMS), Situaci v úterý vysvětloval Karel Abraham, prezident ČSMS, na tiskové konferenci v Praze.

Se ztrátou národní sportovní autority, o jejíž změně rozhodlo ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy (MŠMT), což akceptovala Mezinárodní motocyklová federace (FIM) i Evropská motocyklová unie (UEM), se nechce smířit její předchozí držitel Autoklub České republiky (AČR). Ve skutečnosti je tato záležitost dvojkolejná, protože AČR zůstává členem FIM do prosincového kongresu v roce 2012 a může vydávat mezinárodní a národní závodnické licence. ČSMS je však oprávněn vydávat národní licence a má už plnou autoritu k pořádání tří podniků mistrovství světa - Velké ceny České republiky v silničním motorismu, superbiků a Velké ceny české republiky na ploché dráze. Od prosince 2012 bude ČSMS plnohodnotným členem FIM s kompletními pravomocemi.Na vedení ČSMS se obracejí jezdci, činovníci, pořadatelé závodů, rozhodčí atd., že vedení Autoklubu ČR zakázalo jezdcům se svými licencemi startovat na závodech ČSMS, hrozí jim sankcemi, nebude připouštět jezdce s licencemi ČSMS na podniky AČR."Český svaz motocyklového sportu plně akceptuje licence Autoklubu ČR a jiných federací a nebude nikomu klást překážky. Chceme, aby sezony 2012 proběhla bez problémů a všechny závody byly na co nejvyšší úrovni. Nás zajímá jen prospěch motocyklového sportu a v nějakých sporech tohoto druhu se nehodláme vůbec angažovat. Máme v kalendáři celkem 62 podniků se statusem open, takže se jich smí zúčastnit držitelé všech mezinárodních licencí vydaných členskými zeměmi UEM. Jak se k tomu postaví AČR nás v podstatě nezajímá. Uvidí se, jak sezona bude probíhat," prohlásil prezident ČSMS Karel Abraham starší, který je mj. majitelem závodního týmu AB Cardion, jenž působí v mistrovství světa třídy MotoGP.ČSMS v úterý představil kalendář závodů a také svůj reprezentační tým, v němž jsou zástupci všech disciplín, čili silničních jezdců, motokrosařů, plochodrážníků, minibiků, supermota a silničních dragsterů. Chybí jen trial a enduro. "Se zástupci trialistů jsme jednali a sdělili nám, že ještě nejsou rozhodnuti, zda budou pod křídly AČR nebo ČSMS. My se spolupráce rozhodně nezříkáme, je každého svobodná vůle, kam se chce přidat," vysvětlil Karel Abraham.

Související

Více souvisejících

motorky

Aktuálně se děje

před 3 minutami

Oslo

Pohár trpělivosti přetekl. Norsko uzavře hranice Rusům

Norská vláda od 29. května zavede dodatečná omezení vstupu pro občany Ruska, kteří cestují do Norska za turistikou nebo "jinými nepodstatnými účely". Informace byla zveřejněna ve středu na webových stránkách kabinetu, jak uvádí agentura Reuters.

před 37 minutami

před 1 hodinou

Mezinárodní soudní dvůr v Haagu

Den D se blíží. O osudu Pásma Gazy se rozhodne už v pátek

Mezinárodní soudní dvůr (ICJ) oznámil, že v pátek 24. května v 15:00 SELČ vydá rozhodnutí o žádosti Jihoafrické republiky (JAR) nařídit Izraeli zastavení vojenské operace v Pásmu Gazy, včetně města Rafah na jihu této palestinské enklávy. Informaci přinesla agentura AFP.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Počasí

Počasí: V Česku udeří silné bouřky, varovali meteorologové

Česko v pátek opět zasáhnou silné bouřky, varoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve čtvrtek na sociální síti. Doprovázet je budou zejména přívalové srážky, napršet může kolem 50 milimetrů. Meteorologové také rovnou varovali, že bouřky udeří také o víkendu.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Ilustrační foto

Ptačí chřipka se dál šíří na lidi. Austrálie hlásí první případ, USA druhý

Ve Spojených státech byl od konce března potvrzen druhý případ ptačí chřipky u člověka po kontaktu s infikovanými dojnicemi. Oznámilo to ve středu americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), píše agentura Reuters. V Austrálii potvrdili první případ přenosu subtypu viru ptačí chřipky A(H5N1) na člověka. Došlo k němu v nejmenším a nejhustěji obydleném státě Viktorie, informovala ve středu televize ABC News

před 5 hodinami

před 5 hodinami

V Praze 4 se srazil autobus s nákladním vozidlem. (23.5.2024) Prohlédněte si galerii

Nehoda autobusu MHD v Praze. Dvanáct zraněných, vyhlášen traumaplán

K vážné nehodě autobusu městské hromadné dopravy došlo ve čtvrtek ráno v Praze. Několik lidí utrpělo zranění při srážce autobusu s nákladním autem. Na místě zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému, vyhlášen byl traumaplán prvního stupně. 

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Adriana Mašková a Filip Blažek Prohlédněte si galerii

StarDance 2024: Česká televize oficiálně představila soutěžní páry

Třináctá řada populární televizní show StarDance odstartuje v říjnu. Česká televize ve čtvrtek představila taneční páry, které budou usilovat o titul krále či královny tanečního parketu. ČT už dříve odhalila, že v nové řadě se představí například herec Filip Blažek či zpěvačka Lucie Vondráčková. 

před 5 hodinami

před 7 hodinami

včera

Rusko, Kreml

Rusko z vládního webu vymazalo změnu hranic v Baltském moři

Návrh ruského ministerstva obrany na revizi námořních hranic Ruska na východě Baltského moře byl ve středu odstraněn z vládního portálu, kde byl zveřejněn. Tento návrh vyvolal zmatek a obavy mezi členskými zeměmi NATO, jako jsou Finsko, Švédsko, Litva a Estonsko, uvedla agentura Reuters.

včera

včera

včera

Volby ve Velké Británii

Britské parlamentní volby mohou být už za pár týdnů, tvrdí média

Britové si budou volit nové složení parlamentu už v červenci, píší dnes tamní média. Uvedl to například deník Guardian. Podle informací televize ITV se má hlasovat 4. července. Očekávalo se přitom, že volby proběhnou nejdříve na podzim. Premiér Rishi Sunak ve středu řekl, že volby budou v druhé polovině roku.  

včera

Příběh Sherlocka Holmese se začal psát před 165 lety. Narodil se Arthur Conan Doyle

Kdo by neznal proslulého detektiva Sherlocka Holmese, hrdinu knih i filmů. Tuto postavu stvořil britský spisovatel Arthur Conan Doyle, který se narodil přesně před 165 lety.

Zdroj: Lucie Žáková

Další zprávy