Motorkáři si neuvědomují svou zranitelnost. Dva o víkendu zemřeli při střetu na Kroměřížsku

Uplynulý víkend se neobešel bez tragických či vážných nehod na našich silnicích, jejich účastníky byli také motorkáři. Hned dva zahynuli při střetu v Buchlovských horách, další jezdci i spolujezdci utrpěli zranění. 

Policie o víkendu na twitterovém účtu zveřejnila informace o tragické nehodě dvou motorkářů. „Po střetu dvou motocyklů na místě zemřeli oba řidiči. Třetí osoba utrpěla poranění, která si vyžádala transport do nemocnice. Příčiny tragické nehody jsou nadále předmětem šetření kroměřížských dopravních policistů a kriminalistů,“ píše Policie ČR. Vyšetřování vyžadovalo kompletní uzavírku silnice I/50 v Buchlovských horách. 

Včera se za obcí Horní Lukavice na Plzeňsku těžce zranili padesátiletý motorkář a jeho spolujezdkyně. „Letecky transportujeme zhruba padesátiletého řidiče motocyklu s těžkým zraněním hlavy na Emergency Fakultní nemocnice Plzeň. Pozemní cestou pak těžce zraněnou spolujezdkyni středního věku,“ popsal mluvčí plzeňské záchranky Vítězslav Sladký. Ani jeden z nich naštěstí nebyl v přímém ohrožení života. 

Minulou středu pak tragicky vyhasnul život osmnáctileté Anety na silnici mezi Chrastí a Skutčí na Chrudimsku. Podle zjištění Chrudimského Deníku měla na silnější stroj oprávnění teprve jeden den. Nezvládla řízení a nedobrzdila před pomalu jedoucími auty. Náraz do auta před ní ji odmrštil do protisměru, kde nešťastnou shodou okolností zrovna projížděla dodávka. Dívka byla na místě mrtvá. 

EuroZprávy.cz již začátkem dubna upozorňovaly na zranitelnost motorkářů. Za loňský rok byli účastníky 3233 dopravních nehod, z nichž jich zavinili 60 %. Zemřelo jich 61, oproti roku 2021 o 14 méně.

Vysoká tragická čísla jsou z velké části způsobena neopatrností motorkářů. Motocykl nemá žádné deformační zóny, řidiče nechrání nic jiného než jeho oblečení. Je důležité dbát na kvalitní výbavu, a především opatrnou jízdu. Při vysoké rychlosti v případě nehody dokáže motorkáře zachránit jen veliké štěstí. Mezi nejčastější zranění patří úrazy hlavy a končetin. 

Související

Více souvisejících

motorkáři Dopravní nehody Policie ČR doprava motorky

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

Petr Fiala

Vláda schválila novou obrannou strategii, reaguje na válku na Ukrajině

Česko bude mít novou obrannou strategii, která reaguje na aktuální bezpečnostní situaci v Evropě, která se zásadně zhoršila po ruském útoku na Ukrajinu. Dokument schválila vláda Petra Fialy na jednání ve středu 4. října 2023. Podpořila také poslanecký návrh novely školského zákona, který mimo jiné zavádí elektronický systém přihlášek na střední školy a rozhodla o dočasném znovuzavedení ochrany vnitřních hranic se Slovenskem na dobu deseti dnů.

včera

včera

včera

včera

Wagnerova skupina v Rostově na Donu (24. června 2023).

Co pro Ukrajinu znamená návrat wagnerovců? Za určitých podmínek představuje vážnou hrozbu

Po srpnovém úmrtí velitele Wagnerovy skupiny Jevgenije Prigožina se zdálo, že budoucnost pro jeho žoldáky nevypadá nijak příznivě. Část z nich se odebrala do Běloruska, zatímco jiní podle nejrůznějších zpráv skončili zpátky v Africe, kde se v minulosti zapojovali do konfliktů v několika státech. Nejnovější zprávy ale hovoří o jejich návratu na Ukrajinu, kde mohou v případě sjednocení pod novým velitelem představovat pro Kyjev vážný problém.

včera

včera

Moungi Bawendi, Louis Brus a Alexej Jekimov

Nobelovu cenu za chemii získala trojice vědců z USA a Ruska za kvantové tečky

Trojice vědců z USA a Ruska letos získala Nobelovu cenu za chemii za své revoluční objevy a výzkum polovodičových nanokrystalů známých jako kvantové tečky. Laureáty jsou Moungi Bawendi, Louis Brus a Alexej Jekimov. Informace o čerstvých vítězích unikla na veřejnost několik hodin před oficiálním oznámením Královské švédské akademie věd.

včera

včera

včera

včera

včera

V Benátkách se zřítil autobus z nadjezdu

Proč došlo k tragédii v Benátkách? Itálie má zatím jediné vysvětlení

Za zřícením autobusu z nadjezdu nad železniční tratí u Benátek, při němž zemřelo nejméně 21 lidí, může podle prvních informací stát chyba řidiče. Čtyřicetiletý Alberto Rizzotto z provincie Treviso je jedinou italskou obětí nehody a policie pracuje s verzí, že zkušený řidič mohl trpět zdravotními problémy.

včera

včera

Policisté zastavili dodávku s migranty

Policisté zadrželi už desítky příchozích migrantů. Slovensko zavádí hraniční kontroly s Maďarskem

Slovenská vláda v Bratislavě dnes rozhodla, že od čtvrtka dočasně zavede kontroly na hranicích s Maďarskem kvůli migrační situaci. Tento krok je pokračováním podobných opatření, která v úterý ohlásily také Česká republika, Polsko a Rakousko. Krátce poté, co Česko začalo na hranicích se Slovenskem kontrolovat vytipovaná vozidla, už policie zachytila desítky nelegálních migrantů.

včera

Politico: USA, EU a Rusko před útokem Ázerbájdžánu tajně jednali o Náhorním Karabachu

Zástupci Spojených států, Evropské unie a Ruska se v září setkali v Turecku na neveřejných mimořádných jednáních, s cílem najít řešení pro složitou situaci týkající se Náhorního Karabachu. Tato schůzka se uskutečnila jen krátce před tím, než Ázerbájdžán zahájil vojenskou ofenzivu, snažící se získat kontrolu nad územím spravovaným etnickými Armény. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy