doprava

Vláda ČR

Vláda chce zjednodušit veřejné sbírky. Armádě odsouhlasila strategické projekty

Pořadatelé sbírek konaných bezhotovostně prostřednictvím bankovních účtů nebudou automaticky spadat pod režim zákona o veřejných sbírkách. Návrh příslušné novely zákona, jehož smyslem je zjednodušit život pořadatelům veřejných sbírek, schválila vláda na středeční schůzi. Zabývala se také návrhem novely zákona o advokacii, odsouhlasila seznam strategických projektů Armády ČR na další roky a podpořila poslanecký návrh novely zákona o pozemních komunikacích.
Dálnice, ilustrační fotografie.

Dálniční známka v roce 2024: Přehled změn. Stát zavede nové ceny i kupóny

Roční dálniční známce v minulosti končila platnost s koncem ledna, takže řidiči na přelomu roku už mysleli na koupi nové. Dnes je známka elektronická a dá se zakoupit kdykoliv. V příštím roce s letopočtem 2024 přesto nastanou některé změny, a to nejen ohledně prodeje jednotlivých kupónů. Stát například zavede nové ceny tří dosavadních tarifů.
Policie, ilustrační fotografie.

Policie chce jezdit k méně nehodám na silnicích. Návrh už řeší s ministerstvem a pojišťovnami

Policisté si přejí zvýšení hranice škody, při které mají řidiči povinnost oznámit dopravní nehodu. Vzniknout by měla speciální on-line platforma, jejímž prostřednictvím by se nehoda nahlašovala včetně dokumentace pro pojišťovny. Nyní jsou podle ředitele dopravní policie Jiřího Zlého hlášeny některé nehody zbytečně, přičemž policisté poté chybí jinde. 
Bohuslav Svoboda

V noci autem do Starého Města? Praha 1 zavedla zákaz, Svoboda se čílí

Praha 1 nechala nainstalovat značky, které zakazují vjezd do značné části Starého Města mezi 22:00 a 6:00. Přijaté opatření má omezit hluk, který ruší místní obyvatele. Ozvalo se však vedení hlavního města, které požaduje vysvětlení, protože o kroku jedné z radnic předem nevědělo. 
Na D1 na Vysočině platí zákaz předjíždění pro kamiony.

Novinka na D1. Od soboty nesmí na Vysočině předjíždět kamiony

Na páteřní české dálnici D1 platí od soboty zákaz předjíždění pro kamiony mezi 90. a 112. kilometrem. Řidiče nákladních vozidel na to upozorňuje nové značení, které instalovalo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Značky se mají objevit podél celého úseku přes Vysočinu. 
doprava

NKÚ: Bezpečnost na silnicích stoupla, počet obětí dopravních nehod ale zůstává vysoký

Bezpečnost na silnicích za posledních 11 let stoupla, avšak počet obětí dopravních nehod zůstává vysoký, a to navzdory snahám plnit strategický cíl. Podle kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) byl například v roce 2020 stanovený počet obětí dopravních nehod na maximálně 333 osob, ale skutečný počet obětí na silnicích byl 460. Tato zjištění jsou výsledkem kontroly NKÚ. Aktuální vývoj také nepřispívá k plnění tohoto cíle, jak uvedli kontroloři.

Aktuálně se děje

před 38 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Joe Manchin

Manchin chce nahradit Bidena. Zvažuje kandidaturu za demokraty

Joe Manchin zvažuje opětovnou registraci za člena Demokratické strany a kandidaturu na prezidenta. Oznámila to v noci na neděli televize CNN s odvoláním na zdroje blízké tomuto v současnosti nezávislému senátorovi za stát Západní Virginie a jeho někdejšímu demokratickému guvernérovi.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

raketový systém Patriot

Ukrajina dostala od Německa třetí systém Patriot

Ukrajina posílila svou protivzdušnou obranu proti útokům ruských sil dalším systémem Patriot, který poskytlo Německo. Ve svém pravidelném večerním proslovu to v neděli řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

„Transformační“, Harrisová nadchla demokraty. Za den se vybralo na 46,7 milionu dolarů na kampaň

Pět hodin poté, co prezident Joe Biden odstoupil z klání, darovali demokraté 27,5 milionu dolarů na kampaň Kamaly Harrisové. A to není vše, informují americká média.

Zdroj: Radek Novotný

Další zprávy