motorky

MotoGP

MotoGP v Brně bude letos bez diváků. V areálu platí přísná pravidla

Letošní MotoGP v Brně se uskuteční bez diváků. Po dohodě s promotérem nebude na okruh vpuštěn žádný fanoušek motocyklového sportu. Přibližně 22 tisíc prodaných vstupenek budou lidé moct uplatnit příští rok. Na konání plnohodnotného ročníku v roce 2021 se organizátoři dohodli s hlavním pořadatelem šampionátu. První trénink jezdců proběhne na Masarykově okruhu v pátek, kvalifikace se pojedou v sobotu.
Etiopie

Etiopská metropole zakázala motorky, chce tím čelit zločinu

Vedení etiopské metropole Addis Abeby zakázalo ve městě jízdu na motorkách. Svůj krok odůvodnilo tím, že motocyklisté často okrádali běžné občany. Informovala o tom stanice BBC, podle níž toto opatření lidem dále znesnadní dopravu po městě.
Policie ČR, ilustrační foto

Policie ČR má 55 nových motocyklů BMW, flotila přišla na 30 milionů

Policie zčásti obmění svůj motocyklový park, pořídila 55 nových motocyklů značky BMW zhruba za 30 milionů korun. První 15 strojů převzala v Brně už loni na konci listopadu, dnes zbylých 40. Na policejní webu to uvedla mluvčí Eva Kropáčová. Motocykly financoval Fond zábrany škod České kanceláře pojistitelů.
Ilustrační fotografie

Olomoucí projeli obávaní Hells Angels. Je to hrozba konkurenci?

Olomouc - Do Olomouce dnes vyrazili členové obávaného motorkářského gangu Hells Angels. Za asistence policejních ozbrojenců zapálili svíčky za svého padlého kamaráda, kterého zastřelil člen znepřáteleného gangu Outlaws. Motorkáři tvrdí, že jméno vraha znají.
Policista dostal podmínku za smrt motorkáře v Dobříši

Policista dostal podmínku za smrt motorkáře v Dobříši

Příbram - Podmíněný trest a zákaz řízení na tři roky uložil příbramský okresní soud policistovi, který v květnu 2012 srazil mladého motorkáře. Policista nebyl po nehodě postaven mimo službu a pravděpodobně to tak zůstane, než verdikt nabude právní moci
ilustrační fotografie

Český svaz motocyklového sportu bude uznávat všechny licence

Praha - Zahájení nové sezony v motocyklových sportovníich disciplínách provází neklid mezi jezdci a funkcionáři vzhledem k tomu, že národní sportovní autoritu získal Český svaz motocyklového sportu (ČSMS), Situaci v úterý vysvětloval Karel Abraham, prezident ČSMS, na tiskové konferenci v Praze.

Aktuálně se děje

Aktualizováno před 21 minutami

před 42 minutami

Policie Austrálie

Útočník ubodal v Sydney pět lidí. Podle policie mohlo jít o terorismus

Po dnešním útoku nožem v obchodním domě v Sydney zahynulo pět lidí. Několik dalších osob, včetně malého dítěte, utrpělo zranění. Útočník jednal sám a je po smrti. Australská policie, která informovala o této události agenturu Reuters, uvedla, že na místě nenalezla žádné důkazy o motivaci útočníka, ale nevyloučila možnost terorismu.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Petr Fiala

Petr Fiala bude dnes v Ostravě na kongresu ODS obhajovat mandát předsedy

Premiér Petr Fiala bude dnes v Ostravě na kongresu Občanských demokratů popáté obhajovat mandát předsedy ODS. Před nedělním odletem do Spojených států, kde ho čeká návštěva Bílého domu, delegátům slíbí, že bude pokračovat v prosazování tradičních priorit strany, jako jsou zdravé veřejné finance či efektivní stát.

včera

včera

včera

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Jako z hollywoodského trháku. Trosečníky na ostrově zachránil nápis z palmových listů

Americká pobřežní stráž ohlásila úspěšnou záchranu tří trosečníků, kteří uvízli na opuštěném ostrově v západní části Tichého oceánu. Piloti letadla amerických námořních sil je lokalizovali díky nápisu "HELP" z palmových listů.  Uvedl to server CNN.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy