Oktagon 58: Vémola se dočkal vítězné odvety století. Végh odklepal v druhém kole

Oktagon zažil svůj letošní tuzemský vrchol. Největší česká MMA organizace si poprvé troufla na fotbalový stadion v Edenu, který zaplnila. Důvod? Hlavním tahákem sobotního turnaje byla odveta století mezi Attilou Véghem a Karlosem Vémolou. Terminátor v ní slovenskému sokovi oplatil předchozí porážku a navíc obhájil titul.

Kdo čekal, že veteráni československého MMA budou v ostře sledovaném duelu vyčkávat, toho úvodní kolo naopak zvedlo ze sedaček. Oba bojovníci měli své momenty, ale pět minut na určení vítěze nestačilo.

Vémola ale potvrdil svou pečlivě budovanou dominanci v úvodu druhého kola, kdy Végha dostal pod sebe na zem a ten v sevření soupeře odklepal. A vítězná odveta byla na světě.

V nejvíce očekávaném zápase večera se bojovalo o pás, který slavnostně přinesli hokejoví mistři světa, konkrétně brankář Lukáš Dostál a obránce Michal Kempný.

Na hlavní kartě končily zápasy předčasně, a to i k nelibosti lidí, kteří přišli do arény fotbalové Slavie. Češi David Kozma a Jaroslav Pokorný totiž prohráli už v prvním kole. Radost příchozím, zejména těm ze sousední země, udělal alespoň Marek Mazúch. 

Slovenský zápasník po salvě úderů za pouhých 75 sekund uzemnil Davida Zawadu. Pokorný před ním po třech minutách a pár sekundách k tomu prohrál se svérázným Irem Shemem Rockem. Kozma vydržel ve svém souboji ještě o půl minuty méně. Ion Surdu ho trefil nejprve v postoji a ihned poté i na zemi, kam se český bojovník skácel. Bylo hotovo.

Největší aplaus si v první polovině večera před "poločasovou" show populární rapové formace PSH vysloužil jediný český reprezentant v dosavadním programu Miloš Petrášek, který si za častého skandování přezdívky Meloun došel pro vítězství nad polským vyzyvatelem Kamilem Wojciechowským. Zápas navíc doprovázela dobrá atmosféra, kterou podpořil i Vémola, když se prošel po ploše kolem velmi dobře zaplněných tribun.

Velkou odezvu vyvolalo také oznámení o návratu uzbeckého zápasníka Makhmuda Muradova do Oktagonu v jedné z přestávek. Expartner zpěvačky Moniky Bagárové se vrací po angažmá v nejprestižnější světové organizaci UFC.

Pozornost přitahovala také utkání z turnaje Tipsport Gamechanger, který se letos koná v lehké váze. Postup do dalšího kola si zajistili španělský zápasník Acoidan Duque a k radosti většiny příznivců i polský fighter Mateusz Legierski.

Legierski ve svém duelu jasně porazil Angličana Akonneho Wanlisse, který se v Edenu dočkal až nepřátelského prostředí. Bylo zkrátka jasně patrné, na čí straně stojí publikum. Vítězové z Polska a ze Španělska přesto zvítězili až na body.

Předčasně skončily i úvodní dva zápasy večera, v nichž Turek Attila Korkmaz ukončil Makwana Amirkhaniho a Němec Deniz Ilbay slovenského soupeře Denis Trpišanský.

Související

Attila Végh vs. Karlos Vémola.

Végh chce další odvetu s Vémolou. Má ale podmínku

Karlos Vémola po vítězství v pražské odvetě proti Attilovi Véghovi naznačil svůj další krok symbolickým gestem: místo tradičního položením rukavic do středu klece na znamení konce kariéry, jednu rukavici předal šéfům Oktagonu a druhou svému slovenskému soupeři.

Více souvisejících

Oktagon MMA Attila Végh Karlos Vémola Machmud Muradov Oktagon 58

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Petr Pavel

Pavel navštívil opomíjené Ležáky. Apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

před 4 hodinami

před 6 hodinami

Donald Trump

Trump si už vybral kandidáta na viceprezidenta

Bývalý americký prezident a téměř jistý republikánský prezidentský kandidát Donald Trump si již vybral kandidáta na viceprezidenta pro listopadové volby, ale zatím to nikomu neřekl. Uvedl to server CNN.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

včera

Viktor Orbán, maďarský premiér

Orbán otočil. Německo, které mu "nevoní", označil za součást technologické transformace

Ekonomická spolupráce tvoří pevný základ vztahů mezi Německem a Maďarskem, uvedl maďarský premiér Viktor Orbán po setkání s německým kancléřem Olafem Scholzem v Berlíně. Oba lídři se dohodli na dalším posilování ekonomických vazeb, uvedla agentura MTI. Při návštěvě Berlína přitom prohlásil, že Německo už "nevoní a nevypadá stejně" jako dříve, a že kvůli migraci se proměnilo v "pestrobarevný, multikulturní svět". 

včera

včera

včera

Zásah záchranářů po ruských útocích na Ukrajině

Rusko poslalo na bytovku plnou civilistů řízenou bombu

Ruská armáda při sobotním útoku na východoukrajinské město Charkov použila řízenou bombu, která zasáhla vícepodlažní obytný dům. Tři lidé přišli o život a dalších téměř 40 bylo zraněno, uvedl server Ukrajinska pravda.

včera

Požár v přírodě, ilustrační fotografie.

Turisté z jachty zapálili celý řecký ostrov

Řečtí hasiči byli v pohotovosti i v sobotu kvůli řadě požárů po celé zemi. Pobouření vyvolalo chování pasažérů jedné jachty u pobřeží ostrova Hydra, kteří v noci na sobotu, navzdory varování před manipulací s ohněm, odpálili ohňostroj. Jiskry z něj zapálily jediný borový les na ostrově. Uvedl to server BBC.

včera

včera

včera

včera

Ostudný povaleč. Farage čelí za své výroky o Ukrajině ostré kritice

Britský populistický politik Nigel Farage čelí kritice za své výroky, že Západ vyprovokoval ruskou invazi na Ukrajinu. Uvedl to server BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy