Curych - Pátý den probíhajícího mistrovství Evropy v atletice, které se koná letos ve švýcarském Curychu, přinesl pro české barvy další úspěch. Bronzovou medaili totiž vybojoval ve skoku o tyči Jan Kudlička, jehož pokořená výška 570 cm stačila na to, aby se mohl těšit na výstup na stupínek pro třetího závodníka. Na třetím místě se s ním objeví i Francouz Kévin Menaldo. Stříbro si bere Polák Pawel Wojciechowski a zlatý není nikdo jiný než muž číslo jedna v této disciplíně Francouz Renaud Lavillenie. O medaili bojovala v běhu na 400 metrů překážek i Denisa Rosolová. Ta ale nakonec skončila na čtvrtém místě.
Pro Jana Kudličku to je letos druhá bronzová medaile. Tu první vybojoval na halovém světovém šampionátu, který se konal v polských Sopotech, nyní si v Curychu vystoupá na bronzový stupínek společně s Francouzem Kévinem Menaldem. Český reprezentant nejprve sice na výšce 560 centimetrů zaváhal a i proto kvůli tomuto nezdařenému pokusu nedosáhl na stříbrnou medaili. Když byla laťka ve výšce 570 cm, tak hned jedho první pokus byl úspěšný. Pětsetsedmdesátpět centimetrů se mu pak už nepovedlo přeskočit ani jednou.
To Francouz Renaud Lavellenie skákal poprvé v této soutěži až když byla laťka položená ve výšce 580 cm a hned svým prvním pokusem zajistil to, že do země galského kohouta putuje další zlattá medaile z tohoto curyšského šampionátu.
Rosolové unikly medailové pozice 10 metrů před cílem. Do finále se probojovala česká mužská štafeta
Další medaili mohla pro českou výpravu v sobotu vybojovat i Denisa Rosolová a to v běhu na 400 metrů překážek. V cílové rovince to přeci jen ještě vypadalo nadějně, tedy že bychom se z nějakého kovu mohli radovat, ale snad 10 metrů před cílem ji předběhlo duo závodnic Ukrajinka Anna Titimecová a Ruska Irina Davydovová. Závod vyhrála britská závodnice Eilidh Childová.
Radost tak udělali jiní, například mužská štafeta ve složení Jan Tesař, Daniel Němeček, Michal Desenský a Patrik Šorm. Ta v úvodním rozběhu v běhu na trati dlouhé 4x400 metrů obsadila čtvrtou pozici s časem 3:04,07 a to stačilo na postup do finálového běhu.
Své finále si odházely i diskařky Eliška Staňková s Jitkou Kubelovou. Ta ale věděly, že na špičku stačit nebudou. Stejně tak byla daleko za špičkou v běhu na 5 000 metrů i česká reprezentantka s finskými kořeny Kristiina Mäki.
Související
Odešla atletická legenda. Zemřel diskař Imrich Bugár
Česko má po osmi letech medaili z halového MS. Lurdes Gloria Manuel ovládla čtvrtku
Aktuálně se děje
před 27 minutami
Volby v Maďarsku rezonují světem. Podle Kremlu urychlí rozpad EU, v USA se mluví o prohře Trumpa
před 1 hodinou
Co má za lubem? Experti vysvětlili, proč Trump nařídil blokaci Hormuzského průlivu
před 1 hodinou
Magyar nesmí zklamat, konstatoval Babiš v gratulaci vítězi voleb
před 9 hodinami
Zelenskyj pogratuloval Magyarovi k vítězství. Chce posilovat a rozvíjet spolupráci s Maďarskem
Aktualizováno před 9 hodinami
Opoziční strana Tisza Pétera Magyara vyhrála volby v Maďarsku. Orbán přiznal porážku
včera
Nepomohlo překreslování volebních obvodů, ovládnutí médií ani Trumpova podpora. Proč Orbán prohrál?
včera
První povolební projev Magyara: Dnešek by se měl zlatým písmem zapsat do historie maďarské svobody
včera
Demokratická opozice se z pádu Orbána raduje. Česko ztratilo spojence, truchlí Macinka a ANO
včera
„Maďarské srdce dnes bije pro Evropu silněji.“ Evropa slaví konec Orbána
včera
Noc, na kterou Maďarsko nezapomene. Lidé v ulicích Budapešti oslavují pád Orbána
včera
Index: Voliči v Praze stáli hodinové fronty. Příznivci Orbána byli v menšině
včera
Z obdivovatele Orbána politickým dravcem. Kdo je pravděpodobný budoucí premiér Maďarska Péter Magyar?
včera
Sečtena čtvrtina hlasů. Volby v Maďarsku vyhrává opozice
Aktualizováno včera
Volby v Maďarsku skončily. První průzkumy ukazují na drtivé vítězství strany Tisza
včera
Jak funguje volební systém v Maďarsku? Patří k nejsložitějším na světě
včera
Volby v Maďarsku míří do finále. Účast zřejmě bude rekordní
včera
Trump nařídil americkému námořnictvu blokádu Hormuzského průlivu
včera
Orbán je jako Havel, prohlásil Turek a pustil se do Pavla. Pak se přidal i úřad Macinky
včera
Maďarsko hlásí rekordně vysokou volební účast. Podle Trumpova experta nahrává Orbánovi
včera
Zastrašování, výhrůžky, hromadný svoz voličů. U voleb v Maďarsku dochází k řadě incidentů
Nedělní parlamentní volby v Maďarsku provázejí od časných ranních hodin četná obvinění z porušování volebního zákona a pokusů o ovlivňování voličů. Jedním z nejvýraznějších incidentů je oznámení hnutí Naše vlast (Mi Hazánk), které podává stížnost pro podezření z trestného činu proti volebnímu systému. Strana tvrdí, že disponuje informacemi o organizovaném svážení voličů k urnám.
Zdroj: Libor Novák