Paříž - Tony Estanguet, předseda organizačního výboru olympijských her 2024 v Paříži, v rozhovoru pro agenturu AP přiznal, že se hodlá sejít se zástupci Mezinárodního olympijského výboru (MOV) a zvážit možnost zařazení počítačových her do programu.
Esporty, neboli sportovní soutěžení hráčů počítačových her, se těší obrovské popularitě. V roce 2016 vygenerovaly tržby v hodnotě 12 miliard korun a na světě se chlubí více 300 milionovým publikem.
O první velký průlom se na jaře postarali organizátoři Asijských her 2022 v čínském Chang-čou, kteří počítačové hry zařadili do medailových bojů, vedle tradičních sportovních disciplín jako basketbal, cyklistika či tenis.
Nyní o podobném nápadu uvažuje i organizační výbor olympijských her 2024 v Paříži. "Musíme tuto možnost prodiskutovat, než ji úplně zavrhneme. Esporty velmi zajímají mladé lidi, určitě s nimi zasedneme k jednomu stolu a vyslechneme si jejich názor. Pro MOV bude rovněž poučné dozvědět se, odkud pramení taková popularita," naznačil Tony Estanguet.
O dějišti olympijských her 2024 bude sice oficiálně rozhodnuto až na kongresu MOV v září, Paříž už ale nyní může počítat s pořádáním, jelikož mezi kandidáty zůstala jediná. O programu OH 2024 se začne jednat v roce 2019, zveřejněn bude po olympijských hrách 2020 v Tokiu.
Související
Ruští sportovci se zřejmě vrátí na olympiádu. Padlo zásadní rozhodnutí
Jak nám sportovci zase jednou dali důvod tomu, proč má olympiáda i v dnešním světě smysl
Aktuálně se děje
včera
Policisté vyšetřují smrt herečky Panettiere. Na cizí úmysl to nevypadá
včera
Vynikající Seemanová s Knedlou. Z vydařeného ME v plavání si oba vezou domů zlato
včera
Vláda schválila koridory rychlovlaků na území Prahy
včera
CzechTourism se přesouvá pod Havlíčkovo ministerstvo
včera
Hormuzský průliv patří USA, naznačil Trump na sociální síti
včera
Zemřel Josef Vávra, reklamou proslavený sládek pivovaru Bernard
včera
Berlínskou zeď dokončili před 65 lety. Překonat se ji pokusily tisíce lidí
včera
Armáda se připravuje na obnovení provozu vrtulníků Venom a Viper
včera
Důchody se v lednu zvýší. Juchelka odhalil, kolik chce lidem přidat
včera
Fotbalovou Spartu posílil exslávista Jurásek. Vlna odchodů z Letné nadále pokračuje
včera
Exministr Blažek komentoval rozhodnutí Ústavního soudu
včera
Britská princezna Eugenie odtajnila jméno novorozené dcery
včera
Pondělní počasí pomohlo. Déšť ukončil výstrahu před požáry
včera
Padlo obvinění v případu nedělní vraždy v Českých Budějovicích
včera
Babišova vláda se pouští do boje se suchem. Obnovila Národní koalici
včera
Rusové tajně budují základny, z nichž by mohly ohrozit státy NATO
včera
Deštivé počasí dorazilo. Meteorologové řekli, kde napršelo nejvíc
včera
Moskva se rozhodla varovat Londýn. V Rusku útočí drony vyrobené v Británii
včera
Počasí o nadcházejícím víkendu: Teploty budou citelně nižší než o tom uplynulém
17. srpna 2026 21:20
Rusko kvůli ukrajinským útokům zrušilo prestižní festival
V Moskvě byl pouhé čtyři dny před svým plánovaným zahájením zrušen mezinárodní vojensko-hudební festival Spasská věž, který se měl konat na Rudém náměstí. Pořadatelé akce na svém oficiálním účtu na platformě Telegram oznámili, že se událost odkládá na rok 2027 z důvodů, které leží mimo jejich kontrolu. Tento tradiční festival vojenských hudeb se poprvé uskutečnil v roce 2007 na základě rozhodnutí ruského prezidenta Vladimira Putina a v minulosti byl kvůli epidemiologické situaci zrušen pouze jednou, a to v roce 2020 během pandemie koronaviru.
Zdroj: Libor Novák