Zemřel Alain Mimoun, soupeř českého běžce Emila Zátopka

Bugeat - Emil Zátopek a Alain Mimoun, dvojice legendárních běžců, kteří byli ozdobou atletických soutěží konce čtyřicátých a v padesátých letech, ztratila i svého druhého protagonistu. Ve věku 92 let zemřel francouzský vytrvalec.

Emil Zátopek míval ve společných soubojích navrch. Mimouna porazil na Olympijských hrách v Londýně roku 1948, stejně jako o čtyři roky později v Helsinkách. Své vytoužené zlato si běžec původem z Alžírska připsal až na hrách v Melbourne, kdy zvítězil v maratonu.

Mimoun přišel kvůli druhé světové válce o část své jinak bohaté kariéry. Například mistrem své vlasti se naposledy stal v roce 1966 ve věku 45 let. Za své úspěchy byl odměněn Řádem čestné legie.

Mimoun byl velkou francouzskou hvězdou, ale stín svého československého soupeře nikdy nepřekročil. Přesto byli oba vytrvalci celoživotními přáteli. Tento fakt dokládá i Francouzova účast na Zátopkově pohřbu v Praze v roce 2000.

Související

Více souvisejících

Emil Zátopek Alain Mimoun Atletika

Aktuálně se děje

před 2 minutami

před 1 hodinou

včera

včera

Aktualizováno včera

Pohřeb Alexeje Navalného se koná pod dohledem policie. Ta je připravena zatýkat

Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Rakety Jars (dle NATO SS-29)

Rusko otestovalo mezikontinentální raketu Jars

Ruské ministerstvo obrany oznámilo zkoušku své mezikontinentální rakety Jars, která odstartovala z kosmodromu Pleseck u Archangelsku na severu evropské části Ruska a úspěšně zasáhla cíl ve vojenském prostoru Kura na Kamčatce na ruském Dálném východě.

včera

včera

včera

včera

včera

Izraelská armáda: Yahalom Unit

Masakr se stovkou mrtvých a stovkami zraněných. Střelba do davu u humanitárního konvoje světu vyrazila dech

Pásmem Gazy otřásá incident, při němž přišlo o život více než sto lidí. Ti měli být zastřeleni vojáky izraelské armády při rozdávání humanitární pomoci. Útok odsoudila řada států světa a mezinárodní společenství žádá vyšetřování střelby. Izrael ale tvrdí, že většina obětí zemřela při tlačenici, kdy se lidé snažili dostat k humanitárnímu konvoji.

včera

včera

Varování lékařů se naplnila. Jižní Amerikou se masivně šíří horečka dengue, na vině jsou i změny počasí

V Brazílii aktuálně dochází k neobvykle rychlému šíření hemoragické horečky dengue. Za první dva měsíce tohoto roku bylo potvrzeno více než milion případů tohoto virového infekčního onemocnění, informovala v pátek agentura DPA.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy