Cyklista Peter Sagan měl v opilosti napadnout policistu, píší na Slovensku

Tak tohle od slovenského hvězdného cyklisty Petera Sagana nikdo nečekal. Jak totiž uvádí slovenský server sportnet.sme.sk, letos v dubnu měl ve francouzském Monaku v opilosti napadnout policistu. Mělo se tak stát během rutinní dopravní kontroly. Sportovec měl prý za to, že ho policisté chtěli naočkovat proti koronaviru.

Vše se nejen podle již zmiňovaného slovenského serveru, ale i podle francouzského deníku Nice Matin se měl incident odehrát po půlnoci 25. dubna, kdy francouzuská plicie v Monaku měla zastavit automobil s oběma bratry Saganovými. Jen pro připomenutí, tehdy ve Francii platil přísný zákaz vycházení jak jinak než kvůli koronaviru. Zatímco v aute seděl za volantem starší Juraj, mladší Peter měl být na sedadle spolujezdce.

Ten měl po vystoupení z vozu ihned prakticky napadnout policistu, který před tím vyzval oba bratry Sagany z vystoupení ze svého vozidla. Jak uvedl jeden z policistů, Peter Sagan se měl "bránit jako bláznivý". Několik dnů na to své chování omlouval tím, že si myslel, že ho chtějí nechat naočkovat proti koronaviru. Touto nemocí prošel Sagan jen dva měsíce před tímto incidentem. Lékaři mu měli doporušit očkování, ale až po větší pauze od dnů, během kterých nemoc prodělal.

Během této dopravní kontroly mu pak měli policisté naměřit v těle alkohol. Cyklista přiznal, že to tehdy s alkoholem přehnal a že na takový příděl alkoholu jinak není zvyklý. Za toto jednání se tak poté, co se ocitl v cele, omluvil a měl zaplatit pokutu ve výši 5 100 eur (necelých 130 tisíc korun). Následně tak byl z cely propuštěn. Kromě pokuty navíc ještě zaplatil napadenému policistovi odškodné.

Po zveřejnění informací o tomto incidentu se k problému vbyjádřil i samotný Peter Sagan a to na svém facebookovém profilu. „Chtěl bych se vám touto cestou co nejsrdečněji omluvit, Byla to ošklivá zkušenost, která mě donutila hluboce přemýšlet a vyvodit z ní cenné závěry. Za tento incident, který se již nebude opakovat, se upřímně omlouvám," napsal tam konkrétně.

Související

Cyklistika, ilustrační fotografie.

Přelomový vynález dnes slaví svůj den. Jízdní kolo je s námi už stovky let

Od roku 2018 je třetí červnový den Světovým dnem jízdního kola. Má mimo jiné zvýšit popularitu cyklistiky a jízdního kola coby ekologického dopravního prostředku, který může i díky cenové dostupnosti využívat většina lidí na celém světě. Jízdní kolo patří mezi přelomové vynálezy s dlouhou historií, jezdí se na něm již déle než 200 let! 

Více souvisejících

Cyklistika Peter Sagan (cyklista)

Aktuálně se děje

před 4 minutami

před 13 minutami

před 17 minutami

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Rusko většinu své ropy vyváží bez cenového stropu

Analýza dat o námořní dopravě a pojištění ukazuje, že Rusko dokázalo obejít omezení G7 týkající se vývozu ropy. Tento krok bude mít výrazně kladný dopad na příjmy Kremlu, neboť se předpokládá, že ceny ropy vzrostou na 100 dolarů za barel. O této situaci informuje Financial Times s odkazem na zmíněnou analýzu.

před 33 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Íránský dron Šáhid-136

Rusko se mstí za útok na velitelství černomořské flotily. Na Ukrajinu poslalo rakety i drony

V noci na dnešek došlo k ruskému útoku na Oděskou oblast na jihu Ukrajiny, při kterém byly použity drony a řízené střely. Ukrajinské protivzdušné jednotky dokázaly sestřelit všechny drony a většinu střel, i přesto však byla přístavní infrastruktura poškozena. V důsledku tohoto útoku došlo v Oděse také k zranění jedné ženy, která byla hospitalizována, uvedl šéf oblastní správy Oleh Kiper. Informovala o tom Ukrajinska pravda.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Návštěva prezidenta Ukrajiny a první dámy v USA (21. září 2023).

Zelenskyj slíbil v USA, že Bachmut dobyje zpět. Chtějí tam pohřbít ruskou armádu

Volodymyr Zelenskyj během své návštěvy USA slíbil, že Bachmut bude opět pod kontrolou Ukrajiny. Šéf ukrajinské rozvědky Kyrylo Budanov informoval, že Rusové vyslali do Bachmutu patnáctitisícovou armádu, ačkoliv její formování není ještě kompletní. Budanov také poznamenal, že se Rusové plánují zakopat v této oblasti. Tyto informace vzešly z jeho vyjádření pro americká média během nedávné návštěvy USA.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ukrajina zřejmě zasáhla budovu FSB v centru Kursku

Ukrajinský bezpilotní letoun pravděpodobně zasáhl budovu FSB v centru města Kursk v Rusku. S informací přišlo několik zdrojů, včetně serveru Ukrajinska pravda a gubernátora oblasti Romana Starovojte.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy