Peter Sagan (cyklista)

Tour de France - ilustrační foto

Tour de France: Sagan skončil v první alpské etapě opět druhý

Gap - V pondělí měla na programu 102. Tour de France 201 kilometrů dlouhou první alpskou etapu, která se jela z Bourg-de-Péage do Gapu. Tu nakonec vyhrál španělský jezdec ze stáje Lapre-Merida Rubén Plaza Molina a to především díky tomu, že tento jezdec, jenž je jeden z nejzkušenějších jezdců v poli, zvládl ze všech nejlépe závěrečný výstup na Col de Manse, kde nasadil tento Španěl k trháku, který mu tedy vyšel. Když se sjíždělo do cíle, jako druhý za ním jel Slovák Peter Sagan, který tak opět, tentokrát již popáté v letošní Tour, obsadil druhé místo.
Tour de France - ilustrační foto

Tour de France: Sagan nadále sběratelem druhých míst, páteční etapu vyhrál Van Avermaet

Rodez - V pátek se konala v rámci právě probíhajícího již 102. ročníku nejslavnějšího cyklistického závodu Tour de France již 13. etapa, která se opět jela v Pyrenejích, tentokráte z Muretu do Rodezu, a která měřila celkem 198,5 kilometru. Zatímco se ze svého prvního etapového vavřínu na Tour vůbec mohl radovat Belgičan ze stáje BMC Greg van Avermaet, tak naopak smutný mohl být Peter Sagan, jenž počtvrté letos skončil druhý a opět to bylo velmi těsné. Nejlepším Čechem byl v této etapě zdeněk Štybar, jenž do cíle v Rodezu dojel na 15. pozici. Celkový lídr Tour se ale ani po této pyrenejské etapě nemění. Je jím nadále Brit Chris Froome a to i přesto, že do cíle této etapy dojel na šestém místě se sedmivteřinovou ztrátou na prvního Belgičana.

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

včera

Suchoj Su-34 (vývozní značení: Su-32, v kódu NATO

Ukrajina sestřeluje jedno ruské letadlo za druhým. Nikdo nechápe jak

Ukrajinské letectvo během posledních deseti dnů sestřelilo deset ruských vojenských letadel, devět stíhacích bombardérů Suchoj Su-34 a Su-35 a letoun včasné výstrahy a velení A-50. Magazín Forbes se zamyslel nad tím, jak se Ukrajincům podařilo zlikvidovat takové množství letadel, není ale zatím zcela jasné, jak k tomu dochází.

včera

včera

Bitcoin

Bitcoin stoupá navzdory varování z Evropské centrální banky, že jde o „měnu zločinu“, jejíž vnitřní hodnota je nulová

Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny světa, bitcoinu, dnes odpoledne středoevropského času překonala psychologickou hranici 60 tisíc dolarů, a to poprvé od listopadu 2021. Po jejím prolomení nyní může být jen otázkou času, než překoná dosavadní historický rekord, takřka 69 tisíc dolarů, jehož dosáhla rovněž v listopadu 2021. Stalo by tak navzdory četným varováním z oficiálních míst, včetně z Evropské centrální banky.

včera

včera

včera

innogy

Innogy od března změní ceny energií. Další dodavatelé zlevňují

Od 1. března sníží společnost innogy cenu energií. U fixovaných produktů na 24 nebo 22 měsíců budou ceny elektřiny zlevněny o více než 600 korun za megawatthodinu a ceny plynu o 200 korun za megawatthodinu, informovala Česká televize. Další dodavatelé energií letos také postupně snižují ceny, reagují tak na pokles velkoobchodních cen energií.

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Potraviny zlevňují nejvýrazněji od roku 2009. Klesají i ceny v průmyslu, poprvé za čtyři roky

Čeští zemědělci čelí mimořádnému cenovému kolapsu. Výkupní ceny, za které prodávají do obchodní sítě či k dalšímu zpracování, totiž letos v lednu padaly meziročně o 19,8 procenta. To je nejvýraznější propad minimálně od roku 2010. V celé historii České republiky je takový pokles cen vskutku zcela mimořádný a ojedinělý.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy