Naděje zhasly brzy. Dráhař Bábek neuspěl v rozjížďce ani v následné opravě a končí

V sobotu se konal v rámci dráhové cyklistiky na Letních olympijských hrách v Tokiu závod v keilinu, tedy v disciplíně, kde se čekalo dost zajímavého od českého reprezentanta specializujícího se právě na tuto disciplínu Tomáše Bábka. Jenže ten neuspěl už hned v úvodní rozjížďce, ze kterého přímo do čtvrtfinále postupovali první dva a poté, co v ní nakonec skončil až čtvrtý, musel pak absolvovat opravnou jízdu. I zde skončil ale až na čtvrtém místě a medailové naděje se tak rychle rozplynuly.

Poslední český cyklistický zástupce na těchto Hrách Bábek neuspěl vesvé šestičlenné rozjížďce a to především proto, že se nechal během ní zavřít a dostal se tak tím pádem do nevýhodné pozice, ze které se mu nepodařilo dstat mezi dva první přímo poostupující do čtvrtfinále a nakonec tak skončil až čtvrtý. Naopak přímý postup slavili domácí vicemistr světa Juta Wakimoto a Novozélanďan Callum Saunders.

Čtyřiatřicetiletý český olympionik tak tedy musel do následných oprav. V té své pětičlenné začal na čtvrté pozici, kterou se pochopitelně pak snažil vylepšit, když odstoupil vodič na elektrokole, tedy tzv. derna. Následoval však kontakt Trinidaďanem Kwesim Brownem, po kterém se ocitl český závodník hodně nahoře na dráze a následně se tak ocitl rázem až na poslením místě. Právě Browne a Muhammad Sahrom z Malajsie z této opravy nakonec postoupili do čtvrtfinále.

Na devátou medaili z olympiády může pomýšlet nadále pomýšlet Brit Jason Kenny, i on musel do opravné jzdy a tu svou nakonec s přehledem zvládl. Stejně tak jako tu svou i držitel zlata z týmového a idividuálního sprintu na těchto Hrách Nizozemec Harrie Lavreysen.

Související

Ilustrační foto

Tisk: Po skončení olympiády vyvstává otázka, zda se měla vůbec konat

O rok odložené olympijské hry v Tokiu měly podle organizátorů sloužit jako pomník vítězství nad pandemií covidu-19. Světový tisk si nicméně po jejich nedělním zakončení klade otázku, zda bylo jejich uskutečnění dobrou volbou. Protikoronavirová opatření byla všudypřítomná a řada expertů pokračuje hry za selhání.
Olympiáda, ilustrační foto

Šéf MOV Bach: Olympiáda bez duše nebyla. Dala naději celému světu

Ještě krátce před zahájením letošních Letních olympijských her v Tokiu nebylo zřejmé, zda se kvůli sílící se koronavirové pandemii v japonské metropoli vůbec uskuteční. Nakonec se uskutečnila a nyní úspěšně dospěla do svého závěru. Samotný předseda Mezinárodního olympijského výboru (MOV) Thomas Bach se nechal slyšet, že pokud se veřejnost bála, že se bude jednat o olympiádu bez duše či dokonce o oympiádu duchů, tak právě díky sportovcům olympiáda bez duše nebyla.

Více souvisejících

Olympijské hry 2021 (Tokio) olympiáda

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Meta Platforms

Threads startuje v Česku. Meta zveřejnila datum a čas spuštění, příspěvek v ní ale možná nenapíšete

Jak už jsme na serveru EuroZprávy.cz informovali, americká internetová firma Meta Platforms spustí v tomto měsíci svou novou sociální síť Threads v Evropě. Několik měsíců po ostrém startu v USA se jí tak dočkají i uživatelé v Česku. Nyní je známo nejen který den, ale také v kolik hodin bude síť dostupná. Otázkou nadále zůstává, zda v ní půjde vůbec něco dělat.

před 2 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

Mateusz Morawiecki

Morawiecki neobstál. Novým polským premiérem bude Tusk

Menšinová vláda polského premiéra Mateusze Morawieckého v pondělí neuspěla v hlasování o vyslovení důvěry. Parlament následně podle očekávání vybral Donalda Tuska, který se tak stal pověřeným premiérem. Následovat bude další hlasování o důvěře.

před 4 hodinami

Aktualizováno před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

Jan Lipavský

Lipavský mluvil s ukrajinskými novináři. Řekl jim, kdo by měl rozhodnout o míru

Rozhodnutí ohledně konce války a míru musí být schválena Ukrajinci a respektovat teritoriální integritu Ukrajiny, uvedl český ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) v rozhovoru s ukrajinskými novináři. Svět podle něj nesmí dopustit stav, který by Rusku umožnil přezbrojení a následné obnovení konfliktu během několika dalších let. 

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

před 12 hodinami

před 13 hodinami

před 13 hodinami

před 14 hodinami

před 14 hodinami

před 15 hodinami

Žádný ze zadržovaných rukojmí nevyvázne živý, varuje Hamás Izrael před koncem jednání

Radikální ozbrojená skupina Hamas varovala, že žádný ze zadržovaných rukojmí v palestinském Pásmu Gazy nevyvázne živý "bez vyjednávání a bez reakce na požadavky" vznesené palestinským "odbojem".

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy