Tuzemští sportovní funkcionáři se přou o to, kdo vyslal do Tokia neočkovaného lékaře

Skandál, jenž vyplul na povrch vestředu večer poté, co Seznam Zprávy zjistily, že Český olympijský výbor (ČOV) vyslal do dějiště Her, tedy do Tokia, neočkovaného lékaře Vlastimila Voráčka. Poslední zákulisní informace hovoří o tom, že by snad měl za vysláním Voráčka do Tokia být zástupce olympijského výboru Martin Doktor. Pod dokumentem s finální nominací sportovců a dalších osob, které byly vysláni do Tokia, je však podepsána zástupkyně tenisového svazu Kateřina Kocourková a sám tenisový svaz v čele s Ivem Kaderkou už stihl odmítnot, že by to byl on, kdo Voráčka do Tokia vyslal.

Nikdo nechce mít s vysláním neočkovaného lékaře Vlastimila Voráčka do Tokia z tuzemského sportovního funkcionářského prostředí nic společného. Všechno to začalo středečním vyjádřením mluvčího ČOV Tibora Alföldiho, jenž se nechal slyšet, že právě prvního pozitivně testovaného z české výpravy do dějiště Her, tedy onoho lékaře Vlastimila Voráčka, nominoval tenisový svaz. To však Ivo Kaderka během čtvrtka odmítl s tím, že Alföldimu přes Seznam Zprávy vzkázal, "ať si dá mokrý hadr na hlavu".

Podle Kaderky totiž žádný dokument ani on, ani paní Kocourková nepodepsali. Český olympijský výbor ale následně dodal důkaz v podobě kopie tohoto dokumebntu, podd nímž je skutečně podepsaná právě Kateřina Kocourková. „Tenisový svaz nominoval pana Voráčka přes Lékařskou komisi ČOV na olympijské hry do Tokia a trval na něm,“ řekl k dokumentu pro server idnes.cz Alföldi.

Jaká byla následná reakce Iva Kaderky? Podle něj na Voráčkovu nominaci tlačili předešímb zástupci z ČOV. „Pokud jde o nominaci doktora Vlastimila Voráčka, byl stejně jako na minulých hrách součástí lékařského zabezpečení mise ČOV, když na formálním nominačním dokumentu byl dodatečně doplněn na základě žádosti šéfa mise Martina Doktora. Jeho účast na hrách neschválil výkonný výbor Českého tenisového svazu a já o ní ani nevěděl,“  řekl dodatečně Kaderka.

Ten pak také vidí daleko podstatnější problém v tom, že ČOV nezajistil výpravě bezpečné podmínky pro jejich cestu do Tokia a označuje to tak za organizační selhání, které chce podle něj ČOV schovat za „jeden formální dokument s podpisem generální sekretářky“.

Související

Ilustrační foto

Tisk: Po skončení olympiády vyvstává otázka, zda se měla vůbec konat

O rok odložené olympijské hry v Tokiu měly podle organizátorů sloužit jako pomník vítězství nad pandemií covidu-19. Světový tisk si nicméně po jejich nedělním zakončení klade otázku, zda bylo jejich uskutečnění dobrou volbou. Protikoronavirová opatření byla všudypřítomná a řada expertů pokračuje hry za selhání.
Olympiáda, ilustrační foto

Šéf MOV Bach: Olympiáda bez duše nebyla. Dala naději celému světu

Ještě krátce před zahájením letošních Letních olympijských her v Tokiu nebylo zřejmé, zda se kvůli sílící se koronavirové pandemii v japonské metropoli vůbec uskuteční. Nakonec se uskutečnila a nyní úspěšně dospěla do svého závěru. Samotný předseda Mezinárodního olympijského výboru (MOV) Thomas Bach se nechal slyšet, že pokud se veřejnost bála, že se bude jednat o olympiádu bez duše či dokonce o oympiádu duchů, tak právě díky sportovcům olympiáda bez duše nebyla.

Více souvisejících

Olympijské hry 2021 (Tokio) Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) Český olympijský výbor olympiáda

Aktuálně se děje

před 49 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Jiřina Bohdalová v televizním filmu Svatá.

RECENZE: Svatá s démonickou Bohdalovou se pod podnětnou premisou hroutí a učí nás překrucovat

V neděli v lineárním vysílání odpremiéroval očekávaný snímek České televize Svatá, nyní si jej můžete pustit na iVysílání. Produkce spoléhá na osvědčená tvůrčí i herecká jména a po záplavě seriálů a minisérií se navrací k formátu dlouhometrážního televizního filmu. Slibná zápletka prestižního projektu s možnostmi ambivalence však v závěru vyzní banálně a dialog nevede.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Mistrovství světa v ledním hokeji 2024 v Praze

MS v ledním hokeji: Česko - Kanada 3:4. Velký návrat, pak prohra v prodloužení

Česko v závěrečném zápase skupinové fáze domácího mistrovství světa proti Kanadě hrálo o první místo ve skupině A. Za národní tým poprvé na šampionátu nastoupil nejlepší český hráč současnosti David Pastrňák. I on byl na ledě, když národní tým v předposlední minutě dokonal návrat z dvoubrankové ztráty. V prodloužení ale rozhodl o vítězství zámořského týmu Cozens.

před 4 hodinami

Ruská armáda, ilustrační foto

V Rusku začaly manévry s nestrategickými jadernými zbraněmi

Ruská armáda v úterý zahájila úvodní fázi manévrů s nestrategickými jadernými zbraněmi, uvedla agentura Interfax s odvoláním na ministerstvo obrany. Cvičení probíhá v Jižním vojenském okruhu, pod který spadají i okupované části ukrajinského území. 

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Aktualizováno před 5 hodinami

před 6 hodinami

Teroristé Hamásu

Nepřijatelné a absurdní. Itálie se vyjádřila k zatykači na Netanjahua

Porovnávání Izraele a palestinského militantního hnutí Hamás je nepřijatelné a absurdní. Prohlásil to v úterý italský ministr zahraničí Antonio Tajani poté, co hlavní prokurátor Mezinárodního trestního soudu (ICC) Karim Khan požádal o vydání zatykačů na představitele Izraele i Hamásu. Uvedla to agentura AFP.

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

Andrzej Duda

Duda čelí kritice za kondolenci k úmrtí íránského prezidenta

Polský prezident Andrzej Duda čelí kritice za to, že přirovnal smrt íránského prezidenta Ebráhima Raísího ke smrti polského prezidenta Lecha Kaczyńského při letecké nehodě před 14 lety. Íránský prezident zahynul v neděli při nehodě vrtulníku. O incidentu informovala agentura DPA.

před 11 hodinami

Úterní počasí: Silné bouřky udeří už odpoledne. Hrozí i rozvodnění menších toků

V části Česka hrozí v úterý odpoledne a večer a v noci na středu silné bouřky, příslušnou výstrahu vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Napršet v nich může i kolem 50 milimetrů, zesílí také vítr. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy