Český olympijský výbor

Olympijské hry, ilustrační foto

Svět řeší, zda pustit Rusko a Bělorusko na olympiádu. Stát chce jednat s olympijským výborem

Ukrajina bude nadále a intenzivně přesvědčovat lídry sportovních federací, aby zachovali současné sankce a kvůli invazi nedovolili startovat Rusům a Bělorusům v soutěžích, potažmo kvalifikacích a na olympijských hrách v Paříži. Oznámil to po dnešním zasedání národního olympijského výboru v Kyjevě ministr sportu Vadym Hutcajt. Možný bojkot her by podle něj přišel až po marném úsilí v jednáních.
Poslanecká sněmovna, ilustrační foto

Sportovci se obrátili proti ČOV. Ve Sněmovně potvrdili podvádění při letu na OH

Předseda Národní sportovní agentury Filip Neusser tvrdí, že olympionici na dnešním uzavřeném jednání před poslanci potvrdili, že Český olympijský výbor (ČOV) podváděl při tvorbě zasedacího pořádku z leteckého speciálu do Tokia. Potvrdily se tak podle něj informace, které zveřejnil už v průběhu olympijských her. ČOV se proti nim už tehdy ohradil a jeho předseda Jiří Kejval to odmítl i dnes.
Olympiáda, ilustrační foto

Proočkovanost české výpravy je podobná jako v té americké, tvrdí ČOV

V reakci na aktuální nakažaných sportovců v české olympijské výpravě, přičemž je za zdroj nákazy považován neočkovaný lékař Vlastimil Voráček, Český olympijský výbor (ČOV) uvedl, že proočkovanost české výpravy je z 80 % a tudíž tak podobná jakoje tomu ve výpravě americké. Jak známo, Češi už mají ve výpravě čtyři nakažené sportovce, to Američané pouze dva.
Ilustrační fotografie.

Lékař se ohradil proti označování za zdroj nákazy u Čechů na OH

Kritizovaný lékař Vlastimil Voráček, první pozitivní z českého speciálu na olympijské hry v Tokiu, se ohradil proti tomu, že je označován za zdroj nákazy. Příznaky covidu-19 neměl a nemá. Není podle něj jasné, kdo koho mohl infikovat. Další pozitivní test v případě plážového volejbalisty Ondřeje Perušiče se objevil při každodenních kontrolách v olympijské vesnici v neděli, tedy den po Voráčkovi. Postupně následovaly další čtyři případy.
Olympijské hry, ilustrační foto

Tuzemští sportovní funkcionáři se přou o to, kdo vyslal do Tokia neočkovaného lékaře

Skandál, jenž vyplul na povrch vestředu večer poté, co Seznam Zprávy zjistily, že Český olympijský výbor (ČOV) vyslal do dějiště Her, tedy do Tokia, neočkovaného lékaře Vlastimila Voráčka. Poslední zákulisní informace hovoří o tom, že by snad měl za vysláním Voráčka do Tokia být zástupce olympijského výboru Martin Doktor. Pod dokumentem s finální nominací sportovců a dalších osob, které byly vysláni do Tokia, je však podepsána zástupkyně tenisového svazu Kateřina Kocourková a sám tenisový svaz v čele s Ivem Kaderkou už stihl odmítnot, že by to byl on, kdo Voráčka do Tokia vyslal.
Ilustrační fotografie.

Na ČOV míří kritika kvůli letu i neočkovanému lékaři. Vakcinace byla jen doporučená, říká šéf komunikace

ROZHOVOR - Český olympijský výbor (ČOV) zatím nechce reagovat na kritiku premiéra Andreje Babiše, který považuje a skandální, že do Tokia na olympijské hry odletěl neočkovaný lékař Vlastimil Voráček. Ředitel komunikace ČOV Tibor Alföldi tvrdí, že celá kauza se vyšetřuje. „Do závěru jejího šetření se k případu nebudeme vyjadřovat. Věříme, že verdikt bude známý co nejdříve, počítám v horizontu čtrnácti dní,“ říká exkluzivně pro EuroZprávy.cz z japonské metropole mluvčí Tibor Alföldi. Vedení organizace prošetřuje i let speciálem, během něhož mělo docházet k porušování hygienických restrikcí.
Soud, ilustrační foto

ČOV: Soud předběžně zrušil volby kvůli kandidátům do VV

Důvodem předběžného zrušení voleb vedení Českého olympijského výboru (ČOV) nebyl jejich formát, ale snaha Jana Šťovíčka a Zdeňka Ertla dostat se mezi kandidáty do výkonného výboru. S odkazem na právní rozbor soudních usnesení to uvedl ČOV. Šťovíček jako předseda Autoklubu ČR a Ertl jako šéf Sdružení sportovních svazů zastupují složku neolympijských sportů a dalších organizací, která si za svého místopředsedu loni v září vybrala Filipa Šumana.
CZK

Funkcionáři oceňují více peněz na sport, čerpání ale vázne

Funkcionáři oceňují navyšování objemu státních prostředků určených na podporu sportu. S jejich čerpáním jsou ale v praxi stále spojeny problémy, vyplynulo z ankety ČTK. Zástupci sportovního prostředí kritizují například pozdní vypisování dotačních programů. Svazy tak začátkem roku nevědí, kolik peněz a za jakých podmínek mohou očekávat. Některé si tak musejí půjčovat, než obdrží finance ze státního rozpočtu.
ministerstvo školství

Konec hádek o dotace? Sportovce bude nově oceňovat ministerstvo

Praha - Ministerstvo školství dostane možnost odměňovat úspěšné sportovce. Úpravu nařízení, podle nějž dostávají peněžní prémie učitelé nebo vědci, dnes schválila vláda v demisi. Na tiskové konferenci to řekl ministr školství v demisi Robert Plaga. Výkony sportovců dosud oceňoval Český olympijský výbor. Podle Plagy nová úprava zabrání tomu, aby udělení prémií zdržovaly například spory o státní dotace na sport.
Martina Sáblíková

Babiš ocenil olympioniky, slíbil navýšení podpory sportu

Praha - Dvě desítky olympioniků včetně medailistek z Pchjongčchangu Martiny Sáblíkové a Evy Samkové se dnes v Praze setkaly s premiérem v demisi Andrejem Babišem a ministrem školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) Robertem Plagou. Oba poděkovali sportovcům, trenérům a dalším členům realizačních týmů za reprezentaci České republiky, předali ocenění včetně symbolických šeků pro Sáblíkovou a Samkovou a slíbili zvýšení podpory sportu ze státního rozpočtu.
Ilustrační foto

Anonym prásknul problémy s dotacemi a překazil tak Kejvalovi kandidaturu do MOV

Praha - Předseda Českého olympijského výboru (ČOV) Jiří Kejval odložil svou kandidaturu do vedení Mezinárodního olympijského výboru (MOV) a to na základě nečekaného anonymního dopisu, jenž měl upozornit na kauzu kolem sportovních dotací, která v České republice vypukla letos v květnu a v níž figuroval Miroslav Pelta, jenž pak musel skončit ve funkci šéfa českého fotbalu a v níž se skloňovalo i například jméno šéfa České unie sportu Miroslava Jansty, jenž byl během policejní razie počátkem letošního května zadržen a i na základě této kauzy pak skončila ve své funkci ministryně školství Kateřina Valachová z ČSSD. Kejval má v úmyslu v následujících dnech všechny tyto okolnosti kolem sportovních dotací vysvětlit a bude tak chtít pravděpodobně znovu se pokusit kandidovat v rámci únorového zasedání MOV, které se bude konat v jihokorejském Pchjončchangu.

Aktuálně se děje

před 41 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Joe Manchin

Manchin chce nahradit Bidena. Zvažuje kandidaturu za demokraty

Joe Manchin zvažuje opětovnou registraci za člena Demokratické strany a kandidaturu na prezidenta. Oznámila to v noci na neděli televize CNN s odvoláním na zdroje blízké tomuto v současnosti nezávislému senátorovi za stát Západní Virginie a jeho někdejšímu demokratickému guvernérovi.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

raketový systém Patriot

Ukrajina dostala od Německa třetí systém Patriot

Ukrajina posílila svou protivzdušnou obranu proti útokům ruských sil dalším systémem Patriot, který poskytlo Německo. Ve svém pravidelném večerním proslovu to v neděli řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Kamala Harrisová

Kamala Harrisová chce být prezidentkou USA a porazit Trumpa

Americký prezident Joe Biden se v neděli vzdal své snahy o znovuzvolení pod rostoucím tlakem svých demokratických kolegů a podpořil viceprezidentku Kamalu Harrisovou jako kandidátku strany, která se v listopadových volbách utká s republikánem Donaldem Trumpem. Ta je připravena výzvu přijmout a porazit kandidáta republikánů.

včera

včera

Trump: Biden je křivák, který nebyl nikdy vhodný pro kandidaturu. Harrisovou bude snazší porazit

Republikánský kandidát na prezidenta USA Donald Trump v neděli prohlásil, že by bylo snazší porazit viceprezidentku Kamalu Harrisovou než současného prezidenta Joea Bidena.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy