Australian Open: První grandslam sezóny vyhrává Novak Djoković

Melbourne - Ve finále mužské dvouhry se proti sobě postavili Andy Murray, který prošel přes Tomáše Berdycha, a favorit Novak Djoković, který v semifinále porazil Stana Wawrinku. Grandslam nakonec získal Novak Djoković a prodloužil tak proti Andymu Murraymu sérii neporazitelnosti na čtyři zápasy.

Murray dnes před sebou měl opravdu těžký zápas. Jeho protivníkem totiž nebyl nikdo jiný, než světová jednička Novak Djoković. Vzájemná bilance zápasů mluvila jasně ve prospěch Srba 15:8 a ani vzájemná utkání na Australian Open Andymu nehrají do karet.

Tito dva se spolu na Australian Open potkali před dnešním zápasem třikrát a pokaždé z kurtu odcházel jako vítěz Novak, Andy měl tak pořádnou motivaci sebrat světové jedničce výhru právě dnes, kdy jde o všechno.

Zápas byl v prvních dvou setech opravdu vypjatý a velice vyrovnaný. O vítězi prvního setu musel rozhodnout až tie-break. V něm se zaradoval Srb Djoković, který po dlouhých dvaasedmdesáti minutách tento set vybojoval.

I druhé dějství zápasu se protáhlo až do zkrácené hry. Na rozdíl od prvního setu ho ale nyní vybojoval Andy Murray a srovnal tak na 1:1.

Třetí set už ale opět patřil rozjeté srbské mašině Djokovićovi. Novak zvítězil poměrem 6:3 na gemy a Andymu zbývala poslední naděje- vyhrál zbylé dva sety.Čtvrtý set už ale Srb nenechal Andyho uhrát ani jeden gem a "kanárem" ho rozdrtil 6:0.První grandslam sezóny tak připadá světové jedničce, stejně jako již čtvrtá výhra na Australian Open proti Murraymu v řadě.