Paříž - Turnaj Roland Garros je pro srbského tenistu Djokoviče stále zaklet. Ani napotřetí nedokázal finále francouzského turnaje vyhrát a poslední pohár "Velké čtyřky" nezískal, podlehl Švýcarovi Stanu Wawrinkovi 1:3. Wawrinka získává svou druhou zlatou medaili na grandslamovém turnaji, tu první vybojoval v loňské sezóně na Australian Open.
Novak Djokovič měl proti Wawrinkovi statisticky obrovskou výhodu. Na turnajích se tito dva tenisté potkali hned dvacetkrát a sedmnáctkrát odcházel Srb jako vítěz.Poslední vzájemný zápas ale mluvil ve prospěch Švýcara Wawrinky. Při své loňské cestě za výhrou na Australian Open mimo jiných favoritů zdolal i svého dnešního soka Djokoviče. Zápas se tehdy protáhl na pět sad, dnes stačily čtyři, aby se Wawrinka opět radoval.Světová jednička Djokovič získal jen první sadu, kterou ovládl s jasnou herní převahou a výsledkem 6:4. Druhý set byl o poznání vyrovnanější. Djokovič už musel těžce bojovat, aby Wawrinka nezískával brejkboly, což se Srbovi dlouho dobu dařil a získané gamy padaly na obě strany rovnocenně. Za stavu 5:4 pro Wawrinku ale Novak na svém podání zachyboval a Švýcarský hráč srovnal na 1:1. V té chvíli asi málokdo tušil, že vláda Djokoviče s tímto prohraným setem končí.Třetí sadu zvládl Wawrinka ještě lépe a na 2:1 na sety zvyšoval po vyhrané sadě 6:3 na gamy, to už světovou jedničku začala pálit antuka pod nohama. Jediná šance, jak získat grandslam, byla vyhrát obě zbývající sady.Wawrinka se už ale zviklat nenechal, poslední sadu uhrál v souladu s druhou výměnou a výhrou 6:4 srazil Srba do kolen. Novak si tak na další šanci na zisk osobního grandslamu musí o rok počkat, letos slaví Wawrinka.Průběžný stav finálového zápasu French Open:Djokovič - Wawrinka 1:3 (6:4, 4:6, 3:6, 4:6)
20. listopadu 2025 20:43
Pála se rozloučil záchranou. Tenistky se udržely v elitní skupině Billie Jean King Cupu
Související
Životní úspěch tenisty Menšíka. Ve finále turnaje Masters v Miami porazil svůj vzor Djokoviče
Skvělý Menšík si v Miami poradil s Fritzem a zahraje si první finále turnaje Masters
Novak Djoković , French Open , Stanislas Wawrinka (tenista)
Aktuálně se děje
před 31 minutami
Internet po celém světě opět kolabuje. Cloudflare hlásí problémy, výpadky má LinkedIn, X nebo Zoom
před 1 hodinou
Putin v Indii vyjednává jednu dohodu za druhou. Země obnoví dodávky paliv z Ruska
před 2 hodinami
Putin: Rusko se za každou cenu zmocní celého Donbasu
před 2 hodinami
Počasí způsobí problémy řidičům či chodcům. Platí výstraha
před 3 hodinami
Opozice zpochybňuje Babišovo řešení. Měl Agrofert prodat, zní od Pirátů
před 3 hodinami
Rusko má kapacity napadnout nejen Evropu. Rádo jich využije, když vycítí slabost
před 4 hodinami
S Turkem ve vládě nemá problém pouze prezident, ukázal průzkum
před 5 hodinami
Merz na poslední chvíli mění plány. Nečekaně pojede kvůli Ukrajině do Bruselu
před 6 hodinami
Počasí o víkendu: V noci bude mrznout, přes den se citelně oteplí
včera
Pavel v úterý jmenuje Babiše premiérem
včera
Britský expert pro EZ: Globální potravinová bezpečnost bude stabilní, rizikem ale zůstává Putin
včera
Babiš oznámil, že se navždy vzdá Agrofertu
včera
New York Times podává žalobu na Pentagon a Hegsetha
včera
Letadlo se Zelenským pronásledovaly záhadné vojenské drony
včera
Je naprostá iluze věřit, že by Rusko mohlo na Ukrajině prohrát, prohlásil belgický premiér
Aktualizováno včera
Na Hrad dorazil Zůna, Šebestyán a Macinka. Jmenování Turka ministrem není pravděpodobné, řekl Pavel
včera
Macron tajně varoval evropské lídry: Existuje šance, že USA zradí Ukrajinu a Evropu
včera
Amerikou hýbe očkovací kauza: Po vakcíně zemřelo 10 dětí, tvrdí úřady. Důkazy ale nikdo nemá
včera
Král Karel III. pronesl vzácné prohlášení k Ukrajině. Odsoudil Rusko
včera
Zemřel světově proslulý kostýmní výtvarník Theodor Pištěk
Českou uměleckou scénu zasáhla smutná zpráva. Ve věku 93 let zemřel světově proslulý kostýmní výtvarník Theodor Pištěk, držitel Oscara, Césara či Českého lva. Proslavila ho zejména úspěšná spolupráce s oscarovým režisérem Milošem Formanem.
Zdroj: Jan Hrabě