Bez parťačky, ale nadšená: Hlaváčková si odlet do Ria užila

Rio de Janeiro - Už jen týden zbývá do zahájení olympijských her v Riu. Po první desetičlenné výpravě odletěli dnes v noci další čeští sportovci. Směr Brazílie nabrali třeba judista Jaromír Ježek nebo tenistka Andrea Hlaváčková.

"Je to nádherný sejít se takhle na letišti a letět společně. Před Londýnem jsem to nezažila a užívám si to úplně naplno," přiznala s úsměvem na tváři Hlaváčková. Se svou deblovou partnerkou Lucií Hradeckou budou v Riu obhajovat olympijské stříbro z Londýna.

Otázkou ale je jak na tom bude Hradecká zdravotně. "Lucka je zraněná, přijede v úterý. Uvidíme, jak na tom bude, snad bude servírovat od začátku přípravy a bude to dobré," věří devětadvacetiletá tenistka.

Kromě Hlaváčkové do druhého ze čtyř plánovaných olympijských letů z Prahy do Ria nasedli ještě také cyklisté, kanoisté, střelci nebo veslaři. Celkově na palubu letadla nastoupilo více než sto pasažérů.

Související

Tenis, ilustrační fotografie

French Open, 8. den: Raonic se překvapivě přes Ramose dostal do čtvrtfinále, dál jde i přemožitelka dvou českých hráček. Ve čtyřhře uspělo s Hlaváčkovou a Hradeckou i další mladé české duo

Paříž - V neděli pokračoval letošní ročník grandslamového turnaje French Open. Tento den ve dvouhrách žádný český zástupce k vidění nebyl, ovšem ani tak nebylo o zajímavé výsledky nouze. Tak například už v turnaji nebude po tomto dni figurovat nasazený osmý tenista světa Milos Raonic z Kanady, jenž v boji o čtvrtfinále podlehl překvapivě 2:6, 4:6 a 4:6 Španělovi Albertu Ramosovi-Vinolasovi, který se nachází na 55. místě světového žebříčku. V ženské části tohoto turnaje nadále pokračuje i Američanka Shelby Rodgersová, která v předešlých fázích dokázala vyřadit hned dvě české hráčky a to Karolínu Plíškovou a Petru Kvitovou. Nyní prošla do čtvrtfinále přes Rumunku Beguovou, kterou porazila 6:3 a 6:4. Dál jde i Andy Murray se Stanem Wawrinkou, končí Nišikori, jenž nestačil na domácího Gasqueta. Přesto i v neděli se uskutečnila v Paříži česká radost a to proto, že se do čtvrtfinále probojovalo duo Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká, když v turnaji čtyřhry ryze slovinský pár Andreja Klepačová a Katarina Srebotniková. Další český pár Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková pak překvapivě vyřadil po dvousetovém zápase Hingisovou společně s Mirzaovou.

Více souvisejících

Andrea Hlaváčová (tenistka) tenis

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Adventní věnec

Adventní věnec. Kde se vzal symbol vánočního času?

Na adventním věnci již hoří svíce značící adventní neděle a odpočítávající čas do Štědrého dne. Zatímco dnes si předvánoční dobu bez adventního věnce nedokážeme představit, dříve ho lidé neznali. Věnec se svíčkami se stal symbolem adventu teprve v 19. století.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Veronika Bílková

75 let od Všeobecné deklarace lidských práv. Vnímáme ji jako samozřejmost, což však mnohde stále neplatí, varuje Bílková

Valné shromáždění OSN schválilo před třičtvrtě stoletím, 10. prosince 1948, Všeobecnou deklaraci lidských práv. Nevedla k tomu jen zvěrstva druhé světové války, ale také zkušenost s totalitními režimy v meziválečném období, upozorňuje profesorka Veronika Bílková. V rozhovoru pro EuroZprávy.cz přiznává, že dokument není právně závazný nástroj, zároveň dodává, že se stal základem pro jiné smlouvy, které právně závazné jsou. Odbornice na mezinárodní humanitární právo z Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze dále vysvětlila například to, proč si nemyslí, že nastal čas Deklaraci aktualizovat či měnit, a z jakého důvodu není šťastné zmiňovat lidská práva pouze v souvislosti s jejich porušováním.

před 4 hodinami

Aktualizováno včera

Poslední čtyři páry dvanácté řady StarDance.

Ve StarDance se rozhodlo o finalistech, dotancovala Iva Kubelková

Ve StarDance se v sobotu večer rozhodlo o tom, kdo postoupí do finále, kterým letošní řada soutěže vyvrcholí za týden, kdy budou vyhlášeni vítězové, tedy král a královna tanečního parketu. Dnes tančily ještě čtyři soutěžní páry, postupujícími jsou Eva Adamczyková, Darija Pavlovičová a Vavřinec Hradilek.

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

Olaf Scholz

Na Německo se Ukrajina může spolehnout. Scholz slibuje další pomoc

Německo hodlá navzdory vlastním problémům pokračovat ve vojenské pomoci Ukrajině, na sobotním sjezdu německé sociálnědemokratické strany SPD to řekl její lídr a kancléř Olaf Scholz. Podle předsedy spolkové vlády to zatím na konec konfliktu na východě Evropy nevypadá. 

včera

Ladislav Županič

Zemřel herec Ladislav Županič, bylo mu 80 let

Ve věku 80 let zemřel populární herec Ladislav Županič, který úspěšně působil ve filmu, televizi, dabingu i v divadle. Karlínské hudební divadlo dokonce svého času úspěšně vedl jako ředitel. 

včera

včera

včera

včera

Vladimir Putin a  Sergej Michajlovič Mironov v roce 2018.

Rusko mění svět. Po Evropě "se natahuje" po území na dalším kontinentu

Politika současného Ruska je zaměřena jednoznačně na destabilizaci světového řádu využívající oportunisticky jakékoliv příležitosti, která se naskytne. Podle vlivného ruského senátora přišel čas, aby se Rusko začalo věnovat i jiným územím než Evropě. Tvrdí, že změna na americkém kontinentu již pod ruským vedením začala.

včera

včera

Počasí: Meteorologové i dnes varují před ledovkou ve značné části Česka

Česko v sobotu večer a v noci na neděli opět částečně pokryje ledovka, vyplývá z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Ledovka se bude tvořit v případě mrznoucího deště. Varování zůstane v platnosti až do nedělního rána, respektive dopoledne. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy