Známá tenistka naložila Zemanovi: Posledních 5 let se snažím nevnímat a neposlouchat muže, který si říká náš prezident

Praha – V době, kdy vrcholí kampaň před českými prezidentskými volbami, se ozývají hlasy na podporu toho či onoho kandidáta. Česká tenistka Andrea Sestini Hlaváčková prozradila, co prožívala posledních pět let, kdy na Hradě působil Miloš Zeman,

Posledních 5 let se snažím nevnímat muže, který si říká, že je náš prezident, snažím se neslyšet a nečíst zprávy o jeho aktivitách, nevidět videa s jeho projevy a výstupy na veřejnosti...“ přiznala před volbami na sociálních sítích tenistka Andrea Sestini Hlaváčková.

Jedna z nejlepších českých tenistek reprezentuje Česko ve čtyřhře nejen na jednotlivých teninosvých turnajích, ale i na olympijských hrách – například v Londýně či Riu. „Reprezentuji naši zemi a jsem na nás hrdá! Za to, kam jsme se od roku 1989 posunuli, za naši pracovitost a houževnatost. Také v tenise všichni dokazujeme, jak strašně silný a zarputilý česká národ je!“ píše sportovkyně na sociálních sítích.

Pojďme volit, ať máme prezidenta, na kterého budeme opět hrdí!“ dodala sportovkyně, které svůj text doplnila hastagy #casnazmenu #mujprezident2018 #drahos #pojdmevolit.

Hlaváčková není jediná sportovkyně, která Jiřího Drahoše podpořila. Už dříve se na jeho stranu postavil například kajakář Vavřinec Hradílek, silniční cyklista Leopold König, bývalí fotbalisté Vladimír Šmicer, Horst Siegl a Jozef Chovanec či bývalý hokejista Jiří Hrdina.

Související

Tenis, ilustrační fotografie

French Open, 8. den: Raonic se překvapivě přes Ramose dostal do čtvrtfinále, dál jde i přemožitelka dvou českých hráček. Ve čtyřhře uspělo s Hlaváčkovou a Hradeckou i další mladé české duo

Paříž - V neděli pokračoval letošní ročník grandslamového turnaje French Open. Tento den ve dvouhrách žádný český zástupce k vidění nebyl, ovšem ani tak nebylo o zajímavé výsledky nouze. Tak například už v turnaji nebude po tomto dni figurovat nasazený osmý tenista světa Milos Raonic z Kanady, jenž v boji o čtvrtfinále podlehl překvapivě 2:6, 4:6 a 4:6 Španělovi Albertu Ramosovi-Vinolasovi, který se nachází na 55. místě světového žebříčku. V ženské části tohoto turnaje nadále pokračuje i Američanka Shelby Rodgersová, která v předešlých fázích dokázala vyřadit hned dvě české hráčky a to Karolínu Plíškovou a Petru Kvitovou. Nyní prošla do čtvrtfinále přes Rumunku Beguovou, kterou porazila 6:3 a 6:4. Dál jde i Andy Murray se Stanem Wawrinkou, končí Nišikori, jenž nestačil na domácího Gasqueta. Přesto i v neděli se uskutečnila v Paříži česká radost a to proto, že se do čtvrtfinále probojovalo duo Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká, když v turnaji čtyřhry ryze slovinský pár Andreja Klepačová a Katarina Srebotniková. Další český pár Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková pak překvapivě vyřadil po dvousetovém zápase Hingisovou společně s Mirzaovou.

Více souvisejících

Andrea Hlaváčová (tenistka) prezidentské volby 2018 Jiří Drahoš Miloš Zeman

Aktuálně se děje

před 45 minutami

Ruská armáda, ilustrační fotografie.

Putin kandiduje, proto se Rusové snaží změnit vývoj války na Ukrajině

Rusové se navzdory zimnímu počasí snaží pokračovat v ofenzivních operacích na několika místech na Ukrajině. Podle amerického Institutu pro studium války (ISW) touží po převzetí a udržení iniciativy do ruských prezidentských voleb v březnu 2024, v nichž bude Vladimir Putin obhajovat mandát. 

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Adventní věnec

Adventní věnec. Kde se vzal symbol vánočního času?

Na adventním věnci již hoří svíce značící adventní neděle a odpočítávající čas do Štědrého dne. Zatímco dnes si předvánoční dobu bez adventního věnce nedokážeme představit, dříve ho lidé neznali. Věnec se svíčkami se stal symbolem adventu teprve v 19. století.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Veronika Bílková

75 let od Všeobecné deklarace lidských práv. Vnímáme ji jako samozřejmost, což však mnohde stále neplatí, varuje Bílková

Valné shromáždění OSN schválilo před třičtvrtě stoletím, 10. prosince 1948, Všeobecnou deklaraci lidských práv. Nevedla k tomu jen zvěrstva druhé světové války, ale také zkušenost s totalitními režimy v meziválečném období, upozorňuje profesorka Veronika Bílková. V rozhovoru pro EuroZprávy.cz přiznává, že dokument není právně závazný nástroj, zároveň dodává, že se stal základem pro jiné smlouvy, které právně závazné jsou. Odbornice na mezinárodní humanitární právo z Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze dále vysvětlila například to, proč si nemyslí, že nastal čas Deklaraci aktualizovat či měnit, a z jakého důvodu není šťastné zmiňovat lidská práva pouze v souvislosti s jejich porušováním.

před 5 hodinami

Aktualizováno včera

Poslední čtyři páry dvanácté řady StarDance.

Ve StarDance se rozhodlo o finalistech, dotancovala Iva Kubelková

Ve StarDance se v sobotu večer rozhodlo o tom, kdo postoupí do finále, kterým letošní řada soutěže vyvrcholí za týden, kdy budou vyhlášeni vítězové, tedy král a královna tanečního parketu. Dnes tančily ještě čtyři soutěžní páry, postupujícími jsou Eva Adamczyková, Darija Pavlovičová a Vavřinec Hradilek.

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

Olaf Scholz

Na Německo se Ukrajina může spolehnout. Scholz slibuje další pomoc

Německo hodlá navzdory vlastním problémům pokračovat ve vojenské pomoci Ukrajině, na sobotním sjezdu německé sociálnědemokratické strany SPD to řekl její lídr a kancléř Olaf Scholz. Podle předsedy spolkové vlády to zatím na konec konfliktu na východě Evropy nevypadá. 

včera

Ladislav Županič

Zemřel herec Ladislav Županič, bylo mu 80 let

Ve věku 80 let zemřel populární herec Ladislav Županič, který úspěšně působil ve filmu, televizi, dabingu i v divadle. Karlínské hudební divadlo dokonce svého času úspěšně vedl jako ředitel. 

včera

včera

včera

včera

Vladimir Putin a  Sergej Michajlovič Mironov v roce 2018.

Rusko mění svět. Po Evropě "se natahuje" po území na dalším kontinentu

Politika současného Ruska je zaměřena jednoznačně na destabilizaci světového řádu využívající oportunisticky jakékoliv příležitosti, která se naskytne. Podle vlivného ruského senátora přišel čas, aby se Rusko začalo věnovat i jiným územím než Evropě. Tvrdí, že změna na americkém kontinentu již pod ruským vedením začala.

včera

Třetí světová válka Ruska proti NATO nikdy nebyla reálnější. Zuřivý Medveděv opět vyhrožuje světu

Bývalý prezident Ruské federace a současný zástupce šéfa Rady bezpečnosti Dmitrij Medveděv opět upozornil na narůstající hrozbu konfliktu mezi Ruskem a NATO, varující před možností vypuknutí třetí světové války. Tato prohlášení učinil na platformě Telegram.

Zdroj: Radek Novotný

Další zprávy