Londýn - Vzhledem k tomu, že v turnaji má český tenis po úvodních dvou kolech pouze jednoho zástupce v podobě Tomáše Berdycha, pátý hrací den tak nenabídl žádný zápas dvouhry, ve kterém by byl k vidýění český tenistka či tenista, neboť zmiňovaný Tomáš Berdych má na programu svůj duel 3. kola až v sobotu. A tak tedy byly k vidění světové tenisové hvězdy jako třeba Rumunka Simona Halepová brousící si zuby na post světové jedničky. Právě k tomuto cíli se rumunská hráčka přiblížil poté, co v pátek porazila přemožitelku Markéty Vondroušové z 1. kola Číňanku Pcheng Šuaj 6:4 a 7:6. Nyní tak Halepová narazí na tenistku, která už v minulosti okusila to, jaké to je být světovou jedničkou, tedy na Bělorusku Viktorií Azarenkovou, jež se nedávno vrátila zpět na kurty po mateřské pauze. Ta se totiž objeví ve wimbledonském osmifinále díky tomu, že ve 3. kole porazila domácí Heather Watsonovou 3:6, 6:1 a 6:4. Britským tenisovým fanouškům naopak udělal radost Andy Murray, který ve svém utkání vyhrál nad Italem Fabiem Fogninim 6:2, 4:6, 6:1 a 7:5.
Rumunská reprezentantka Simona Halepová, aktuálně světová dvojka mezi tenistkami, má na právě probíhajícím Wimbledonu za úkol postoupit minimálně do semifinále a vedle toho musí ještě věřit tomu, aby se aktuální světová jednička Němka Angelique Kerberová nedostala v Londýně do finále. Pokud tomu v obou případech bude nakonec jinak, Halepová se na světový trůn jen tak nepodívá.
Po pátečním dni je ale Rumunka zase o něco blíže k tomu svému cíli, tedy k postupu do semifinále, neboť se již nyní může připravovat na osmifinálový duel. Ve 3. kole totiž porazila tenistku z Dálného východu Pcheng Šuaj 6:4 a 7:6. "Nemyslím na to, i když by samozřejmě bylo hezké to dokázat, ale není to tak snadné. Už jsem šance měla," připomněla Rumunka fakt, že se světovou jedničkou mohla stát již po letošním French Open, tehdy ji ale vše překazila Lotyška Jelena Ostapenková, která nakonec letošní grandslam pod Eiffelovou věží vyhrála poté, co ve finále porazila právě Rumunku.
Mimochodem, Ostapenková je samozřejmě i na londýnském graandslamu a i ona postoupila do osmifinále, když ve svém zápase dvakrát 7:5 porazila Camilu Giorgiovou z Itálie.
To Běloruska Viktoria Azarenková už má z minulosti zkušenosti a ví jaké to je vyhřívat se na trůnu ženského světového tenisu. Nyní zažívá povedený návrat na kurty, na které se vrátila konkrétně během června to po mateřské, neboť ke konci loňského roku se jí narodil syn Leo. Zvláště pak poté, co se jí v pátek podařilo postoupit do osmifinále Wimbledonu. "Když to bylo důležité, zahrála jsem lépe," okomentovala své dosavadní výkony v All England Clubu. A slova uznání našla i u bývalé francouzské tenistky Mary Pierceové. "Azarenková ukázala, proč bývala šampiónkou a světovou jedničkou, a musí se s ní zase počítat," řekla konkrétně.
Pryč z turnaje je turnajová osmička Cibulková, dál jdou naopak Nadal s Venus Williamsovou
Zatímco turnajem dál figuruje dosud pro většinu neznámá Slovenka Magdaléna Rybáriková, která ve 2. kole zaskočila favoritku turnaje Karolínu Plíškovou a která bude hrát svůj duel 3. kola v sobotu, v pátek naopak opustila jiná známější Slovenka, od které bychom předčasný konec ve 3. kole nečekali. Řeč je o turnajové osmičce Dominice Cibulkové, jež nakonec musí slavné londýnské travnaté kurty opustit po třísetové bitvě s Chorvatkou Anou Konjuhovou, se kterou tedy prohrála 6:7, 6:3 a 4:6.
Nejstarší účastnicí wimbledonské osmifinálové fáze se stala po tomto hracím dni sedmatřicetiletá Venus Williamsovou, která se v britské metropoli snaží zapomenout na nešťastné chvíle ve svém osobním životě, neboť jak známo, krátce před tímto grandslamem byla v Kalifornii účastnicí autonehody, během které zemřel muž. A zatím se jí to svými dosavadními výkony daří. Tentokrát porazila o osmnáct let mladší Japonku Naomi Ósakaovou 7:6 a 6:4. Dodejme, že naposledy takto stará hráčka postoupila mezi šestnáct nejlepších tohoto turnaje v roce 1994 a tehdy se jednalo o Martinu Navrátilovou.
Domácím tenisovým fanouškům pak udělal radost především mezi muži Andy Murray, jenž ve 3. kole vyhrál nad Italem Fabiem Fogninim ve čtyřsetové bitvě 6:2, 4:6, 6:1 a 7:5. Nebyl to zrovna z nejjednodušších zápasů, které ve své kariéře kdy odehrál. Vždyť ve čtvrté sadě prohrával dokonce 2:5 a osmadvacátý hráč světa favoritovi turnaje tehdy výrazně zatápěl. Následně měl tak italský tenista k dispozici hned pět setbolů, ovšem ani jeden z nich nedokázal využít a přestože Jihoevropan předváděl pestrý tenis, postupem času na něj našel Ostrovan recept a byl to tedy nakonec on, kdo se radoval z vítězství.
Mezi ženami pak britským fanouškům udělala radost Johana Kontaová, která ve svém duelu porazila celkem bez větších problémů přemožitelku Kateřiny Siniakové Řekyni Marii Sakkariovou a to 6:4 a 6:1.
Dál v turnaji pak pokračuje i letošní vítěz z French Open Španěl Rafael Nadal, který přešel přes Rusa Karena Chačanova, kterého porazil 6:1, 6:4 a 7:6 a poprvé po třech letech se tak tento tenista podívá mezi šestnáct nejlepších tohoto travnatého grandslamu. Podařilo se mu to i díky jeho skvělému úvodnímu setu, v rámci kterého zaznamenal pouze čtyři nevynucené chyby. "Chvíli jsem hrál fantasticky. Set a půl to bylo skvělé, s tím jsem byl moc spokojený. Pak to bylo těžší, trochu se mi zasekly nohy a začal jsem hrát s větší razancí," uvedl Nadal, který zatím pokračuje v trendu, který nastavil i před měsícem pod Eiffelovou věží. I tehdy v rámci pařížského grandslamu neztratil ani set, a zatím se mu stejný počin daří i ve Wimbledonu.
Konečné výsledky tenisového grandslamu ve Wimbledonu (7.7.2017):
Muži, dvouhra - 3. kolo:
Murray (1-Brit.) - Fognini (28-It.) 6:2, 4:6, 6:1, 7:5Nadal (4-Šp.) - Chačanov (Rus.) 6:1, 6:4, 7:6 (7:3)Čilič (7-Chorv.) - Johnson (26-USA) 6:4, 7:6 (7:3), 6:4Bautista (18-Šp.) - Nišikori (9-Jap.) 6:4, 7:6 (7:3), 3:6, 6:3Müller (16-Luc.) - Bedene (Brit.) 7:6 (7:4), 7:5, 6:4Anderson (JAR) - Bemelmans (Belg.) 7:6 (7:3), 6:4, 7:6 (7:3)Paire (Fr.) - Janowicz (Pol.) 6:2, 7:6 (7:3), 6:3
Ženy, dvouhra - 3. kolo:
Halepová (2-Rum.) - Pcheng Šuaj (Čína) 6:4, 7:6 (9:7)Svitolinová (4-Ukr.) - Witthöftová (Něm.) 6:1, 7:5Kontaová (6-Brit.) - Sakkariová (Řec.) 6:4, 6:1V. Williamsová (10-USA) - Ósakaová (Jap.) 7:6 (7:3), 6:4Ostapenková (13-Lot.) - Giorgiová (It.) 7:5, 7:5Garciaová (21-Fr.) - Brengleová (USA) 6:4, 6:3Konjuhová (27-Chorv.) - Cibulková (8-SR) 7:6 (7:3), 3:6, 6:4Azarenková (Běl.) - Watsonová (Brit.) 3:6, 6:1, 6:4
Ženy, čtyřhra - 1. kolo:
Görgesová, Strýcová (7-Něm./ČR) - Hsieh Su-Wei, Krejčíková (Tchaj-wan/ČR) 6:4, 6:7 (5:7), 12:10.
Ženy, čtyřhra - 2. kolo:
Peschkeová, Grönefeldová (12-ČR/Něm.) - Chang Kai-Chen, Stephensová (Tchaj-wan/USA) 7:6 (7:5), 6:2L. Kičenoková, Curenková (Ukr.) - Šafářová, Matteková-Sandsová (1-ČR/USA) bez boje
20. listopadu 2025 20:43
Pála se rozloučil záchranou. Tenistky se udržely v elitní skupině Billie Jean King Cupu
Související
Český tenis se ve Wimbledonu opět neztratil. Siniaková triumfovala v mixu
Kate předala trofej vítězi Wimbledonu. Mluvila i s českou šampionkou Krejčíkovou
wimbledon , Rafael Nadal , tenis
Aktuálně se děje
před 21 minutami
Počasí naplnilo očekávání. Napadlo až 20 centimetrů sněhu, stále platí výstrahy
před 1 hodinou
Pavel popřál Babišově vládě úspěch, ale také ji varoval
před 2 hodinami
Babiš slíbil, že vláda bude řešit problémy lidí. Mír označil za povinnost vůči dětem
Aktualizováno před 3 hodinami
Tragédie při oslavách ve Švýcarsku. Desítky lidí nepřežily požár v baru
před 3 hodinami
Zemřel známý herec Pavel Nečas
před 3 hodinami
Rusové ukázali mapu údajného útoku na Putina. Trump udělal překvapivou věc
před 4 hodinami
Policie zhodnotila Silvestra v Česku. Dva lidé utrpěli těžká zranění
před 5 hodinami
Zelenskyj v novoroční řeči mluvil o mírové dohodě. Putin věří v ruský triumf
před 7 hodinami
Výhled počasí na leden. Meteorologové nastínili, jak v Česku bude
včera
Bartoška, Duka, Drábová. Česko letos přišlo o výrazné osobnosti
včera
Silvestrovský požár. Hasiči bojují s plameny, které zachvátily bývalý hotel Rabyně
včera
Sníh na Silvestra komplikuje dopravu v Česku. Platí výstraha
včera
Novinky v pražské MHD. Od Nového roku platí změny v přepravních podmínkách
včera
Rok nestability. Voliči ANO, SPD a Motoristů se dočkají nepříjemného vystřízlivění
včera
Rusové předložili údajný důkaz ukrajinského útoku na Putina
včera
Spanilá jízda skončila v příkopu. Opilý muž ukradl autobus, policie už ho obvinila
včera
Izrael stanovil nová pravidla pro humanitární organizace. Některé skončí
včera
Počasí aktuálně: Meteorologové upřesnili varování kvůli sněhu a větru
včera
Prokletí Kennedyových trvá. Vnučka prezidenta podlehla vážné nemoci
včera
Obchody na Silvestra otevřely. Lidé si musí dát pozor na zkrácenou provozní dobu
Poslední hodiny utíkají nejen z letošního roku, ale i z dnešní otevírací doby tuzemských obchodů. Provozovatelé přitom mohou mít otevřeno, jak chtějí, a nemusí se podřizovat jakémukoliv zákonu. To přijde až zítra. Přesto je na Silvestra otevřeno jen do podvečerních hodin.
Zdroj: Jan Hrabě