Tenistka Vondroušová bude hrát o olympijské finále. Postoupila díky skreči

Cesta již jediné české zástupkyně v olympijském turnaji tenisové dvouhry Markéty Vondroušové nekončí. Ve středu totiž postoupila do semifinále a to poté, co vyhrála nad svou soupeřkou první set 6:3 a poté, co tehdy právě její soupeřka Paula Badosaová ze Španělska duel kvůli zranění skrečovala.

Duel nezačínal pro českou tenistku nejlépe, když v prvním setu jako první svou supeřku brejkla Španělka, která tak díky tomu za chvíli vedla 3:1. Protože ale následoval brejk pro změnu ze treany Češky, postupně se Vondroušové podařilo nejen stav prvního setu vyrovnat, ale nakonecho dotáhnout i do vtězného konce.

První set tedy vyhrála poměrem 6:3, ke druhému už ale tenistky nenastoupily, neboť Španělka Paula Badosaová se nechala dát ošetřovat a nakonec se rozhodla duel skrečovala. Podle všeho zde sehrála roli totální vyčerpanost Španělky.

Markéta Vondroušová, která kolo před tím senzačně vyřadila z turnaje domácí hvězdu Naomi Ósakaovou, tak nyní v semifinále čeká Ukrajinka Elena Svitolinová.

Tenisový turnaj na OH v Tokiu:

Čtvrtfinále dvouhry žen:

Badosaová (Šp.) - Vondroušová (ČR) 3:6, skreč.

Související

Tenis, ilustrační fotografie

Tenisté z Ruska a Běloruska budou moci hrát Wimbledon

Ruští a běloruští tenisté budou moci jako neutrální a za splnění daných podmínek startovat letos ve Wimbledonu, oznámili dnes zástupci pořádajícího All England Clubu (AELTC). Loni kvůli invazi na Ukrajinu hráči z obou zemí na travnatý grandslam nesměli. Slavný turnaj začne 3. července.

Více souvisejících

tenis Markéta Vondroušová (tenistka) Olympijské hry 2021 (Tokio) olympiáda

Aktuálně se děje

Aktualizováno před 11 minutami

Aktualizováno před 21 minutami

před 27 minutami

před 42 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Andrzej Duda

Duda podepsal vznik komise, která vyšetří vliv Ruska v Polsku

Polský prezident Andrzej Duda v pondělí podepsal zákon ustavující vyšetřovací komisi, která se má zabývat ruským vlivem v zemi mezi lety 2007 až 2022. Polsko patří k největším podporovatelům Ukrajiny, kterou Rusko napadlo na konci loňského února.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Aktualizováno před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Recep Tayyip Erdoğan

Turci dali přednost silnému vůdci před nevyzkoušeným demokratem, píše tisk

Ačkoliv tyto volby byly pro tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana největším ohrožením pro pokračování jeho dvacetileté hegemonie, znovu se potvrdilo, že je nejvýznamnějším lídrem Turecka od dob zakladatele republiky Mustafy Kemala Atatürka. Turci dali opět přednost silnému vůdci před nevyzkoušeným demokratem, navzdory potlačování svobody slova a zavírání novinářů a politických oponentů do vězení za Erdoganovy vlády. Jediné, co nemá Erdogan zcela pod kontrolou, je ekonomika, shodly se komentáře několika evropských médií.

Aktualizováno před 6 hodinami

K nehodě na D2 přiletěl záchranářský vrtulník. (29.5.2023)

Nehody na D1 i D2. Obě dálnice ve směru na Brno stály

Začátek týdne v Brně a jeho okolí se neobešel bez dopravních komplikací. Ve směru do jihomoravské metropole stály kvůli nehodám dálnice D1 i D2. Na obou místech zasahovaly složky integrovaného záchranného systému. 

před 6 hodinami

Lotyšsko po úspěchu na MS v hokeji narychlo zavedlo nový státní svátek

Lotyšský parlament v neděli večer na poslední chvíli zavedl na dnešní den státní svátek poté, co jeho hokejisté na mistrovství světa vybojoval bronzovou medaili. Stalo se tak poprvé od obnovy nezávislosti v roce 1991.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy