Ledecká si v Pchjongčchangu po zlatu dojela i pro bronz

Pchjongčchang - V jihokorejském Pchjongčchangu se po sobotním paralelním obřím slalomu, ve kterém Ester Ledecká triumfovala, se v neděli uskutečnil další závod paralelního obřího slalomu v rámci Světového poháru ve snowboardingu. A i tentokrát česká reprezentantka skončila na stupních vítězů, konkrétně na třetím místě. Z vítězství se v neděli radovala Němka Ramona Hofmeisterová.

Třiadvacetileté Češce se zkrátka na trati ve Phoenix Parku, kde před rokem přidala svou druhou olympijskou medaili k té, kterou nečekaně získala v lyžařském Super-G, daří. Ke zlatu ze sobotního paralelního obřího slalomu v rámci SP ve snowboardingu nyní přidala na stejné trati v dalším takovémto závodě bronz.

Také nedělní kvalifikaci zvládla suverénně se dvouvteřinovým náskokem po součtu dvou jízd a ani v následném osmifinále a čtvrtfinále nedala svým soupeřkám příležitost k tomu, aby ji snad porazily. Na začátku semifinálové jízdy však česká závodnice chybovala a Rakušanka Sabine Schöffmannová tak v tu chvíli před Češkou v přímém souboji vedla a jelikož se Ledecká snažila svou soupeřku dohnat, sáhla k agresivní jízdě, kvůli které málem dvakrát spadla a nakonec ze své trati vyjela.

Na rozdíl od soboty, kdy se tedy Ledecká zúčastnila velkého finále, jež nakonec zvládla, musela se v neděli spokojit s účastí finále malého, kde se utkala s Němkou Cheyenne Lochovou. Důležité bylo pro českou reprezentantku se po vyřazení ze semifinále zkoncentrovat na další jízdu tak, aby své předchozí zaváhání napravila a to se podařilo, protože Cheyenne Lochovou z Německa v boji o bronz porazila o pět desetin. Díky tomu se tak v čele hodnocení disciplíny paralelního obřího slalomu Ledecká udržela ve vedení, co se pak týče celkového pořadí Světového poháru, v něm figuruje na druhé pozici

Dodejme, že pro Ledeckou to byl v pořadíí již 46. start ve Světovém poháru ve snowboardingu a toto bylo pro ni 26. umístění na stupních vítězů. Bronzová v něm ale skončila teprve počtvrté ve své kariéře, v paralelním obřím  slalomu se navíc jedná o teprve její druhý takovýto cenný kov. Poprvé se v této disciplíně na bronzový stupínek Ledecká podívala japonské Asahikawě před čtyřmi lety.

SP ve snowboardingu v Pchjongčchangu - paralelní obří slalom (17.2.2019):

Muži:

1. Prommegger (Rak.)2. Dufour (Fr.)3. I Sang-ho (Korea)

...

v kvalifikaci 43. Brůžek (ČR)

Průběžné pořadí SP (po 5 ze 7 závodů):

1. Prommegger 29602. Fischnaller (It.) 22903. Mastnak (Slovin.) 1936

...

55. Brůžek 49

Ženy:

1. Hofmeisterová (Něm.)2. Schöffmannová (Rak.)3. Ledecká (ČR)

Průběžné pořadí SP (po 5 ze 7 závodů):

1. Ledecká 34002. Ochnerová (It.) 25903. Jörgová (Něm.) 2530

...

51. Žďárská (ČR) 37

Související

Eva Samková

Snowboardcrossař Houser na závěr sezóny SP zaznamenal životní třetí místo. Adamczyková ovládla dvě malé finále

V kanadském Mont-Sainte-Anne se o víkendu konaly poslední dva snowboardcrossařské závody v rámci Světového poháru. A i v rámci tohoto kanadského podniku vlála česká vlajka vysoko. V sobotu se o to mezi muži zasloužil nečekaně Radek Houser, který zajel životní výsledek, když skončil na senzačním třetím místě. Mezi ženami byla hlavní českou hvězdou opět Eva Adamczyková, která v sobotu i v neděli pokaždé absolvovala malé finále. V sobotu skončila pátá, stejně jako v neděli.
Ester Ledecká

Poslední paralelní slalom na snowboardu ovládla Ledecká. Ani v jedné fázi závodu nenašla přemožitelku

Od kvalifikace až po finálovou jízdu předvedla snowboardistka Ester Ledecká zase jednou svůj typický suverénní výkon, když v ani v jedné fázi závodu nenašla přemožitelku a na jeho konci vystoupala po čtyřiadvacáté v rámci snowboardového Světového poháru na nejvyšší stupínek. Tentokrát se české reprezentantce zadařilo v německém Winterbergu, kde vyvrcholila letošní sezóna Světového poháru ve snowboardovém paralelním slalomu.

Více souvisejících

Snowboarding Ester Ledecká

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Dominik Feri

Feri míří na tři roky do vězení, rozhodl odvolací soud

Exposlanec Dominik Feri půjde na tři roky do vězení za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění, rozhodl odvolací soud v pondělí. Feri byl už loni v listopadu uznán vinným ve všech třech bodech obžaloby a potrestán nepodmíněným trestem v délce tří let. Někdejší politik, který vinu odmítá, se může dovolat k Nejvyššímu soudu.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Válka v Izraeli

Válka v Pásmu Gazy má už 34 tisíc mrtvých. Úřady nacházejí stovky těl u nemocnic

Pracovníci úřadu civilní obrany v Pásmu Gazy od pátku vyzvedli těla 210 Palestinců z improvizovaného pohřebiště v areálu nemocnice Násir ve městě Chán Júnis na jihu oblasti, informuje agentura AP. Od začátku izraelské operace loni v říjnu v Pásmu Gazy zemřelo nejméně 34 151 Palestinců a dalších 77 084 bylo zraněno, sdělily dnes tamní úřady.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

Zemřela Hana Brejchová, mladší z dvojice herecky nadaných sester

Den po oznámení ohledně Josefa Laufera přichází další smutná zpráva. Ve věku 77 let zemřela Hana Brejchová, mladší ze sesterského dua a hvězda filmu Lásky jedné plavovlásky režiséra Miloše Formana. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy