Ledecká si na olympijské trati v Číně v paralelním obřím slalomu dojela pro stříbro

Secret Garden - Česká sportovkyně Ester Ledecká pokračuje v rámci svého asijského turné ve sběru medailí. Poté, co minulý týden v jihokorejském Pchjongčchangu získala v závodech paralelního obřího slalomu, jež se jedou v rámci Světovéhio poháru ve snowboardingu, zlato i bronz, nyní si v čínském Secret Garden, kde se v roce 2022 uskuteční olympijské závody, dojela pro stříbro. K tomu, aby si dojela Ledecká v sobotu ráno středoevropského času pro své 18. vítězství ve Světovém poháru ve snowboardingu, potřebovala ve finále porazit Ramonou Hofmeisterovou z Německa, což se jí nakonec nepodařilo.

Přestože na toto vítěztství v Secret Garden nedosáhla, při pohledu jak na průběžném hodnocení obřího slalomu, tak i při pohledu na průběžné pořadí paralelních disciplín jí to mrzet zrovna nemusí. V obou případech se totiž vyskytuje na vedoucích pozicích. Dvojnásobná olympijská vítězka z loňských Her v Pchjongčchangu tak má před třemi posledními závody v rámci Světového poháru ve snowboardingu velice blízko k tomu, aby doplnila svou sbírku tří velkých glóbů o čtvrtý.

Jak už to tak bývá u Ester Ledecké zvykem, i tentokrát u ní nepředstavovala kvalifikace žádný velký problém a s přehledem jí tak opět vyhrála. Druhá v ní pak skončila Němka Selina Jörgová, úřadující světová šampionka. V následujících vyřazovacích fázích mohli fanoušci spatřovat Ledeckou vždy v červených brankách. Nejprve byla její soupeřkou Nizozemka Michelle Dekkerová, ve čtvrtfinále si pak poradila s Ruskou Milenou Bykovovou.

K tomu, aby se dostala do boje o nejcennější medaili, musela dcera hudebníka Janka Ledeckého v semifinále porazit Aleksandru Krolovou z Polska. To se nakonec podařilo, přičemž ve výsledku byla Češka rychlejší o pouhých pět desetin. Ve finále už ale byla nad její síly Němka Hofmeisterová, bronzová olympijská medailistka. V půlce trati ztrácela na německou reprezentantku skoro celou vteřinu, nakonec byla pomalejší o čtyři desetiny.

Po sobotním obřím paralelním slalomu bude v neděli v čínském Secret Garden na programu paralelní slalom. Ten pojede v rámci letošního Světového poháru Ester Ledecká vůbec poprvé.

SP ve snowboardingu v Secret Garden (Čína) - paralelní obří slalom (23.2.2019):

Muži:

1. Mastnak (Slovin.)2. Sobolev (Rus.)3. Baumeister (Něm.)

...

v kvalifikaci 44. V. Brůžek (ČR)

Průběžné pořadí SP (po 6 ze 7 závodů):

1. Prommegger (Rak.) 30702. Mastnak 29363. Fischnaller (It.) 2690

...

58. V. Brůžek 49

Ženy:

1. Hofmeisterová (Něm.)2. Ledecká (ČR)3. Jörgová (Něm.)

Průběžné pořadí SP (po 6 ze 7 závodů):

1. Ledecká 42002. Jörgová 31293. Ochnerová (It.) 2990

...

55. Žďárská (ČR) 37

Související

Eva Samková

Snowboardcrossař Houser na závěr sezóny SP zaznamenal životní třetí místo. Adamczyková ovládla dvě malé finále

V kanadském Mont-Sainte-Anne se o víkendu konaly poslední dva snowboardcrossařské závody v rámci Světového poháru. A i v rámci tohoto kanadského podniku vlála česká vlajka vysoko. V sobotu se o to mezi muži zasloužil nečekaně Radek Houser, který zajel životní výsledek, když skončil na senzačním třetím místě. Mezi ženami byla hlavní českou hvězdou opět Eva Adamczyková, která v sobotu i v neděli pokaždé absolvovala malé finále. V sobotu skončila pátá, stejně jako v neděli.
Ester Ledecká

Poslední paralelní slalom na snowboardu ovládla Ledecká. Ani v jedné fázi závodu nenašla přemožitelku

Od kvalifikace až po finálovou jízdu předvedla snowboardistka Ester Ledecká zase jednou svůj typický suverénní výkon, když v ani v jedné fázi závodu nenašla přemožitelku a na jeho konci vystoupala po čtyřiadvacáté v rámci snowboardového Světového poháru na nejvyšší stupínek. Tentokrát se české reprezentantce zadařilo v německém Winterbergu, kde vyvrcholila letošní sezóna Světového poháru ve snowboardovém paralelním slalomu.

Více souvisejících

Snowboarding Ester Ledecká

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Dominik Feri

Feri míří na tři roky do vězení, rozhodl odvolací soud

Exposlanec Dominik Feri půjde na tři roky do vězení za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění, rozhodl odvolací soud v pondělí. Feri byl už loni v listopadu uznán vinným ve všech třech bodech obžaloby a potrestán nepodmíněným trestem v délce tří let. Někdejší politik, který vinu odmítá, se může dovolat k Nejvyššímu soudu.

včera

včera

Válka v Izraeli

Válka v Pásmu Gazy má už 34 tisíc mrtvých. Úřady nacházejí stovky těl u nemocnic

Pracovníci úřadu civilní obrany v Pásmu Gazy od pátku vyzvedli těla 210 Palestinců z improvizovaného pohřebiště v areálu nemocnice Násir ve městě Chán Júnis na jihu oblasti, informuje agentura AP. Od začátku izraelské operace loni v říjnu v Pásmu Gazy zemřelo nejméně 34 151 Palestinců a dalších 77 084 bylo zraněno, sdělily dnes tamní úřady.

včera

včera

včera

včera

včera

Rusko se pomstí za pomoc USA. Posílí útoky na Ukrajinu, tvrdí experti

Západní vojenští odborníci očekávají v následujících týdnech posílení ruských raketových a dronových útoků na Ukrajinu, než dorazí nová americká vojenská pomoc schválená Sněmovnou reprezentantů. Uvedla to agentura DPA.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy