Další medaile pro Sáblíkovou! I přes vylepšení světového rekordu tentokrát bere stříbro

Poté. co po závodě na tříkilometrové trati brala na letošním rychlobruslařském mistrovství světa v Salt Lake City získala zlatou medaili, to pro Martinu Sáblíkovou zacinkalo i v sobotu. To se závodlo na poětikilometrové trati a i když se české reprezentantce povedlo překonat svůj světový rekord časem 6:41,182, nakonec se radovala ze stříbra. Nečekaně ji totiž ještě dokázala předjet Ruska Voroninová a právě u ní tak mohla vytrysknout zlatá radost.

Právě po zmíněné zisku zlaté medaile z tříkilometrové trati měla česká rychlobruslařka Martina Sáblíková splněno své předsevzetí, tedy takové, že chce získat z tohoto šampionátu hlavně medaili.

Ovšem cinklo to nakponec i na trati pětikilometrové. Na té závodila svěřenkyně kouče Petra Nováka během této sezóny hned dvakrát. Nejprve začátkem prosince, kdy na Světovém poháru v Nur-Sultanu skončila jen těsně na durhém  místě za Kanaďankou Ivanií Blondinovou, která ji překonala o pouhých pět setin sekundy. Ještě před tím v rámci tréninku tentokrát na trati 5000 metrů vyhrála mezinárodní německý šampionát v Inzellu.

Když tentokrát v Salt Lake City v rámci letošního MS zajela na pětikilometrové trati čas 6:41,182, čímž tak překonala svůj dosavadní světový rekord, zdálo se, že by neměla být už nikým překonána a že by tak mohla být doma další zlatá medaile. Jenže vše změnila poslední jízda, ve které se představila Ruska Voroninová.

Ta nad českou trojnásobnou olympijskou vítězkou od samého začátku své jízdy vedla a za chvíli měla na Martinu Sáblíkovou náskok 3,7 sekundy. I když pak byla v posledních třech kolech pomalejší, cíl i tak protnula s dostatečným náskokem 2,16 sekundy na českou závodnici.

Na ní byla  vidět i tak radost, přestože tentokrát nevystoupala až na stupínek nejvyšší.

MS v rychlobruslení -Salt Lake City (15.2.2020):

Závod na 5000 metrů žen:

1. Voroninová (Rus.) 6:39,021 - světový rekord2. Sáblíková (ČR) 6:41,1843. Visserová (Niz.) 6:46,685

Související

Martina Sáblíková

Brusle na hřebík ještě nevěší. Rychlobruslařka Sáblíková pokračuje dál v kariéře

Trojnásobná olympijská šampionka v rychlobruslení Martina Sáblíková ve čtvrtek oznámila své rozhodnutí, že bude nadále pokračovat ve své kariéře a že tak tedy nehodlá ještě končit. Podle svých slov má stále takovou výkonnost, která ji uschopňuje nadále bojovat s těmi nejlepšími. "Zjistila jsem, že moje výkonnost je taková, že ještě mohu bojovat s nejlepšími," uvedla konkrétně Sáblíková.
Martina Sáblíková

Sáblíková skončila na tříkilometrové trati v Heerenveenu na třetím místě

V nizozemském Heerenveenu v neděli zakončuje svou sezónu Světového poháru 2021/22 rychlobruslení. Právě v neděli tam také jely svůj závod na tříkilometrové trati ženy včetně bronzové medailistky z letošních Zimních olympijských her v Pekingu Martiny Sáblíkové. Ta závěr této sezóny nakonec zakončila v tomto závodě třetím místem. Znamená to tedy, že v celkovém pořadí Světového poháru se tak umisťuje na konečném čtvrtém místě. Tříkilometrový závod v Heerenveenu pak vyhrála domácí Irene Schoutenová.

Více souvisejících

Rychlobruslení Martina Sáblíková

Aktuálně se děje

před 3 minutami

Boris Jelcin

Jelcin před 30 lety rozpustil parlament. Šlo o tvrdý mocenský střet, ne o souboj idejí, hodnotí Holzer

Dne 21. září 1993 se tehdejší ruský prezident Boris Jelcin rozhodl rozpustit parlament. Krok, který neměl oporu v platné ústavě, výrazně eskaloval politickou krizi v zemi, jež následně vyústila v násilnosti s několika stovkami mrtvých. Politolog Jan Holzer se nicméně nedomnívá, že by se jednalo o zásadní moment pro přehodnocení přístupu Západu vůči postsovětskému Rusku. Profesor z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v rozhovoru pro EuroZprávy.cz připomíná, že aktérů, kteří by výrazně podporovali ryze demokratické principy, bylo na ruské politické scéně naprosté minimum. Podle odborníka převládlo mocenské uvažování a hledání řešení bez ohledu na pevné ideové konstanty. Pokládá proto i otázku, zda Západ raději neupřednostnil sociálně-ekonomickou a územní stabilizaci Ruska před vizí jeho demokratizace.   

před 24 minutami

před 33 minutami

před 53 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Americké námořnictvo (U.S. Navy SEALs)

Američané se proti Číně musí dobře připravit. Případný brutální a drahý konflikt má změnit nová koncepce

Pokud někdy dojde k ozbrojenému konfliktu mezi americkou a čínskou armádou, Washington bude mít strategickou nevýhodu. Armáda Spojených států sice má ohromně silné letectvo a loďstvo, jenže vzdálenost, na kterých musí v Tichém oceánu fungovat, jsou obrovské. Mezi San Diegem na západním pobřežím USA a základnou Iwakuni na japonském území leží bezmála deset tisíc kilometrů zdánlivě nekonečné vodní plochy. Pomoct má nové koncepce, která ale čelí kruté realitě – válka mezi Čínou a USA by skončila brutálním krveprolitím, paralyzujícím obě armády. 

před 4 hodinami

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

Ázerbájdžánská armáda

Ázerbájdžán v Karabachu údajně ovládl desítky pozic. Úřady přistoupily na příměří

Ázerbájdžán tvrdí, že jeho ozbrojené síly převzaly v Náhorním Karabachu kontrolu nad desítkami vojenských pozic, které měli dříve v rukou tamní arménští separatisté. Operaci ale ukončí, až separatisté složí zbraně, řekl prezident Ilham Alijev v telefonátu s americkým ministrem zahraničí Antonym Blinkenem. Úřady Náhorního Karabachu následně přistoupily na příměří.

včera

včera

včera

traktor

Spor o ukrajinské plodiny sílí. Bulharsko zakazuje dovoz semen, Polsko hrozí dalším embargem

Spor o dovoz zemědělských plodin z Ukrajiny se vyostřuje. Zatímco Kyjev podá žalobu proti Polsku, Maďarsku a Slovensku za jejich rozhodnutí odmítnout ukončení zákazu dovozu ukrajinských zemědělských produktů, jak informoval server EuroZprávy.cz, bulharská vláda schválila dočasné zastavení dovozu slunečnicových semen. Polsko následně varovalo, že může zákaz dovozu ukrajinského obilí rozšířit na další ukrajinské zemědělské produkty.

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

Uzavřeno. Fiala už setkání Blažka s lobbistou Nejedlým řešit nebude

Premiér Petr Fiala považuje kauzu týkající se setkání ministra spravedlnosti Pavla Blažka s lobbistou Martinem Nejedlým za uzavřenou. Řekl to dnes novinářům při návštěvě Loun.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy