Ledecká na snowboardu postoupila až do finále. V něm spadla a přišla o zlato

Poprvé v této sezóně 2021/22 se česká sportovkyně Ester Ledecká rozhodla po lyžích nastoupit do závodu Světového poháru ve snowboardingu a poté, co nejprve ze všech nejrychleji zvládla v italské Carezze kvalifikaci, v hlavním závodě následně postoupila až do finále. Suverénní cestu české závodnice za daším úspěchem pak zakončil pád v této finálové jízdě a nakonec tak tedy skončila v paralelním obřím slalomu druhá za Rakušankou Danielou Ulbingovou. Češka má ale i tak zajištěnou olympijskou účast na snowboardu.

Ester Ledecká ve vyřazovacích jízdách si pokaždé vybrala pro závodníky výhodnější červenou trať. Její první soupeřkou byla v oné vyřazovací fázi závodu Němka Carolin Langenhorstová, proti které sice nejprve trochu ztrácela, ale ve spodnější pasáži jela výtečně a bez větších potíží tak postoupila do čtvrtfinále. V něm se následně střetla se Švýcarkou Ladinou Jennyovou a stejně jako v semifinálové jízdě s Japonkou Cubaki Mikiovou byla Češka lepší o 33 setin.

Česká reprezentantka tak měla šanci na navázání na roky 2015 a 2017, kdy triumfovala na této trati v italské Carezzi. Její finálová jízda ale tentokrát skončila už na osmé brance, kdy spadla na záda tehdy, když se točila doprava. Pak se sice jako správná bojovnice zpátky na trať vrátila a dojela až do cíle, jenže až tři a půl vteřiny za Rakušankou Ulbingovou.

Pro Ledeckou, která si už před finálovou jízdou zajistila olympijskou účast v Pekingu na snowboardu, to tak bylo 32. umístění na stupních vítězů v rámci Světového poháru, během kterého jinak dosud zaznamenala hned devatenáict triumfů.

Dodejme, že třetí skončila Ramona Hofmeisterová z Německa, vedoucí ženě Světového poháru po úvodních třech závodech v paralelních disciplnách.

Připravujeme další podrobnosti...

Související

Ester Ledecká

Ledecká si ve druhém paralelním slalomu po návratu po zranění suverénně dojela pro vítězství

V sobotu se zúčastnila česká snowboardistka Ester Ledecká v německém Berchtesgadenu druhého paralelního slalomu na snowboardu po návratu po zranění klíční kosti. Zatímco uprostřed týdne ve slovinské Rogle skončila na druhém místě, nyní si počínala jako v dobách před zraněním a naprosto suverénním způsobem projela celým závodem a dojela si tak až k prvnímu místu a tudíž ke svému již 21. triumfu ve Světovém poháru na snowboardu. 
Eva Samková

Adamczyková se ve Švýcarsku dočkala své prvního pódia v SP po pauze zapříčiněné zraněním

Snowboardcrossařka Eva Adamczyková si ve čtvrtek dokázala dojet pro první medaili v rámci Světového poháru, přičemž se tak stalo poprvé od návratu po jejím zranění z prosince 2021. Ve švýcarském Veysonnaz totiž skončila na druhém místě poté, co ve finále nestačila na Britku Charlotte Bankesovou. Česká reprezentantka na ni ztratila šest setin. Pro vítěznou Britku to pak byl již pátý závod Světového poháru v řadě, který ovládla. 

Více souvisejících

Snowboarding Ester Ledecká

Aktuálně se děje

před 18 minutami

Meta Platforms

Threads startuje v Česku. Meta zveřejnila datum a čas spuštění, příspěvek v ní ale možná nenapíšete

Jak už jsme na serveru EuroZprávy.cz informovali, americká internetová firma Meta Platforms spustí v tomto měsíci svou novou sociální síť Threads v Evropě. Několik měsíců po ostrém startu v USA se jí tak dočkají i uživatelé v Česku. Nyní je známo nejen který den, ale také v kolik hodin bude síť dostupná. Otázkou nadále zůstává, zda v ní půjde vůbec něco dělat.

před 1 hodinou

Aktualizováno před 3 hodinami

Mateusz Morawiecki

Morawiecki neobstál. Novým polským premiérem bude Tusk

Menšinová vláda polského premiéra Mateusze Morawieckého v pondělí neuspěla v hlasování o vyslovení důvěry. Parlament následně podle očekávání vybral Donalda Tuska, který se tak stal pověřeným premiérem. Následovat bude další hlasování o důvěře.

před 3 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Jan Lipavský

Lipavský mluvil s ukrajinskými novináři. Řekl jim, kdo by měl rozhodnout o míru

Rozhodnutí ohledně konce války a míru musí být schválena Ukrajinci a respektovat teritoriální integritu Ukrajiny, uvedl český ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) v rozhovoru s ukrajinskými novináři. Svět podle něj nesmí dopustit stav, který by Rusku umožnil přezbrojení a následné obnovení konfliktu během několika dalších let. 

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

před 12 hodinami

před 12 hodinami

před 13 hodinami

před 14 hodinami

Žádný ze zadržovaných rukojmí nevyvázne živý, varuje Hamás Izrael před koncem jednání

Radikální ozbrojená skupina Hamas varovala, že žádný ze zadržovaných rukojmí v palestinském Pásmu Gazy nevyvázne živý "bez vyjednávání a bez reakce na požadavky" vznesené palestinským "odbojem".

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy