Ledecká přešla z lyží na snowboard a hned zvítězila. Opanovala paralelní obří slalom

Po několika měsících a po úvodu nové sezóny Světového poháru zimních sportů, který začala na lyžích, se zase vrátila Ester Ledecká na snowboard, se kterým se tak zúčastnila prvního podniku Světového poháru ve snowboardingu paralelního obřího slalomu v Cortině d´Ampezzo. Tam nejen že dominovala v kvalifikiaci, tam ovládla i celý hlavní závod.

Na snowboardu si tak tedy v sobotu Ledecká dojela pro svůj již devatenácrý triumf ve Světovém poháru a když k tomu ještě přičteme jeden jej triumf na lyžích, šlo tedy o její jubilejní dvacáté vítězství. Tím tak překonala rekord na sněhu, který dosud držela již bývalá běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová. "Jsem šťastná, byl to skvělý závod. Organizátoři odvedli skvělou práci, obě tratě byly podobné. Byla zábava tady jezdit," tryskala radostí po závodě česká reprezentantka Ledecká.

Není ani divu. Vždyť naposledy v lednu letošního roku se tato česká sportovkyně představila na snowboardu. Tehdy v Rogle vyhrála a nyní v prosinci ukázala, že jí tak dlouhá pauza nikterak nepoznamenala.

V Cortině byla její první překážkou rakouská soupeřka Daniela Ulbingová, nad kterou v polovině trati vedla jen těsně. Protože ale Rakušanka později podjela jednu z branek, Ledecká tak měla triumf v prvním kole v kapse. V následném čtvrtfinále jela proti Švýcarce Julii Zoggové a v semifinále pak o pouhých osmnáct setin dokázala porazit Němku Ramonu Hofmeisterovou, která obhajuje v této sezóně celkové vítězství ve Světovém poháru.

A tak se tedy mohli čeští fanoušci těšit na finálovou jízdu, v níž Ledecká narazila na další Němku, tentokráte na Selinu Jörgovou. Tu porazila už větším rozdílem, konkrétně o 86 setin.

Pro dvojnásobnou českou olympijskou vítězku z Pchjongčchangu 2018 je to již čtvrté vítězství, které se událo v tomto známém italském středisku. Třikrát tady zvítězila v paralelním obřím slalomu a jednou pak ještě v paralelním slalomu. Mimochodem, právě paralelní obří slalom je pro Ledeckou nejoblíbenější disciplínou na snowboard, neboť ve Světovém poháru právě v této disciplíně v minulosti triumfovala už sedmnáctkrát.

Co se týče dalších českých reprezentantů a reprezentantek, tak mezi ženami se vedle Ledecké tohoto podniku zúčastnila ještě Zuzana Maděrová. Ta však byla už v kvalifikaci diskvalifikována. Mezi muži se představila dvojice Adam Počínek a Viktor Brůžek, ale oba dva nepostoupili už z první kvalifikační jízdy.

Úvodní závod SP ve snowboardingu v Cortině d'Ampezzo - paralelní obří slalom (12.12.2020):

Muži: 1. Fischnaller, 2. March (oba It.), 3. Karl (Rak.).

Ženy: 1. Ledecká (ČR), 2. Jörgová, 3. Hofmeisterová (obě Něm.)

Související

Eva Samková

Snowboardcrossař Houser na závěr sezóny SP zaznamenal životní třetí místo. Adamczyková ovládla dvě malé finále

V kanadském Mont-Sainte-Anne se o víkendu konaly poslední dva snowboardcrossařské závody v rámci Světového poháru. A i v rámci tohoto kanadského podniku vlála česká vlajka vysoko. V sobotu se o to mezi muži zasloužil nečekaně Radek Houser, který zajel životní výsledek, když skončil na senzačním třetím místě. Mezi ženami byla hlavní českou hvězdou opět Eva Adamczyková, která v sobotu i v neděli pokaždé absolvovala malé finále. V sobotu skončila pátá, stejně jako v neděli.
Ester Ledecká

Poslední paralelní slalom na snowboardu ovládla Ledecká. Ani v jedné fázi závodu nenašla přemožitelku

Od kvalifikace až po finálovou jízdu předvedla snowboardistka Ester Ledecká zase jednou svůj typický suverénní výkon, když v ani v jedné fázi závodu nenašla přemožitelku a na jeho konci vystoupala po čtyřiadvacáté v rámci snowboardového Světového poháru na nejvyšší stupínek. Tentokrát se české reprezentantce zadařilo v německém Winterbergu, kde vyvrcholila letošní sezóna Světového poháru ve snowboardovém paralelním slalomu.

Více souvisejících

Snowboarding Ester Ledecká

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Vladimír Putin na summitu Rusko Afrika 2023

Putin opět promluvil o útoku na další evropské státy

Ruský prezident Vladimir Putin odmítl obvinění, že Rusko plánuje agresi proti jiným evropským zemím. Reagoval tak na mnohá prohlášení západních politiků, kteří tvrdili, že je nutné pomoci Ukrajině, protože pokud se Putinovi podaří porazit ji, zaútočí na její spojence na Západě.

včera

včera

Teroristé Hamásu

Příměří, nebo nic. Hamás promluvil o osudu rukojmích

Osud rukojmích, kteří byli uneseni z Izraele do palestinského Pásma Gazy, může být vyřešen pouze v případě, že dojde k uzavření příměří. Člen politického křídla palestinského radikálního hnutí Hamas Básim Naim to uvedl ve statusu zveřejněném na platformě Telegram.

včera

V ZOO Praha se narodilo gorilí mládě, letos už druhé

V noci na dnešek přišlo na svět v pražské zoologické zahradě další mládě gorily nížinné. Jeho matkou je samice Kijivu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy